Home Artykuły sponsorowane Ogrodzenie panelowe – nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie

Ogrodzenie panelowe – nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie

6 min czytania
0
0
766
Panele ogrodzeniowe

Ogrodzenie panelowe zdobywa obecnie tak dużą popularność jak niegdyś siatka ogrodzeniowa. Wynika to z jego licznych zalet i uniwersalności zastosowań, a także często atrakcyjnej ceny. To właśnie te czynniki sprawiają, że przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o wyborze ogrodzenia tak wielu inwestorów odrzuca inne oferty. Co konkretnie sprawia, że płot panelowy zostawia konkurencję w tyle? Sprawdźcie.

Czym się wyróżnia ogrodzenie panelowe?

W odróżnieniu od ozdobnych ogrodzeń, na które moda nastała w początkach XXI wieku i późniejszego lekkiego przesytu nimi, ogrodzenie panelowe wnosi na posesję uporządkowaną minimalistyczną elegancję. Posiada skromny design, który nie przytłacza przestrzeni, ani nie ogranicza widoku. Jego kratowana ażurowa konstrukcja wykonana z ocynkowanej stali sprawia wrażenie lekkości, a jednocześnie solidności. Przy wyborze można zdecydować się na grubsze proste panele 2D lub cieńsze panele 3D z charakterystycznymi przetłoczeniami w kształcie litery V. Możliwy jest dobór odpowiedniej kolorystyki dzięki farbie proszkowej pokrywającej panele, co dodatkowo przyczynia się do przedłużenia odporności na korozję nawet do kilkudziesięciu lat, jak twierdzą eksperci. Oczka tego nowoczesnego płotu mają charakter podłużny pionowy, a ich wielkość można dobierać stosownie do potrzeb, podobnie jak wielkość samych paneli. Dzięki temu panele ogrodzeniowe nadają się do różnych zastosowań, zarówno jako ogrodzenie zewnętrzne posesji, ale także do wydzielania w ogrodzie stref, grodzenia wiat śmietnikowych, czy nawet budowania kojców dla psów. Ogrodzenie panelowe może występować z podmurówką, ale jej nie potrzebuje. Można łatwo dobrać do niego bramę panelową i taką samą furtkę.

Co jeszcze sprawia, że ogrodzenie panelowe nie ma sobie równych?

Zanim prześledzi się najważniejsze zalety, jakie posiada ogrodzenie panelowe, warto zwrócić uwagę, że niektóre z nich mają też inne typy ogrodzeń, ale przewagą płotu panelowego jest to, że on posiada je wszystkie. Oto najważniejsze z nich:

  • nowoczesna lekka konstrukcja

Lekkie panele idealnie wpisują się w minimalistyczny styl nowoczesnych domów. Dodatkowym i ważnym plusem takiego rozwiązania jest to, że płot nie wymaga ciągłych fundamentów na całej linii, a jedynie punktowe pod samymi słupkami, co znacznie obniża koszty i sprawia, że ogrodzenie panelowe stawia się szybko i bez problemu nawet w pojedynkę, a równie łatwo można je zdemontować w razie potrzeby i przestawić w inne miejsce.

  • trwałość bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych

Mając ogrodzenie panelowe wykonane z ocynkowanej stali pomalowanej proszkowo, nie trzeba się martwić o regularne doglądanie płotu i dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Będzie ono służyło długie lata, a w przypadku uszkodzenia mechanicznego wystarczy wymienić pojedynczy panel bez konieczności rozbierania całego płotu.

  • duże możliwości aranżacyjne i atrakcyjna cena

Jedna z najniższych na rynku cena ogrodzenia panelowego sprawia, że można pozwolić sobie na więcej i dokupić dodatkowe maty zasłaniające płot, taśmy ogrodzeniowe, czy rośliny do nasadzeń. Przydadzą się takie rozwiązania w sytuacji, gdy domownicy zapragną więcej prywatności lub zechcą nadać ogrodzeniu unikalny charakter.

To zaledwie kilka wielkich plusów ogrodzenia panelowego, które świadczą o jego atrakcyjności pod wieloma względami. Kryje ono w sobie tak duży potencjał, że nawet ci, którzy początkowo marzyli o czymś bardziej reprezentacyjnym, szybko się do niego przekonają.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…