Home Lifestyle Kultowe polskie słodycze, za którymi zatęsknisz przeprowadzając się do Niemiec

Kultowe polskie słodycze, za którymi zatęsknisz przeprowadzając się do Niemiec

5 min czytania
1
0
3,340

Prince-Polo w złotym opakowaniu? Ciągnące się do granic możliwości krówki? A może jedyne w swoim rodzaju ptasie mleczko? To zaledwie 3 z wielu polskich słodyczy, które pamiętają jeszcze czasy PRL, choć do dziś je ubóstwiamy i kupujemy… jeśli tylko mamy gdzie. No właśnie, co po przeprowadzce do Niemiec? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie przypominając sobie ulubione, kultowe wręcz słodycze, które nierozerwalnie wiążą się z naszym krajem.

Najpopularniejszy polski cukierek – krówka

Mleko, cukier i masło – te 3 składniki tworzą mieszankę, którą znamy jako krówka, ciągnący się do granic możliwości polski cukierek. Z pewnością jest jednym z najpopularniejszych. Co ciekawe, początki krówek to początki XX wieku, kiedy to Feliks Pomorski nauczył się je robić u wuja, by po kilku latach ruszyć z ich produkcją przemysłową w Poznaniu. 

Równie popularne irysy

“Gdyby tygrysy jadły irysy, to by na świecie nie było źle, bo każdy tygrys irysy by gryzł, a mięsa wcale nie” – pisała Wanda Chotomska. Irysy, podobnie jak krówki, produkowane są od okresu międzywojennego. Swój smak zawdzięczają gotowanej masie mlecznej. Do wyjątkowości irysów nie trzeba nikogo przekonywać – każdy je zna i lubi. Czyż nie?

Złoty wafelek – Prince Polo

Nie powinno nikogo dziwić, że Polacy to prawdziwi amatorzy wafli. Wynika to właśnie z faktu, że mnóstwo pokoleń wychowało się na słynnym, znanymi i cenionymi do dziś wafelku w złotym papierku – Prince Polo. Jako ciekawostkę można dodać, że nie tylko w naszym kraju ten wafelek nosi miano kultowego – niedawno premier Islandii przyznał, że na tym wafelku wychowało się całe pokolenie północnego kraju. 

Ptasie mleczko

Pierwotnie waniliowe w środku, oblane wedlowską czekoladą – tak ten niegdyś luksusowy produkt przedstawiał się na początku swojego istnienia. Dziś w sklepach znajdziemy przeróżne smaki, łącznie z karmelowym – wciąż tak samo puszyste, wyjątkowe i dające dużą dowolność jedzenia. Bo przecież można najpierw czekoladę, a później środek, albo w całości, albo… No właśnie, a jak Wy to robicie? 

Delicje!

Podobnie jak ptasie mleczko, delicje słyną z różnych sposobów na ich zjedzenie. I podobnie jak ptasie mleczko, delicje są kultowe. Pojawiły się po raz pierwszy w latach 70 XX wieku, mając jeden smak – pomarańczowy. Z czasem środek, który stanowi galaretka, mógł być wiśniowy i malinowy. A dziś? Sami wiemy. Pychotka!

Polskie słodycze na obczyźnie? To może się udać!

Po ekspresowej podróży po kultowych polskich słodyczach, wprawdzie zaczęła nam się zbierać ślinka w ustach, ale obiecywaliśmy we wstępie że poszukamy odpowiedzi na powyższe pytanie. Otóż mieszkając za zachodnią granicą, możemy odwiedzić polski sklep w Niemczech. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że przeglądając jego (również wirtualne) półki, trafimy na ulubione słodycze z Polski. Warto spróbować!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

1 Komentarz

  1. Christoph

    13 lutego, 2022 at 12:52 pm

    Polskie slodycze, polskie artykuły spożywcze, kosmetyki i polskie książki można w Niemczech łatwo i szybko kupic z dostawa do domu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Bawełna – wady i zalety. Jakie są właściwości bawełny?

Bawełna to najbardziej popularne włókno, które króluje w produkcji tekstyliów. Historia ba…