Home Rozwój osobisty Czy on mnie kocha? Kocha czy nie kocha? O tym jeszcze nie wiedziałaś!

Czy on mnie kocha? Kocha czy nie kocha? O tym jeszcze nie wiedziałaś!

12 min czytania
0
0
1,840
Kocha czy nie kocha? Kliknij i sprawdź listę!

Czy on mnie kocha – wiele osób czytając te słowa ma przed oczami sceny z filmów i bajek, w których bohaterowie wyrywają płatki z kwiatków, aby się o tym przekonać. Na szczęście nie musimy opierać się na losowości. Istnieje wiele przesłanek, na podstawie których możliwe jest wysnucie odpowiednich wniosków. W jaki sposób rozpoznać czy mężczyzna jest zakochany w kobiecie? Jakie znaki mają szczególne znaczenie? Kiedy mamy pewność co do tego, że mężczyzna nie traktuje nas na poważnie? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jak możemy to rozpoznać?

Wiele kobiet zdaje sobie pytanie „czy on mnie kocha”. Aby się o tym przekonać, warto zwrócić uwagę na kilka niuansów, które mają szczególne znaczenie. Kochający mężczyzna niejednokrotnie zaskakuje swoją partnerkę ciekawym prezentem lub kwiatami, nawet bez szczególnej okazji. Jest to jednoznaczna wskazówka, że uczucie z jego strony jest silne. Osobnik płci męskiej darzący uczuciem kobietę często w następujący sposób ukazuje swoje zainteresowanie:

  1. regularnie skrada całusy,
  2. wysyła słodkie wiadomości tekstowe,
  3. regularnie dzwoni,
  4. patrzy się głęboko w oczy.

Te drobne gesty oznaczają, że jesteś dla niego wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Dość częstym zjawiskiem są także czułe zdrobnienia, planowanie wspólnych weekendów, angażowanie się w życie codzienne. Jeśli twój ukochany chce, abyś była obecna w jego życiu niemalże codziennie, wówczas nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do jego intencji. Istotne są również inicjatywy z jego strony co do wspólnego spędzania czasu. Przykładem może być chociażby wyjście do kina, kolacja w restauracji, seans przed telewizorem w mieszkaniu, spacer, zakupy. Zakochanego w kobiecie mężczyznę można również rozpoznać po tym, w jaki sposób się troszczy. Wystarczą niewielkie na pozór gesty – otulanie kurtką, przyciąganie do siebie w przypadku niższych temperatur.

Czy on mnie kocha? Po czym poznać, że on mnie kocha?

Po czym poznać że on mnie kocha?

Istnieje szereg oznak, na podstawie których kobieta może wywnioskować, że jej mężczyzna darzy ją ogromnym uczuciem. Po czym rozpoznać, że on mnie kocha? Przykładem jest chociażby zainteresowanie Twoim życiem – wbrew pozorom nie jest to wścibskość, a chęć poznania codziennych rytuałów. Kochający mężczyzna myśli przyszłościowo – podejmowane przez niego decyzje mają na celu wspólne dobro. Warto zwrócić uwagę na ciepłe i troskliwe słowa, a także na rozpieszczanie różnorodnymi niespodziankami, wśród których wyróżnić można chociażby kwiaty, prezenty, propozycje wspólnego spędzania czasu w ekscytujących miejscach. Prawdziwie zakochany mężczyzna zapyta Cię niemalże o wszystko – zaczynając od dzieciństwa, poprzez plany na weekend, kończąc na przyszłościowych planach. Każdorazowo warto zwrócić na mniej oczywiste niuanse, jak chociażby wyczuwanie zmian w nastroju, zainteresowanie związkiem, przeznaczanie wolnego czasu na komunikację.

Jednak warto pamiętać, że kochanie nie jest tożsame z zakochaniem. Zakochanie może trwać nawet przez cały związek, a o miłości wcale nie ma mowy. Dlaczego? Miłość i kochanie to wspólna decyzja. Na nią składa się pełne zaangażowanie, namiętność i intymność. Są to 3 podstawowe filary. Jeśli nie podejmuje się trudów i ciężkiej pracy nad naszym związkiem, to nie możemy mówić o tym czy on mnie kocha, a ja go.

Zobacz listę za co można siebie kochać: https://kobietanaczasie.pl/za-co-mozna-kochac-druga-osobe/

Czy on mnie kocha? Kocha czy nie kocha? Sprawdź naszą listę!

Czy on mnie kocha – oto jest pytanie!

Wbrew pozorom nie jest to pytanie, na które udzielenie odpowiedzi nie jest możliwe. Zakochany mężczyzna świetnie pamięta to, co do niego mówisz. Będzie się o Ciebie starał i każdego dnia postara się o to, aby stać się lepszą wersją siebie. Ten jedyny i właściwy osobnik będzie reagował na Twój urok osobisty, jednocześnie będzie Tobą zainteresowany. Zrobi wszystko co w jego mocy, aby zrozumieć Twoje potrzeby, zainteresowania, wymagania. Zadba o dobrobyt, spędzi z Tobą każdą wolną chwilę. Wbrew pozorom mężczyźni różnią się od siebie, w konsekwencji nie należy od nich wymagać, że będą wyróżniać się każdą ze wcześniej wspomnianych cech. Zwróć uwagę na jego zaangażowanie, starania. Niekiedy na tej podstawie możliwe jest wywnioskowanie, że Twój wybranek darzy Cię prawdziwym uczuciem. Jeśli nadal nie wiemy czy on mnie kocha – warto wspólnie i szczerze porozmawiać o swoich myślach i uczuciach. Nie ma nic gorszego niż domyślanie się.

Jeśli chcecie być ze sobą szczerzy, sprawdź jak czym jest asertywność i jak wpływa na relacje: https://kobietanaczasie.pl/asertywnosc-cwiczenia-dla-kazdego/

Po czym poznać, że on mnie kocha? Jak to sprawdzić? Kliknij!

Kiedy widać, że on mnie nie kocha?

Istnieją również sytuacje, w których możemy mieć pewność co do tego, że mężczyzna nas nie kocha. Do takowych zaliczyć możemy:

  • nie angażuje się w pracę nad związkiem,
  • brak dbałości o wspólne potrzeby,
  • przyszłe plany nie obejmują Ciebie,
  • nie ma między wami czułości i namiętności,
  • brak intymności relacji (jest taka jak z każdą inną osobą, jest publiczna),
  • nie chce spędzać z nami wystarczająco dużo czasu.

Kocha czy nie kocha? Kłótnie w związku są normalne, jednak kiedy mówimy o tym, że mężczyzna zdecydował się na wyprowadzkę , wówczas jest to jednoznaczna oznaka, że nas nie kocha. Nie łudźmy się nawet wtedy, gdy po pewnym czasie będzie zabiegał o spotkanie lub przywita nas kwiatami. Brak uczucia można również wywnioskować na podstawie tego, że nie jest zainteresowany spędzaniem wystarczającej ilości czasu. Jeśli ciągle szuka wymówek, zasłania się pracą i brakiem wolnego czasu, wówczas dla kobiety jest to poważny znak ostrzegawczy. Miłość należy także wykluczyć w oczywistej sytuacji, w której mężczyzna posiada żonę. Po czym poznać, że on mnie kocha? To będzie wasza wspólna decyzja. Miłości nie zbuduje się samemu, jest to ogromnie ciężka praca.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Osoba wysoko wrażliwa – co oznacza WWO?

Osoba wysoko wrażliwa wykazuje zwiększoną wrażliwością emocjonalną połączoną z podwyższoną…