Home Artykuły sponsorowane 5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

8 min czytania
0
0
457
Szczoteczka soniczna Smilesonic

Jesteś użytkownikiem szczoteczki manualnej lub rotacyjnej i zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną? W naszym artykule przedstawiamy 5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów. Zachęcamy do lektury!

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które wyposażone jest w silniczek elektryczny, dlatego traktowana jest jako szczoteczka elektryczna. Na tle innych tego typu urządzeń wyróżnia się technologią fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Podczas pracy szczoteczki sonicznej dochodzi do ciekawego zjawiska, a mianowicie cząsteczki wody, śliny i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstające w wyniku tego mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej i trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej i resztek pokarmowych.

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczki soniczne przystosowane są do wykonywania ruchów wymiatających. Drgania generowane przez główkę czyszczącą urządzenia docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny. Najwyższa prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych to około 96 000 ruchów na minutę. Wyposażone są również w kilka trybów o różnym przeznaczeniu (m.in. standardowy, wybielający, delikatny, do masażu dziąseł itd.), końcówki wymienne (m.in. standardowa, wybielająca, ortodontyczna itd.) czy funkcje zapewniające komfort użytkowania (np. timery, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.).

Dla kogo jest soniczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczki soniczne przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Takie urządzenia muszą jednak wyróżniać się mniejszą główką czyszczącą, delikatnymi włóknami, mniej intensywną pracą, atrakcyjnym designem itd. Szczoteczki soniczne najczęściej polecane są użytkownikom aparatów ortodontycznych, posiadaczom koron, mostów oraz protez, a także osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Korzyści wynikające ze stosowania szczoteczki sonicznej

W tym miejscu przeczytasz o 5 korzyściach wynikających ze stosowania szczoteczki sonicznej do zębów. Pierwszą z nich jest poprawa zdrowia zębów. Szczoteczka soniczna jest bardzo skuteczna w usuwaniu bakterii, osadów i resztek pokarmowych. Badania potwierdzają, że pozbywa się nawet do 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne! Na jej skuteczność w oczyszczaniu wpływa również prędkość jej pracy. Im więcej ruchów wykonywanych jest przez główkę szczoteczki, tym więcej nieczystości można usunąć.

Drugą korzyścią związaną ze stosowaniem szczoteczki sonicznej jest poprawa zdrowia dziąseł. Tego typu urządzenia, w odróżnieniu od szczoteczek manualnych, są nie tylko w pełni bezpieczne dla dziąseł, ale także poprawiają ich stan poprzez delikatny masaż. Nie wszystkie szczoteczki soniczne posiadają tryb do pielęgnacji dziąseł. Do ich oczyszczania można też użyć trybów delikatnych, które przeznaczone są dla osób borykających się z nadwrażliwością jamy ustnej. Przed zakupem i wyborem urządzenia warto porównać poszczególne modele i ich właściwości. Przydatne w tym celu może być np. to zestawienie – soniczna szczoteczka do zębów ranking.

Kolejna kwestia, która powinna przybliżyć nas do zakupu szczoteczki sonicznej, to poprawa barwy zębów. Szczoteczki soniczne wyposażone są nie tylko w specjalne tryby wybielające, ale także wybielające końcówki wymienne z twardszymi włóknami. Regularne szczotkowanie zębów za ich pomocą może sprawić, że staną się one jaśniejsze nawet o kilka odcieni! Warto jednak pamiętać przy tym, aby wraz ze szczoteczką soniczną nie stosować silnego środka wybielającego z wysokim współczynnikiem ścieralności.

Szczoteczka soniczna może również sprawić, że nasz oddech stanie się świeższy! Potwierdza to wielu użytkowników. Dzieje się tak dlatego, iż w trudno dostępnych miejscach jamy ustnej gromadzą się zanieczyszczenia, które mogą być rozkładane przez bakterie, a co za tym idzie – mogą przyczyniać się do występowania nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście szczoteczka soniczna oczyszcza zakamarki jamy ustnej, dzięki czemu usuwa drobnoustroje odpowiedzialne za nieświeży oddech.

Ostatnia korzyść, o której chcielibyśmy wspomnieć, to długi czas pracy na jednym naładowaniu. Szczoteczki soniczne wyposażone są w bardzo wydajne akumulatory, które pozwalają im nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania! To czyni z nich urządzenia idealne do zabrania ze sobą w długą podróż.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…