Home Artykuły sponsorowane Jak wyczyścić plamę po kawie z dywanu?

Jak wyczyścić plamę po kawie z dywanu?

5 min czytania
0
0
743
Jak wyczyścić plamę po kawie z dywanu?

Co jest zmorą wszystkich posiadaczy dywanów? Oczywiście zaschnięte plamy. Ich usunięcie w wielu przypadkach jest co najmniej kłopotliwe i czasochłonne. Jeśli i na Twoim dywanie widoczne są stare plamy, np. po wylanej kawie, winie lub zupie, w tym artykule poznasz kilka sposobów na ich bezpieczne usunięcie. Czy przedstawione tutaj metody na usuwanie plam są skuteczne? To zależy już od wielu czynników. Jednym z nich jest gatunek dywanu i to, jak głęboko plama wniknęła we włosie.

Soda oczyszczona Twoim sprzymierzeńcem w usuwaniu plam

Soda oczyszczona jest obecna w niemal każdym domu. Stanowi jeden z bezpieczniejszych sposobów czyszczenia dywanów. Wystarczy jej niewielką ilość wymieszać z ciepłą wodą, tak by uzyskać pastę lub dość gęstą zawiesinę. Następnie trzeba ją nałożyć na plamę i pozostawić na pewien czas. Użycie sody oczyszczonej pozwala na rozpuszczenie zabrudzeń, które wraz z pianą przedostają się na samą górę dywanu, skąd mogą być odkurzone lub zebrane wilgotną szmatką. Korzystając z tej metody, możesz wywabić plamy po winie, kawie, ale również mleku. Metoda sprawdza się doskonale nie tylko do usuwania plam, ale także neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, np. psa, kota lub ich uryny.

Usuwanie zaschniętych plam z białych dywanów

Szczególną ostrożność należy zachować wtedy, kiedy chcesz usunąć plamy z białego dywanu. Tu największym zagrożeniem jest rozmoknięcie plamy i jej roztarcie na większej niż dotychczas powierzchni. Aby tego uniknąć, nie należy plam szorować, tylko stopniowo je namaczać i wchłaniać wilgoć z zabrudzeniem do wnętrza ręcznika lub szmatki, dociskając je do mokrej plamy i nie wykonując żadnych innych ruchów.

Do wywabienia plamy szczególnie uporczywej, która nawet po kilku cyklach nie chce zniknąć, warto zaangażować specjalistów. Mają oni do swojej dyspozycji specjalistyczne środki piorące i czyszczące, które są bezpieczne dla tkanin, a bezwzględne dla plam. Użycie do tego profesjonalnego odkurzacza piorącego może przynieść oczekiwane efekty.

Więcej metod czyszczenia białych dywanów znajdziesz tutaj: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-wyczyscic-bialy-dywan/

Jak samemu usunąć duże plamy po kawie?

Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak wyczyścić plamę po kawie z dywanu, by nie narażać się na powstanie dużych zacieków, po pierwsze nie przesadzaj z nadmiarem wody. Nawet jeśli uda Ci się usunąć plamę, na dywanie może powstać mało estetyczny zaciek. Po drugie, rozważ skorzystanie z usług firm, oferujących pranie dywanów i tapicerek. Koszt ich usługi może być niższy nić cena Twojego czasu i środków, które postanowiłeś do tego czyszczenia zakupić. Usługi pralnicze takich firm znajdziesz np. na stronie pranie-dywanow-lublin.pl.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…