Home Artykuły sponsorowane Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

7 min czytania
0
0
745
Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc

Okna są istotną częścią każdego domu, biura i mieszkania. Nie powinny jednak pozostawać bez zasłon, a rolety typu dzień noc cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Problem w tym, że nie wszystkim udaje się poprawnie dobrać rozmiar rolet tego rodzaju. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zmierzyć okno do rolety dzień noc. Podpowiemy też, na czym polega praktyczny konfigurator do rolet online.

Pomiary okna pod roletę dzień noc

Jeśli chodzi o rolety dzień noc, należy zmierzyć dwie podstawowe wartości. Pierwsza z nich to szerokość samej szyby wraz z listwami przyszybowymi. Ów listwy zwykle mają 10 mm szerokości, więc wystarczy dodać tę liczbę do wymiaru oszklenia, aczkolwiek zawsze powinno się upewnić, że producent okien zachował standard 10 mm. W związku z tym zalecamy pomiar całości. W ten sposób unikniesz nieporozumień.

Drugą wartością do zmierzenia jest wysokość. Tutaj istotna jest górna krawędź skrzydła okna, do którego chce się dobrać rozmiar rolety dzień noc. Jeśli chodzi zaś o dolną krawędź ramy okiennej, należy się zatrzymać przy końcu listwy przyszybowej. Inaczej mówiąc, nie mierzy się całej wysokości. Rzecz w tym, że u góry znajdzie się kaseta rolety, więc trzeba przeznaczyć na nią odrobinę miejsca. U dołu okna nie ma takiej potrzeby.

Sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli interesują Cię wolnowiszące rolety dzień noc. Tego typu rozwiązania nie mają kasety ani prowadnic. Zamiast tego jest sama tylko rolka. W takim przypadku potrzebna będzie wysokość i szerokość wnęki okiennej, czyli otworu ściennego, w jakim umieszczono dane okno. Po wykonaniu pomiaru szerokości należy dodać naddatek tkaniny, jaki ma nachodzić na ścianę z obu stron. Może to być 100 mm np., ale niektórzy decydują się na więcej. To samo można powiedzieć o dolnym naddatku. Chodzi o to, aby całkowicie zasłonić wnękę i uniknąć szpar. Uwaga – zamówiona roleta wolnowiążąca będzie szersza o 45 mm ze względu na mechanizm sterujący oraz zaczepy.

Internetowy konfigurator rolety dzień noc na wymiar

Skoro wiesz już, jak zmierzyć okno do rolety dzień noc, warto teraz poznać konfigurator online. To kompleksowe narzędzie dostępne na stronie producenta rolet Familyrollo. Za jego pomocą moożesz precyzyjnie określić swoje zamówienie. Na początku trzeba wybrać typ rolet. Konfigurator nie obejmuje tylko systemów dzień noc, ale i nowoczesne rolety plisowane czy rolety mini wykonane z wytrzymałej tkaniny lub zmysłowe rolety rzymskie. Wróćmy jednak do konfiguracji rolet dzień noc.

Na stronie Familyrollo wpisuje się podstawowe parametry, o których mówiliśmy wcześniej. Chodzi więc o szerokość szyby okiennej w przypadku rolet z kasetą lub wysokość wnęki okiennej do systemów wolnowiążących. Zalecamy dokładne sprawdzenie wpisywanych danych w celu uniknięcia pomyłki. Następnie wystarczy już tylko wybrać kolory (jest ich całkiem sporo), typ łańcuszka i stronę, po której ma się on znaleźć – z lewej albo prawej. Niesłychanie istotny jest także typ tkaniny, która Cię interesuje. Może być przyciemniona, transparentna lub całkowicie zaciemniająca, jeśli akurat na takie rozwiązanie jest potrzeba. To w zasadzie wszystko. Konfigurator rolet dzień noc automatycznie podsumuje zamówienie i je wyceni. Sprawdź tutaj, jak działa konfigurator rolety dzień noc.

Oto odpowiedź na pytanie, jak mierzyć rolety dzień noc i je następnie konfigurować wedle własnych preferencji. To proces intuicyjny, łatwy i dość precyzyjny. Dzięki niemu można dopasować roletę do każdego okna. A jeśli interesuje Cię mechanizm działania rolet dzień noc oraz inne szczegóły, polecamy artykuł, który można przeczytać tutaj: https://familyrollo.pl/blog/jak-dzialaja-rolety-dzien-noc.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…