Home Podróże Czego nie można zabrać do samolotu? Sprawdź listę zakazanych rzeczy!

Czego nie można zabrać do samolotu? Sprawdź listę zakazanych rzeczy!

10 min czytania
0
0
1,383
Czego nie można zabrać do samolotu?

Czego nie można zabrać do samolotu? To pytanie każdego dnia zadaje sobie tysiące osób. Zanim zdecydujemy się na daleką wycieczkę, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, które przedmioty ze sobą zabierzmy. Warto zwrócić uwagę na to, że istnieje lista rzeczy zakazanych, których pod żadnym pozorem nie możemy wnosić na pokład samolotu. Czego nie można wnieść na pokład samolotu? Jakie przedmioty nie są dozwolone? Jakie przedmioty podlegają ograniczeniom lub ich przewóz jest warunkowy? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Czego nie można wnieść na pokład samolotu? Lista przedmiotów

Istnieją przedmioty, które z różnych powodów nie mogą być wnoszone na pokład samolotu. Często wiąże się to z bezpieczeństwem pojazdu, który porusza na dużych wysokościach. Wśród takowych najczęściej wyróżnia się:

 • aerozole i farby pod postacią aerozolu,
 • napoje w pojemnikach powyżej 100 ml, które zostały kupione przed kontrolą,
 • pojemniki, które wcześniej wypełnione były paliwem lub innymi substancjami łatwopalnymi,
 • narzędzia posiadające ostre krawędzie,
 • wszelkie materiały pirotechniczne, do których zaliczyć można fajerwerki, wyrzutnie, kapiszony,
 • wybuchowe materiały,
 • napoje alkoholowe wysokoprocentowe,
 • rozpuszczalniki wykorzystywane do rozpuszczania farb,
 • gaśnice,
 • radioaktywne substancje,
 • gazy sprężone,
 • różnego rodzaju broń,
 • pałki teleskopowe, paralizatory, tasaki, siekiery, toporki,
 • wędki lub wiosła,
 • linki stalowe,
 • deskorolki,
 • kije do gry w bilard lub do innych dyscyplin sportowych,
 • przedmioty przeznaczone do zabijania zwierząt ,
 • trucizny, materiały zakaźne, materiały wybielające, materiały korozyjne,
 • zapalniczki lub zapałki,
 • pojemniki z gazem.

Rzeczy zakazane w samolocie - zego nie można zabrać do samolotu

Rzeczy zakazane w samolocie – jakie przedmioty nie są dozwolone?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić można zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Jeśli ten pierwszy okaże się dla nas niewystarczający, wówczas konieczne okaże się wykorzystanie tego drugiego. Posiada on wagę od 20 do 32 kg, jest przewożony w bagażowym luku. Niekiedy nazywany jest głównym bagażem – odpowiedzialna za niego jest linia lotnicza, na którą się zdecydowaliśmy. Jakich przedmiotów nie możemy jednak zabierać ze sobą do bagażu głównego? Otóż mowa o tych następujących:

 1. materiały wybuchowe,
 2. substancje łatwopalne,
 3. sztuczne ognie,
 4. gaz do zapalniczek,
 5. pistolety z gazem,
 6. farbniki,
 7. chemikalia,
 8. alkohol wysokoprocentowy (powyżej 70% stężenia alkoholu).

Dodatkowo nie zaleca się zabierania ze sobą tych przedmiotów, które są delikatne i wartościowe. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że w luku bagażowym stosunkowo często dochodzi do uszkodzeń, co warto mieć na uwadze. Rzeczy zakazane w samolocie stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich pasażerów.

Rzeczy zakazane w samolocie

Czego nie można brać do samolotu?

Wiele osób zastanawia się, czego nie można brać do samolotu. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy jesteśmy na lotnisku, wówczas konieczna okaże się odprawa biletowo-bagażowa i tzw. kontrola bezpieczeństwa. Podczas niej kontrolowany jest bagaż podręczny– wbrew pozorom on także podlega ograniczeniom, co wynika bezpośrednio z bezpieczeństwa. Czego jednak nie możemy wnieść do wnętrza? Lista przedmiotów jest podobna, jak w przypadku bagażu głównego. Oznacza to, że nie możemy spakować materiałów toksycznych i tych łatwopalnych. Zabronione są również substancje wybielające i gaśnice. Z torby konieczne okaże się wyciągnięcie broni– mowa nie tylko o pistoletach, ale również o nożu. To jednak nie wszystkie przedmioty. Poszczególne linie lotnicze i przewoźnicy podają szczegółowe informacje na własnych stronach internetowych. Podobnie wygląda to w przypadku wymiaru bagażu podręcznego, który również jest ograniczony. Zwróćmy uwagę na te aspekty, które wbrew pozorom maja duże znaczenie i już wcześniej zacznijmy planowanie podróży.

Jeśli interesują Cię podróże sprawdź artykuł o miejscach w USA: https://kobietanaczasie.pl/co-warto-zobaczyc-w-usa/

Czego nie można brać do samolotu

Czego nie można zabrać do samolotu? Przewóz warunkowy

Niektóre państwa można odwiedzić tylko za pomocą samolotu. Takie najciekawsze miejsca na wakacje są czasami trudno dostępne przez ograniczoną komunikację. Czego nie można zabrać do samolotu? W tym miejscu warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją przedmioty, których przewóz jest warunkowy lub podlega ograniczeniom na pokładzie samolotu. Mowa chociażby o bateriach litowo-jonowych, które są używane do elektronicznych urządzeń. Każda osoba może posiadać maksymalnie dwa zapasowe akumulatory w podręcznym bagażu, jeśli linie lotnicze wyrażą na to zgodę. Kolejnym przykładem jest lokówka z węglowodorem w gazowej postaci. Nie można jej używać na terenie samolotu. Należy wspomnieć również o papierosach, które podlegają ograniczeniom celnym- na terenie Unii Europejskiej jest to 800 sztuk. Przepisom celnym podlega żywność o stałej konsystencji, jak również alkohol, który został kupiony poza lotniskiem, przed kontrolą bezpieczeństwa. Pies przewodnik zgłaszany jest wcześniej przewoźnikowi. Jeśli chodzi o kosmetyki, które mają konsystencję płynną/półpłynną, to podlegają przepisom związanym z wnoszeniem płynów na teren samolotu. Podobnie wygląda to w przypadku liquidów do e-papierosów. Laska do wspierania się nie powinna natomiast posiadać ostrych narzędzi.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Nudzą Cię zwykłe imprezy klubowe? Spróbuj NOCY BASENÓW w Termach BUKOVINA!

Zdarzyło Ci się kiedyś tańczyć w wodzie? Jeśli nie, a ta propozycja brzmi dla Ciebie intry…