Home Tips & Tricks Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Cena koloryzacji włosów – zobacz, ile zapłacisz!

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Cena koloryzacji włosów – zobacz, ile zapłacisz!

15 min czytania
0
0
2,044
Od czego zależą ceny farbowania - typy i długości włosów?

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Koloryzacja włosów – zobacz, ile zapłacisz!

Dbanie o wygląd i efektowną fryzurę jest ważne dla niemal każdej kobiety, jak i wielu mężczyzn. Dlatego, gdy chcesz coś zmienić w swoim image, często pojawia się pytanie, ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera. Jaki jest cennik najbardziej popularnych usług fryzjerskich, od czego zależy, czy tylko od długości włosów? Przeczytaj informacje na temat farbowania włosów w salonach fryzjerskich i sprawdź, jakie mogą być ceny.

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Cena materiałów i pracy

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje farbowanie włosów, warto poznać cennik usług fryzjerskich. Salony fryzjerskie ustalają go indywidualnie, uwzględniając wszystkie koszty. Może być na przykład dostępny online. Samo strzyżenie, często konieczne przy farbowaniu, to już kilkadziesiąt złotych wydatku. Trzeba dodatkowo mieć świadomość, co wpływa na wszystkie opłaty.

Istotny wpływ na ceny farbowania włosów mają materiały. To nie tylko farby czy szampon koloryzujący, ale także kosmetyki, odżywki, odczynniki, folie czy inne akcesoria. Inaczej też sytuacja wygląda przy użyciu jednej farby, a inaczej dla dwóch czy więcej na przykład przy sombre. Kupując wcześniej farbę dobrej jakości, możesz nieco zaoszczędzić, jednak nie każdy fryzjer zgadza się na użycie dostarczonych przez klienta preparatów.

Praca włożona w farbowanie włosów to najczęściej największa część kosztów. Czasem też wykonywane jest niezbędne strzyżenie i zabiegi pielęgnacyjne, które są przeważnie dodatkowo płatne. Zatem to ile kosztują najmodniejsze metody farbowania, wynika przede wszystkim ze stopnia ich skomplikowania.

Jeśli ceny koloryzacji wydają się zbyt wysokie w porównaniu z kosztem samej farby, pamiętaj dodatkowo o innych kwestiach, takich jak długość włosów, czas wykonywania usługi czy nawet renoma salonu. W dalszym ciągu wiele osób zapomina, że na cennik usług fryzjerskich wpływają także czynniki takie jak koszty najmu lokalu, mediów czy wyposażenia. Salon fryzjerski w większych miastach w atrakcyjnych lokalizacjach może być sporo droższy niż ten na uboczu z uwagi właśnie na czynsz czy reklamę.

Ile fryzjer bierze za balejaż lub pasemka?

Ile kosztuje ombre i sombre, czyli rodzaje koloryzacji i ich ceny

Profesjonalne farbowanie włosów u fryzjera, cena usługi najczęściej dotyczy konkretnej techniki wraz z materiałem. W związku z rozwojem branży fryzjerskiej powstało mnóstwo technik koloryzacji. Salony fryzjerskie oferują:

  • standardową opcję koloryzacji, zwykle najtańszą,
  • sombre – soft ombre – modna koloryzacja włosów,
  • ombre, bronde, ronze w różnych odcieniach,
  • pasemka lub balejaż na włosach,
  • inne warianty, na przykład flamboyage, babylights, technika dip dye.

Zwykle najwięcej kosztują najmodniejsze metody farbowania, choć nie koniecznie są one najbardziej wymagające.

Sprawdź też sposoby na wypadanie włosów.

Ile zapłacimy za standardową koloryzację włosów?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera w standardowej opcji, przygotuj się na wydatek od 100 złotych. Najłatwiej nadaje się włosom w kolorze blond, za koloryzację fryzury średniej długości zapłacimy minimum około 150-250 złotych.

Często w salonach fryzjerskich na różnej długości włosów zamiast pełnej koloryzacji wybierane są pasemka, ombre czy inne techniki. Ich ceny z reguły będą wyższe, bo wymagają dłuższej i dokładniejszej pracy.

Koloryzacja włosów ombre, bronde, ronze i sombre

Cena koloryzacji ombre, a także jej wariantów takich jak bronde. ronze czy łagodnego sombre zależy w dużej mierze od tego, jak długie i gęste są włosy. Trzeba liczyć się z wydatkiem przynajmniej 300 złotych, obejmującej też strzyżenie.

Ombre to skomplikowana technika, wymagająca precyzji. Aby uzyskać ciekawy gradient, nawet w przypadku sombre konieczne jest doświadczenie. Lepiej unikać podejrzanie niskiej ceny farbowania włosów, raczej nie idzie ona w parze z jakością.

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera - Cena materiałów i pracy?

Ile fryzjer bierze za balejaż lub pasemka?

Farbowanie włosów u fryzjera nie musi być pełne czy w jednej tonacji. Nadal chętnie wybierane są pasemka albo balejaż. Tego typu koloryzację również wykonuje się z odpowiednią precyzją przy nakładaniu pasemek, dlatego ceny będą wyższe od standardowego farbowania.

Ile kosztuje koloryzacja włosów z pasemkami? To wydatek przynajmniej 150 złotych, w zależności od długości włosów i odrostów, a także wielu innych czynników.

Babylights czy flamboyage? Ile kosztuje farbowanie włosów w modnym stylu?

W profesjonalnych salonach fryzjerskich możesz także wykonać farbowanie w oryginalnym stylu. Modne farbowanie subtelne jak babylights czy flamboyage od samej nasady włosów, albo intensywna technika dip-dye dająca efekt końcówek kosmyków zanurzonych w kubku farby to podejście wymagające doświadczenia.

Tu ceny mogą być podobne do kosztów wykonania ombre, lub nawet wyższe – kilkaset złotych. Warto jednak takie farbowanie wykonać w salonach fryzjerskich z doświadczeniem, aby uzyskać ciekawy gradient i w pełni pożądany efekt.

Skomplikowana technika farbowania konieczna jest także, trzeba uzyskać intensywny kolor, na przykład mocny fiolet, albo też kontrastowy odcień pasemek. Dlatego często tego typu usługi wyceniane są indywidualnie.

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

Od czego zależy, ile kosztuje farbowanie włosów? – typy i długości włosów

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, cena bardzo często uzależniona jest od tego, jakiego jest typ włosów i jaki jest ich stan. Cennik może uwzględniać:

  1. Różne długości włosów,
  2. Zróżnicowane gęstości,
  3. Naturalne kolory, odcienie.
  4. Wcześniej wykonywane zabiegi.
  5. Stan, odrosty, siwe kosmyki.

To wszystko ma wpływ nie tylko na ilość użytych materiałów, ale także koniecznej pracy i czasu.

Włosy – wpływ na cenę farbowania

Za farbowanie wykonane na włosy średniej długości zapłacimy zwykle więcej niż na krótkich włosach. To one są przeważnie bazą dla cennika farbowania. Jeszcze więcej będzie kosztował zabieg na długich włosach.

Często dla gęstych włosów wymagane jest użycie większej ilości farby. Przy wszelakich zabiegach wymagających tonowania kosmyków, również dłuższa praca jest konieczna. Z tego względu ceny farbowania mogą być wyższe od standardowych.

Farbowanie na jasnych włosach może być łatwiejsze do wykonania w przypadku wielu odcieni. Przeważnie nie wymagają one dodatkowego rozjaśniania. Dlatego usługi mogą być nieznacznie tańsze.

Na ciemnych włosach wybrane warianty koloryzacji mogą wymagać wcześniejszego rozświetlania kosmyków. To dodatkowy koszt, a także obciążenie, które może wpłynąć na końcowy efekt na włosach.

Ile kosztuje ombre i sombre, czyli rodzaje koloryzacji i ich ceny?

Oryginalny kolor, a także wcześniej wykonane farbowanie może mieć wpływ na efektywność zabiegów. To na przykład długości odrostów, które potrzebują wyrównania przed koloryzacją, albo intensywny odcień wymagający dekoloryzacji. Dlatego te czynniki również mogą oddziaływać na ostateczną cenę.

Jeśli masz siwe włosy, czy to pojedyncze, czy w większej ilości, również one mogą wpłynąć na koszty. Ponadto w zależności od rodzaju farby, może ona nie pokrywać dokładnie siwizny, co będzie wymagało wykonania dodatkowych lub innych zabiegów.

Ceny farbowania włosów w salonie fryzjerskim ze strzyżeniem lub bez są wysoce zróżnicowane. Warto jednak przeznaczyć na ten cel odpowiednią kwotę, gdyż profesjonalne usługi fryzjerskie dają najlepsze efekty. Dodatkowo mają szansę utrzymać się przez dłuższy czas dzięki optymalnemu doborowi preparatów.

Sprawdź, jak zregenerować zniszczone włosy: https://kobietanaczasie.pl/jak-zregenerowac-zniszczone-wlosy/.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…