Home Dom Aranżacja wnętrz Dekorowanie ścian – postaw na unikalny design

Dekorowanie ścian – postaw na unikalny design

7 min czytania
1
0
1,556

Jeśli potrzebujesz odświeżenia wyglądu Twojego domu lub mieszkania, to dekorowanie ścian będzie z pewnością znakomitym pomysłem. Jak się do tego zabrać? Jakie wzory będą najlepsze do danych pomieszczeń? Zapraszamy do lektury i zdobycia pewnej wiedzy na ten temat.

Puste ściany potrafią być atrakcyjnie wizualnie, jeśli zastosujemy odpowiednie kolory farby, jednak nie mogą się równać z ciekawymi zdobieniami, jakie możesz przeprowadzić. Pokój będzie bardziej przyciągać wzrok i nabierze unikalnego charakteru, który z powodzeniem docenią bardziej lub mniej zaznajomieni z tematyką designu goście.

Jak zacząć planować dekorowanie ścian?

Jak zrobić na innych wrażenie zdobieniami? Po prostu zaszalej. Aby zyskać choć odrobinę unikalnego looku, potrzeba popuścić wodzę fantazji. Jeśli już musisz trzymać się norm, to wybieraj klasyczne, ale modne ozdoby. Bardziej standardową, ale nadal atrakcyjną propozycją na ozdabianie ścian, jest wykorzystanie płytek, kamienia lub cegły na danej powierzchni. Połączenie tego typu materiałów ze standardową farbą w dalszym ciągu urozmaici pokój, co może odpowiadać mniej zwariowanym domowym designerom.

Dekorowanie ścian, ozdabianie ścian - cegła

Dużo oryginalniejszą propozycją, ale w dalszym ciągu bezpieczną, jest tapeta w ramie. Ciekawe rozwiązanie łączy standardowe tapety z estetyczną ramą, której w każdej chwili możesz się pozbyć. Dlatego tego typu rozwiązania polecamy również osobom, które szybko się nudzą i chcą zmieniać wystrój częściej niż inni. Pod względem wzorów, zdecydowanie interesująco wygląda geometria połączona z bielą oraz czernią. Doda ona pomieszczeniu nieco hipnotycznej aury, będąc w dalszym ciągu względnie klasyczną opcją.

Zdobienie ścian mazakiem? Na początku może to zabrzmieć infantylnie, jednak tak naprawdę tego typu ozdabianie ścian potrafi w prosty sposób odmienić dane pomieszczenie. Odrysowane od wyciętych wzorów kształty lub przedmioty na ścianie potrafią być naprawdę ciekawym rozwiązaniem. W tym przypadku mowa oczywiście o specjalnym mazaku przeznaczonym do dekorowania ścian, który z powodzeniem wytrzyma długie lata użytkowania, a przy użyciu rozpuszczalnika można go bezproblemowo zmyć. Gotowe wzory możesz zakupić w internecie lub wyciąć z kartonu. Powinien być on twardy, a jednocześnie posiadać równe krawędzie. Możesz również pokombinować z właściwym doborem barw, a nawet pokolorować środek wzoru, jeśli drzemią w tobie pokłady zaangażowanego artysty.

A może coś w rolce?

Jeszcze większą dekoracyjną innowacją może być użycie taśmy klejącej. Takie działanie bez problemu sprawdzi się w odpowiednio zaplanowanym wzorze. Przykładem może być postawienie na geometryczne załamania, tworzące siatkę elementów. Z pewnością wzbudziłoby to wśród odwiedzających zainteresowanie, a przy okazji wyróżniło twój pokój spośród wielu innych.

Dekorowanie i ozdabianie ścian

Nieco bardziej czasochłonną propozycją, ale i najbardziej oryginalną, jest użycie lubianych, szczególnie w biurach, kolorowych karteczek samoprzylepnych. Można tworzyć z nich według uznania kolorystyczne warstwy, tworząc z nich jedną z „płytek”. Kilkadziesiąt takich cieniowanych kolorystycznie i połączonych elementów będzie naprawdę stylową odmianą dla Twojego pokoju. Jeśli masz odpowiednią ilość czasu i lubisz tego typu żmudne, ale satysfakcjonujące projekty, to zdecydowanie warto spróbować. W każdej chwili możesz je też zerwać i nie wytrzymają one długo na ścianie, więc będzie to jedynie krótkotrwała, ale z pewnością ciekawa dekoracja.

Podstawą tego typu działań w zakresie dekorowania ścian jest chęć osiągnięcia czegoś unikalnego i wywołującego efekt „wow”. Dlatego nie bój się zmian, bo samodzielna odmiana wyglądu pomieszczeń pozwoli Ci odświeżyć wygląd Twoich wnętrz. Przy okazji spędzisz kreatywnie czas, być może również z najbliższymi.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

1 Komentarz

  1. basia

    12 lutego, 2020 at 2:38 pm

    myślę, że im więcej dekoracji i ozdób na ścianach tym przytulniej w pomieszczeniu.. jeszcze tylko boczne źródło światła i każde pomieszczenie nabierze dodatkowego smaczku 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Minimalizm w szafie – czyli jak chcieć mniej?

Minimalizm to trend, który odrzuca podążanie za tym, co mają inni. Postępowanie wbrew kult…