Home Dom Aranżacja wnętrz Renowacja mebli – przydatne akcesoria i gadżety

Renowacja mebli – przydatne akcesoria i gadżety

5 min czytania
0
0
1,689
renowacja mebli

Renowacja mebli to sposób na uratowanie starego i podniszczonego sprzętu. To również rozwiązanie dla wyposażenia, które wyszło z mody lub się zwyczajnie znudziło. Aby odświeżyć swoje meble, warto zaopatrzyć się w kilka użytecznych akcesoriów. Podpowiadamy jakie!

Decyzja o zmianach – oględziny mebli

Zanim podejmie się decyzję o renowacji mebla, należy najpierw ocenić jego stan. Czy na pewno nadaje się on do odświeżenia, czy wymagane będą jakieś naprawy, czy został naruszony przez szkodniki?

Jeśli mebel jest w na tyle dobrym stanie, że można podjąć się renowacji, to teraz czas na zadecydowanie, w jakim stopniu zaawansowania będzie ona przeprowadzona. Czy wystarczy tylko lekkie odświeżenie farby? Czy wymagane jest zaszpachlowanie ubytków i całkowita wymiana pokrycia? A może mebel już nie jest modny i wypada całkowicie zmienić jego oblicze? Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie zmiana przeznaczenia sprzętu, nadając mu nowe życie.

Akcesoria do renowacji mebli – czego potrzebujesz

Jeśli w planach jest, np. przemalowanie drewnianej komódki, to do tego celu przydadzą się:

  • farby akrylowe do drewna;
  • wałek lub pędzel malarski;
  • taśmy malarskie;
  • lakier matowy lub błyszczący do zabezpieczenia, albo wosk do podkreślenia słojów drewna.

Po oczyszczeniu mebla należy zabezpieczyć te miejsca, które nie mają zostać pomalowane. Następnie pokryć przedmiot warstwą farby. Dla intensywniejszego i mocniejszego pokrycia można położyć dwie warstwy farby.

Dobrym pomysłem na uzyskanie ciekawego efektu postarzenia jest przetarcie papierem ściernym po suchej powierzchni. Ten zabieg w połączeniu z wymianą nóg i uchwytów na metalowe, o industrialnym charakterze, stworzy mebel w stylu loftowym. Tego typu dodatki znajdują się chociażby tutaj: https://www.gtv.com.pl/pl/akcesoria-meblowe.

Inną opcją kreatywnej zmiany oblicza danego mebla jest np. częściowe zamalowanie przeszklonych drzwiczek do szafki farbą z efektem mrożonego szkła. Dodatkowo wewnątrz takiej szafki można zamontować taśmy LED, które stworzą przyjemną atmosferę rozproszonego podświetlenia.

Drobne zmiany, spore efekty

Czasami nie ma potrzeby wielkich zmian. Wystarczą drobne zabiegi, które zrobią zauważalną różnicę. Są to proste wymiany prowadnic, uchwytów, zawiasów, nóg albo kółek. Owe akcesoria są dostępne na tej stronie: https://www.gtv.com.pl/pl.

Dzięki takim zabiegom mebel odzyska funkcjonalność i posłuży jeszcze długie lata.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…