Home Artykuły sponsorowane Jak przebiega pranie wykładzin i kanap?

Jak przebiega pranie wykładzin i kanap?

6 min czytania
0
0
1,249
Pranie wykładzin Warszawa

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług specjalistów i zastanawiasz się, w jaki sposób przebiega specjalistyczne pranie wykładzin i kanap chętnie wskażemy najważniejsze etapy tej usługi. Pewne czynności mogą się oczywiście nieco różnić w zależności od sposobu dobranego pod kątem materiału, niemniej jednak, zwykle usługa przebiega następująco:

Wybór metody – fachowiec dokładnie zapozna się ze stanem mebli i na podstawie specyfiki materiału wybierze najlepszą metodę prania wykładzin. Najczęściej realizowane jest czyszczenie metodą ekstrakcyjną.

Odkurzanie – kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie mebli, w celu pozbycia się kurzu oraz innych zabrudzeń stałych. Z pomocą odkurzacza o dużej mocy można bez trudu wyciągnąć zabrudzenia z głębszych warstw, a także pozbyć się uciążliwych włosów i sierści.

Czyszczenie tapicerki – na materiał nanosi się specjalne środki czystości, które wywabiają i rozpuszczają zabrudzenia, dzięki czemu, znacznie łatwiej jest się ich pozbyć. Wilgoć oraz brud są usuwane z pomocą specjalnego odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego.

Usuwanie plam – choć czyszczenie foteli i narożników metodą ekstrakcyjną jest bardzo skuteczne, najbardziej uciążliwe zabrudzenia usuwa się z pomocą odplamiaczy o punktowym zastosowaniu.

Cała usługa nie zajmuje wiele czasu. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy jedynie odczekać kilka godzin na dokładne wyschnięcie materiału. Wówczas można w pełni cieszyć się idealnie czystymi oraz pachnącymi meblami.

Ile kosztuje pranie wykładzin i kanap w Warszawie?

Duży wpływ na to, czy zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi ma z pewnością cena. W praktyce, dokładne koszty usługi zależą od kilku kwestii: przede wszystkim od gabarytów mebli, ale również od specyfiki materiału, z którego wykonana została tapicerka. Czyszczenie krzeseł, foteli czy puf to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Nieco więcej zapłacimy za duże meble tapicerowane. Pranie kanap, narożników, sof, tapczanów oraz innych, podobnych elementów to koszt ok. 120-200 złotych.

Firmy czyszczące ze stolicy oferują swoim klientom również profesjonalne pranie wykładzin w mieście Warszawa. Usługa ta cieszy się szczególną popularnością w biurach, obiektach turystycznych oraz lokalach usługowych. Jest to wydatek rzędu 5-10 złotych za metr kwadratowy materiału. Dokładna wycena zależy od rodzaju tkaniny. W przypadku czyszczenia wykładziny na dużym terenie, klienci biznesowi mogą liczyć na korzystne zniżki. Pranie tapicerki w Warszawie nie należy zatem do drogich usług, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści. Czyszczenie wykładzin obiektowych również jest tanie.

Jak często zalecane jest czyszczenie wykładzin i kanap?

To zależy w głównej mierze od intensyfikacji ruchu w pomieszczeniu. W przypadku mebli tapicerowanych w domu, fachowe czyszczenie tapicerki warto realizować przynajmniej raz do roku. W ten sposób łatwo jest utrzymać atrakcyjny wygląd mebli oraz idealną higienę wnętrza. Z podobną częstotliwością warto realizować pranie wykładzin, co również jest usługą świadczoną przez wykwalifikowane firmy czyszczące na przykład w Warszawie.

Nieco częściej, pranie krzeseł i narożników należy przeprowadzać w lokalach komercyjnych, takich jak chociażby restauracje czy bary. Specyfika takich miejsc sprawia, że meble są bardziej narażone na zabrudzenia. Czyszczenie tapicerki jest w związku z tym usługą bardzo popularną także wśród klientów biznesowych. Warto także wspomnieć o czyszczeniu wykładzin biurowych. W miejscach o największej intensyfikacji ruchu, taka usługa jest realizowana nawet 3-4 razy do roku.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…