Home Dom Aranżacja wnętrz Salon w stylu loft – pomysły i inspiracje

Salon w stylu loft – pomysły i inspiracje

6 min czytania
0
0
8,552
styl loftowy w salonie

W naszym poprzednim artykule z serii mieszkanie w stylu loft pisaliśmy o urządzaniu kuchni. Poniższy tekst dotyczyć będzie największego pomieszczenia w domu – salonu. Jest to pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto więc urządzić go w pięknym stylu! Jak urządzić salon w stylu loft? Wystarczy kilka zabiegów, aby cieszyć się industrialnym wnętrzem.

Salon w stylu industrialnym – po pierwsze przestrzeń!

Główną rolę we wnętrzach w stylu loft gra otwarta przestrzeń. Zrezygnujmy więc z jakichkolwiek ścianek działowych, które pomniejszają pokój. Warto pomyśleć w tym momencie o połączeniu kuchni z salonem, aby jeszcze bardziej powiększyć dostępną przestrzeń. Jeżeli nie chcemy aż tak gruntownego remontu, musimy pozbyć się jak największej ilości dekoracji, które zajmują miejsce. Stare fabryki posiadały bardzo duże okna, które nie były niczym zasłaniane (jak największe wykorzystanie naturalnego oświetlenia). Właśnie dlatego zrezygnujmy również w naszym salonie z wszelkich zasłon i firan. Jeżeli decydujemy się na zasłony, wybierzmy stonowane i jednokolorowe.

styl industrialny w salonie

Jaki kolor ścian w salonie w stylu loft?

Ściany w salonie w stylu loft powinny mieć jasny odcień, który optycznie powiększy pokój. Możemy zdecydować się również na ceglane ściany, które nadadzą niezwykłego, industrialnego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić! Zbyt dużo cegły może wizualnie skurczyć pokój. Całe ceglane ściany nadają się wyłącznie do bardzo dużych pomieszczeń. Jeżeli posiadamy mniejsze mieszkanie lepiej zdecydować się jedynie na ceglane akcenty. Częstym rozwiązaniem w salonie industrialnym jest czysty beton, który również świetnie odwzorowuje fabryczny charakter.

Meble do salonu w stylu loft

Duża przestrzeń to nie wszystko. Bardzo ważnym elementem wystroju są oczywiście meble. Meble w stylu loft charakteryzują się prostą i elegancką konstrukcją z takich materiałów jak metal, drewno i szkło. Bardzo często zobaczyć można stoliki do kawy złożone jedynie z dwóch elementów – czarnej, metalowej podstawy i blatu wykonanego z jednego kawałka drewna. Meble do salonu w stylu loft nawiązują do pofabrycznych przestrzeni, w których nie występowały żadne dekoracje. Właśnie ten brak ozdób nadaje salonowi niesamowitego charakteru. Czy jednak musimy zrezygnować z wszelkich dodatków?

jak urządzić salon w stylu industrialnym

Salon w stylu loft – dodatki

Głównymi dodatkami do pomieszczeń w stylu loft są lampy stylizowane na fabryczne reflektory. Przeważnie są to duże, metalowe lampy umieszczone w rzędzie, na przykład nad barkiem. Innym, częstym dodatkiem w salonie w stylu loft jest duży obraz abstrakcyjny, który świetnie oddaje charakter stylu industrialnego. Dodatkiem mogą stać się również rury i przewody, które normalnie przebiegają pod tynkiem, jednak w celu aranżacji pokoju w stylu loft zostały specjalnie wyeksponowane. Jeżeli lubimy rośliny w domu, zdecydujmy się na duże, zielone rośliny doniczkowe (np. figowiec lirolistny, monstera lub różne odmiany palm).

Jak widzimy, aranżacja salonu w stylu loft nie jest zbyt skomplikowana. Podstawą jest oczywiście przestrzeń, jednak kilka odpowiednich zabiegów pozwoli na stworzenie salonu w stylu loft nawet w mniejszych mieszkaniach znajdujących się w bloku. Dzięki małej ilości przedmiotów, które znajdują się w tym pokoju, utrzymanie porządku jest niezwykle proste!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

Okna są istotną częścią każdego domu, biura i mieszkania. Nie powinny jednak pozostawać be…