Home Dom Aranżacja wnętrz Zasłony do salonu — jakie wybrać i dlaczego?

Zasłony do salonu — jakie wybrać i dlaczego?

6 min czytania
0
0
570
Zasłony do salonu — jakie wybrać i dlaczego?

Zakup gotowych zasłon do mieszkania ma wiele zalet. Łatwy sposób montażu i gotowy efekt prezentowany na zdjęciach oferty to tylko niektóre plusy wyboru gotowych zasłon do salonu. Poza tym zasłony świetnie wypełniają przestrzeń w salonie i sprawiają, że w mieszkaniu jest dużo przytulniej. Dzięki zasłonom możemy podkreślić styl panujący we wnętrzu oraz osłonić się przed nadmiernym nasłonecznieniem w pomieszczeniu. Poznaj więcej szczegółów i wybierz najlepsze zasłony dla siebie!

Zasłony gotowe — czyli jakie?

Zasłony gotowe to oferta bardzo wygodna. Do wyboru mamy zasłony gotowe do zawieszenia na karniszu lub szynie za pomocą żabek i haczyków. Gotowe zasłony pozwalają zaoszczędzić cenny czas i darować sobie wycieczki do krawcowej, gdzie zawsze trzeba czekać sporo czasu. To ważne ułatwienie w dzisiejszych czasach. W dodatku zasłony gotowe można od razu obejrzeć na modelowym zdjęciu na opakowaniu lub dokonując zakupów online. Nie potrzeba wyobrażać sobie czy dany materiał będzie dobrze pasował do wnętrza naszego mieszkania ani, czy w ogóle będzie nadawać się do zawieszenia jako zasłona. Zasłony gotowe wysokogatunkowe to przygotowane specjalnie z ta myślą produkty, które świetnie się układają.

Zasłony gotowe dzielą się na zasłony z przelotkami, które pasują do karnisza oraz na zasłony na tasiemce. Zasłony gotowe do montażu na tasiemce sprawdzą się nie tylko na karniszu, ale również w starszym sposobie montażu — na szynie i żabkach z haczykami.

Zasłony do salonu — czy warto mieć zasłony w salonie?

Zasłony w salonie mają wiele funkcji. Świetnie wypełniają przestrzeń i dekorują. Sprawiają, że atmosfera jest bardziej przytulna. Są też świetnym dodatkiem do miejsc, które mają duże okna — wieczorem pozwalają odizolować się od świata zewnętrznego. Równie dobrze potrafią osłonić nas przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zazwyczaj w opisie produktu możemy znaleźć informacje o tym, czy zasłona jest prześwitująca, a jeśli tak to w jakim stopniu. Bez problemu znajdziemy również takie, które światło dzienne będą izolować bardzo mocno. Przydaje się to w miejscach o dużym nasłonecznieniu i ekspozycji południowej. Jak widać zalet zakupu zasłon gotowych jest bardzo dużo.

Jak wybrać zasłony, żeby pasowały do wnętrza?

Jedną z bardzo istotnych funkcji zasłon jest to, jak się prezentują. Wielu z nas wybiera zasłony nawet nie ze względu na ich funkcję izolowania od światła zewnętrznego, a przede wszystkim ze względu na wystój wnętrza. Zasłony mogą dodatkowo podkreślić cały design, dlatego warto wybrać takie, które będą pasować do wystroju. Jeśli salon jest urządzony w stonowanych kolorach, to możemy zaszaleć i wybrać zasłony ze wzorkami lub większym motywem. Jeśli chcemy, by zasłony nie rzucały się aż tak w oczy, wybierzmy odcień ciemniejsze lub jaśniejsze od koloru ścian. Sposób montażu zasłon nie ma większego znaczenia dla ich prezencji. Poza tym, że zasłony z przelotkami zwykle posiadają metalowe elementy, z których owe przelotki są wykonane. Jeśli decydujemy się na zasłony na tasiemce a w domu mamy karnisz, to koniecznie sprawdźmy średnicę wewnętrzną tunelu. Od tego zależy, czy tasiemka przejdzie przez nasz karnisz (nie może być szerszy niż średnica tunelu z tasiemką).

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…