Home Tips & Tricks Loki na pasek od szlafroka – sprawdź jak łatwe jest kręcenie włosów na pasek!

Loki na pasek od szlafroka – sprawdź jak łatwe jest kręcenie włosów na pasek!

14 min czytania
0
0
976
Loki na pasek od szlafroka - czy działa ten sposób?

Loki na pasek od szlafroka – czy ta metoda rzeczywiście działa? Często najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi – warto w codziennej pielęgnacji wykorzystać to, co mamy pod ręką. Kręcenie włosów na pasek od szlafroka z pewnością miło zaskoczy i odmieni podejście do codziennej stylizacji włosów. Jak zacząć kręcić włosy w ten rewolucyjny sposób? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Komu polecamy szlafrokowe loki?

Kręcenie włosów na pasek od szlafroka jest metodą bardzo prostą, najlepiej wychodzi, kiedy dojdzie się do wprawy. Co więcej, metoda ta nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu. Niemniej, aby można było zakręcić włosy na pasek, nie powinny być one zbyt krótkie. Najlepiej sprawdzą się przy tej technice włosy do ramion lub dłuższe. Piękne fale z pomocą paska do szlafroka prezentuje wiele influencerek i użytkowniczek publikujących zarówno na Tiktoku jak i na Instagramie.

Niestety, w przypadku włosów krótkich, loki z paska od szlafroka mogą się nie udać. Jest to metoda, która świetnie się sprawdzi w przypadku włosów długich i półdługich. Ta forma stylizacji ma wiele zalet, przede wszystkim kręcenie loków na pasek nie niszczy włosów. Nie wymaga traktowania włosów gorącą temperaturą ani innych zabiegów z użyciem ciepła, które chwilowo poprawiają wygląd, ale mają fatalny wpływ na kondycję włosów. Aby wykonać loki na pasek, wystarczy jedynie pasek od szlafroka i pianka do włosów. Jak powtórzyć ten modny trik, aby otrzymać piękne loki na pasek od szlafroka? Przekonaj się sama!

Zobacz, jak zregenerować zniszczone włosy.

Loki na pasek od szlafroka – krok po kroku

Kręcenie włosów na pasku od szlafroka nie jest wcale trudne. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych regułach, dzięki którym efekt stylizacji włosów tą metodą będzie zawsze zadowalający. Stosując się do instrukcji, skręt będzie piękny i utrzyma się na głowie nawet przez cały dzień. Naprawdę warto spróbować tej metody.

Loki na pasek od szlafroka – krótka instrukcja

 1. Dokładnie rozczesz włosy szczotką;
 2. Na środku głowy zrób przedziałek;
 3. Pasek od szlafroka nałóż na głowę jak opaskę;
 4. Weź do ręki niewielkie pasmo włosów znajdujące się najbliżej twarzy i dokładnie obwiń je wokół paska od szlafroka;
 5. Pasma znajdujące się najbliżej twarzy zawijamy w pierwszej kolejności;
 6. Dobieraj kolejne pasma i po kolei owijaj je wokół paska;
 7. Po obu stronach głowy fryzura powinna wyglądać symetrycznie, do pierwszego pasma dobierz kolejne i kolejne, aż wszystkie włosy po obu stronach głowy będą zaplecione wokół paska;
 8. Wszystkie pasma włosów zaplecione wokół paska związujemy z obu stron gumkami do włosów;
 9. Aby uzyskać piękne loki fryzurę, należy trzymać na głowie przez minimum cztery godziny. Najlepiej jednak wytrzymać całą noc i pójść spaść z włosami zakręconymi na pasku.
 10. Po upływie wskazanego czasu, a najlepiej rano zdejmij pasek od szlafroka, rozczesz włosy delikatnie palcami i utrwal lakierem do włosów.

Kręcenie włosów na pasek od szlafroka krok po kroku.

Kręcenie włosów na pasek, a fale z pomocą lokówki

Loki na pasek od szlafroka wyglądają spektakularnie. Kiedy już dojdziemy do wprawy w nawijaniu na pasek poszczególnych pasm – metoda ta staje się bardzo przyjemna i nie zabiera dużo czasu. Pamiętać jednak trzeba, aby pierwsze nawijane było pasmo znajdujące się najbliżej twarzy. Pasma należy nawijać równomiernie po jednej i po drugiej stronie głowy. Najlepiej jest też pójść w takiej fryzurze spać. Rano budzimy się, mając na głowie kręcone włosy. Jeśli prawidłowo zakręcimy włosy na pasku, efekt może utrzymać się naprawdę długo. Metoda kręcenia na pasek nie niszczy włosów, jest jednak dość czasochłonna, trzeba o jej zrobieniu kilka godzin przed wyjściem, a najlepiej poprzedniego dnia wieczorem.

Z kolei, kręcenie włosów z pomocą lokówki daje całkiem inne efekty. Wykorzystując lokówkę, piękną fryzurę możemy mieć w dość krótkim czasie. W zależności od tego, jak nasze włosy są podatne na stylizację i jaką lokówkę posiadamy – stylizacja może zająć nawet mniej niż 15 minut. Lokówka daje wiele różnych możliwości skrętu od niewielkich loczków po romantyczne fale. Pamiętajmy jednak, że wszelka stylizacja z użyciem ciepła niszczy włosy. Nawet najlepsza lokówka stosowana codziennie może pogorszyć kondycję włosów.

Zobacz też, jak wykonać warkocz francuz.

Jakie zalety mają loki na pasek?

Zalety kręcenia włosów na pasek wynikają nie tylko z tego, jak wygląda fryzura, jaką możemy osiągnąć, stosując ten trik. Ta metoda jest także bezpieczna dla włosów. Jakie są jej zalety:

 • piękne fale, efektowny skręt,
 • naturalny efekt,
 • stylizacja długo utrzymująca się na głowie,
 • zdrowa stylizacja bez użycia ciepła,
 • wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku do stylizacji włosów,
 • łatwość wykonania,
 • niewiele akcesoriów, potrzebny jest tylko pasek od szlafroka,
 • możliwość wykonania loków w domu, ale też na wakacjach.

Aby uniknąć niszczenia włosów, warto wypróbować także metody stylizacji bez użycia ciepła. Najpopularniejszą obecnie metodą jest kręcenie loków na pasku od szlafroka. Skręt, jaki można w ten sposób uzyskać, jest zgodny z aktualnymi trendami.

Kręcenie włosów na pasek - jak to zrobić?

Jak kręcić włosy na pasek od szlafroka?

Osoby, które posiadają proste włosy, często marzą o tym, aby się kręciły. Z kolei osoby, które mają naturalnie kręcone i falowane włosy, szukają metody kręcenia, która zdyscyplinuje ich włosy i sprawi, że będą wyglądać świetnie przez cały dzień. Kręcenie włosów na pasku od szlafroka jest metodą odpowiednią zarówno dla pierwszych, jak i dla drugich. O czym pamiętać chcąc wypróbować tę modną metodę?

Chcąc zrobić loki na pasku od szlafroka, należy zrobić na środku głowy przedziałek. Włosy powinny być umyte i uczesane. W pierwszym kroku należy nałożyć na środek głowy pasek, a następnie po obu stronach nawijać na niego włosy zaczynając od pierwszego pasma znajdującego się najbliżej twarzy. Zawinięte włosy warto związać gumką i zostawić na całą noc. Odpowiednio nawinięte pasma sprawdzą się na wielu typach włosów, nawet tych mniej podatnych na stylizację. Dzięki odpowiedniemu nawijaniu pasm loki będą okalać twarz, ale znajdą się także z tyłu głowy.

Przy włosach opornych na stylizację można przed zakręceniem nałożyć na włosy odrobinę pianki albo zacząć kręcić loki na lekko wilgotnych włosach. Pamiętajmy, aby zakręconych włosów nie czesać szczotką, a jedynie delikatnie palcami oddzielić od siebie poszczególne pasma. Jeśli chcesz wypróbować tę metodę, nie czekaj, tylko zacznij zwijać swoje włosy na pasek – efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Może także spodobać Ci się fryzura „mokra włoszka”: https://kobietanaczasie.pl/mokra-wloszka-idealna-fryzura-dla-kazdej-kobiety-sprawdz-jak-ja-zrobic/.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…