Home Artykuły sponsorowane Dom przyszłości – Mądre rozwiązania dla każdego

Dom przyszłości – Mądre rozwiązania dla każdego

7 min czytania
0
0
987
Dom przyszłości

W miarę niesamowitego postępu technologii nawet nasze domy nabywają „AI”. Słyszeliście kiedyś o domu przyszłości?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że rozwój i wprowadzanie nowinek technicznych do naszego życia codziennego jest czymś normalnym i niemożliwym do uniknięcia. Dwie dekady temu trudno było znaleźć w polskich mieszkaniach zmywarki, nie wspominając już o pralkach z funkcją suszenia. Dekadę temu nikt nie pomyślałby o tym, aby lodówkę sterować za pomocą telefonu.

Te dwa przykłady to tylko kropla w morzu rozwoju i postępu, jakie przez ostatnie lata zostały na stałe dodane do naszego życia i do naszych mieszkań. Nie musimy oczywiście korzystać ze wszystkich, ale prędzej czy później nowoczesność nas doścignie i jeśli nie będziemy podążać za nią, nasze życie stanie się po prostu trudniejsze. Dlatego właśnie warto wiedzieć jak przygotować się na to, aby w niedługim czasie przygotować dom przyszłości.

Dom przyszłości mądre rozwiązanie

Nowoczesny i ekstrawagancki design – jak w samochodach?

Bardzo często motywy i stylistyka, która pojawia się w samochodach, odzwierciedla to, co się dzieje także w naszym domach. Rzecz jasna nie chodzi tutaj o porównywania jeden do jednego, lecz sam fakt, że różne style i mody raz się pojawiają i raz znikają. To, co kiedyś przeminęło, może w niedalekim czasie zyskać na popularności. Tak wiele razy było przedtem i z pewnością będzie w przyszłości.

Najlepszym przykładem jest powrót niektórych marek samochodowych do designu kanciastego, który to w latach 90-tych i 00-nych był dominujący. Później nastąpiły “krągłości” i modele “okularnikowe” czy o obłych kształtach. W przypadku aranżacji mieszkań, wielki powrót zaliczyły boazerie czy tapety. Oczywiście w żadnym razie nie przypominają tego, co widzieliśmy na ścianach jeszcze 3 dekady temu. Tak samo obłe kształty czy też kanciaste wykończenia w obecnych autach nie mają za wiele wspólnego z tymi sprzed wielu laty.

To tylko pokazuje, że dom przyszłości nie musi być zaskoczeniem bądź też kompletnym odejściem od znanych i sprawdzonych designów czy też kolorystyki. Musimy więc obserwować najnowsze trendy, sprawdzać w którym kierunku one idą i mieć to na uwadze.

Ekologia jeszcze ważniejsza niż dotychczas

Spoglądając na bardziej zaawansowane technologicznie kraje, zauważyć możemy trend, który z pewnością nadejdzie także i w Polsce. Bycie eko jest nie tylko zdrowe dla planety, ale także i w wielu przypadkach dla portfela. Musimy też pamiętać o tym, że takie rozwiązania są najzwyczajniej w świecie modne. Już dziś zaobserwować możemy wzmożone zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi, kolektorami słonecznymi i innymi, ekologicznymi źródłami energii.

Nowoczesny dom przyszłości będzie więc jeszcze bardziej skupiał się na ekologii i wykorzystaniu materiałów, które można poddać recyklingowi. Oczywiście musimy też wspomnieć o tym, że nowoczesność i ekonomia związana będzie też z ekonomicznym sposobem czerpania i używania wody – czy to za pomocą odpowiednio skonstruowanych urządzeń czy przez właściwy odpływ, a także inteligentne zarządzanie sprzętem.

Technologia i innowacja

Skoro mowa o sprzęcie, to nie możemy też zapomnieć o tym, że właściwie zaprojektowana powierzchnia charakteryzować się będzie odpowiednio zainstalowanym zestawem urządzeń, które to usprawnią wiele zadań i obowiązków. Obecnie bez najmniejszych problemów uda nam się znaleźć zmywarki w różnych konfiguracjach, a także pralko-suszarki czy też zautomatyzowane systemy grzewcze z termostatem. Oczywiście to wszystko musi odpowiadać właściwemu motywowi, aby wszystkie te dodatki i akcesoria stanowiły całość i jedność.

Artykuł napisany dzięki Perfect Space – Warszawskiej Agencji Aranżacji i Architektury Wnętrz.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…