Home Tips & Tricks Masaż gua sha – jak używać kamienia gua sha?

Masaż gua sha – jak używać kamienia gua sha?

13 min czytania
0
0
594
Masaż gua sha - sprawdź jak go wykonać!

Na pielęgnację skóry składają się nie tylko dobrze dobrane kosmetyki, ale również regularnie przeprowadzane zabiegi. Dużą popularnością cieszy się obecnie masaż gua sha. Niesie on za sobą wiele korzyści. Poprawia m.in. kondycję oraz jędrność skóry. Jak prawidłowo wykonać masaż kamieniem gua sha? Jakie są jego efekty? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania, dotyczącego popularnego masażu twarzy!

Masaż gua sha – na czym polega?

Inspiracja Dalekim Wschodem przywiodła nową technikę masażu twarzy. Podbija on serca wielu kobiet i gwarantuje widoczne efekty na skórze. Zmniejszone napięcie mięśni przy pomocy specjalnego kamienia gua sha? To jeden z podstawowych celów zabiegu!

Posługiwanie się płytką gua sha jest szczególnie pomocne w drenażu limfatycznym. Działa więc pozytywnie na przepływ limfy i krążenie krwi. Technika gua sha skupia się na masowaniu skóry twarzy i szyi. Pod naciskiem kamienia gua sha dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Efektem tego jest widoczne zaczerwienienie i uczucie ciepła na skórze. Masaż gua sha skutecznie rozluźnia mięśnie twarzy, przez co zmniejsza opuchliznę i niweluje drobne zmarszczki.

Zerknij również na nasz artykuł o odmładzającym masażu twarzy: https://kobietanaczasie.pl/odmladzajacy-masaz-twarzy/

To musisz wiedzieć o technice masażu twarzy!

Aby wykonywać masaż twarzy tak, aby był on skuteczny, należy poznać tajniki prawidłowego posługiwania się płytką gua sha. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy właściwym masowaniu skóry kamieniem młodości.

  1. W pierwszej kolejności zacznij od porządnego oczyszczenia skóry. Tylko dzięki właściwie przygotowanej cerze, masaż gua szybciej poradzi sobie z polepszeniem wyglądu naszej skóry.
  2. Masaż twarzy płytką gua powinno wykonywać się na lekko natłuszczonej skórze. Można zadbać o przygotowanie i nawilżenie naszej cery przy użyciu np. kremu nawilżającego. Z pewnością pomocne okażą się także naturalne olejki.
  3. Masowanie skóry najlepiej rozpocząć od okolic szyi. Posuwiste ruchy należy wykonywać od obojczyków do żuchwy, aby stymulować prawidłowy przepływ limfy. Ważne, aby odprowadzać jej nadmiar poprzez wykonywanie ruchu od skroni w kierunku szyi.
  4. Należy stopniowo zwiększać zakres ruchu – od kącików ust do ucha, od nosa aż po szczyt kości jarzmowych.
  5. Masaż czoła najlepiej rozpocząć od obszaru między brwiami, przechodząc do linii włosów i przesuwając płytkę gua sha od środka twarzy na boki.
  6. Kamień gua sha powinien poruszać się od zewnętrznej okolicy twarzy i zmierzać delikatnie ku górze.
  7. Każdy z wykonywanych ruchów należy powtarzać się przynajmniej 10 razy, najlepiej przez około 10-15 minut.

    Masaż kamieniem gua sha - jak używać kamienia gua sha?

Jak używać kamienia gua sha? – rodzaje i zastosowanie płytki

To, jaki rodzaj płytki wybierzemy, będzie miało wpływ na jakość i efekty masażu twarzy. Każdy kamień gua sha jest wykonany z naturalnych minerałów o innych właściwościach. Można zakupić go stacjonarnie lub w drogerii internetowej. Dostępne są różne kształty płytki – w sklepie często spotykany jest kamień gua sha w formie serca. Sprawdzi się on nie tylko do twarzy, ale również można wykorzystać go do masażu ciała. Dlaczego warto używać płytki gua sha danego rodzaju?

Kamień gua sha z różowego kwarcu

Ma silne działanie detoksykujące i poprawia elastyczność cery. Pobudza komórki i niweluje napięcia nerwowe mięśni. Różowy kwarc działa również łagodząco, a ponadto redukuje stres.

Awenturynowa płytka gua sha

Zastosowanie awenturynu do stworzenia kamienia gua sha skutkuje poprawą sił witalnych skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej wytrzymała, a przy tym pozostaje zrelaksowana i skutecznie minimalizuje występowanie reakcji alergicznych. Awenturynowa płytka sprzyja szybszemu gojeniu się ran.

Kamień gua sha z jadeitu

Jego podstawową zaletą jest pozytywny wpływ na proces detoksykacji i odmłodzenia cery. Właściwości lecznicze jadeitu wpływają na odporność i łagodzenie bólu. Jadeitowy kamień gua sha poprawia również przepływ limfy i gwarantuje przypływ pozytywnej energii.

Opalowa płytka gua sha

Ten rodzaj kamienia gua sha poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego. Warto stosować go wtedy, gdy zależy nam na szybszej regeneracji naszego organizmu.

Kamień gua sha - sprawdź jak używać!

Efekty masażu

Masowanie twarzy przy pomocy kamienia gua sha może zdziałać cuda. Dobrze poznać zalety zabiegu pielęgnacyjnego i przekonać się, jakie korzyści zapewnia nam masaż płytką gua sha. Oto główne powody, dla których warto wykonywać ten masaż twarzy:

  • poprawa napięcia skóry,
  • dotlenienie skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • zwiększone działanie przeciwzapalne,
  • pozytywny wpływ na proces detoksykacji,
  • lepsza regeneracja skóry,
  • skóra staje się odprężona,
  • zmniejszenie obrzęków.

Chcesz wiedzieć jak jeszcze możesz zadbać o swoją cerę? Przeczytaj wcześniejszy artykuł: https://kobietanaczasie.pl/jak-dbac-o-cere/

Kiedy wykonywać masaż gua sha?

Masaż gua sha można potraktować jako stały element naszej pielęgnacji i dlatego dobrze, aby robić go przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że pora dnia ma znaczenie. Jeśli wykonamy masaż z rana, skuteczniej zmniejszymy widoczne obrzęki i pobudzimy naszą skórę. Gdy będziemy używać kamienia gua sha wieczorem, nasze mięśnie twarzy staną się mniej napięte i szybciej się zrelaksują. Obie metody warto stosować na przemian.

Jakie są przeciwwskazania?

Choć masaż twarzy zapewnia wspaniałe właściwości naszej skórze, warto wiedzieć, że nie można używać kamienia gua sha w każdej sytuacji. Kiedy lepiej nie korzystać z tego zabiegu pielęgnacyjnego? Do przykładowych przeciwwskazań zaliczają się: pękające naczynka, nowotwory, występowanie trądziku, stany zapalne lub krwiaki na skórze.

Masaż kamieniem gua sha – o czym jeszcze musisz pamiętać?

Dla utrwalenia korzyści, które niesie za sobą regularny masaż gua sha, warto przestrzegać następujących zasad:

  1. Nie używaj dużej siły! Lepiej posługiwać się kamieniem gua ostrożnie i zwiększać nacisk stopniowo. Grunt to obserwować, jaka jest reakcja naszej cery na wykonywane ruchy.
  2. Zadbaj o nawilżenie! Masaż twarzy przeprowadzany na suchej cerze to prosty krok do uszkodzenia naskórka i wywołania podrażnień na skórze.
  3. Zwróć uwagę na technikę! Przez cały czas trwania masażu, należy koncentrować się na intensywności i kierunku wykonywanych ruchów. Wykonuj ruchy odśrodkowe – od środka twarzy w stronę węzłów chłonnych.
  4. Nie wykonuj masażu codziennie! Mimo że kamień gua sha pozytywnie wpływa na rozluźnienie naszych mięśni, trzeba dać im czas na regenerację.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Dzień Mamy: co kupić mamie, która ma wszystko?

Dzień Mamy to wyjątkowa okazja, kiedy celebrowane są matczyne miłość, poświęcenie i wsparc…