Home Artykuły sponsorowane Oświetlenie nad lustro do łazienki – jak znaleźć idealną lampę?

Oświetlenie nad lustro do łazienki – jak znaleźć idealną lampę?

7 min czytania
0
0
1,028
Oświetlenie nad lustro do łazienki

Przestrzeń w pobliżu lustra w łazience to jedno z najważniejszych miejsc w całym pomieszczeniu. To tam wykonuje się wszelkie zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne lub dokonuje poprawek w wyglądzie przed wyjściem z domu. Trudno się zatem dziwić, że musi być ono dobrze oświetlone.
Oświetlenie nad lustro w łazience ma naprawdę kluczowe znaczenie. Jak wybrać idealną lampę? Kilka praktycznych wskazówek przekażemy poniżej.

Do czego potrzebujemy lampy nad lustrem?

Podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu, również w łazience trzeba zamontować odpowiednie oprawy oświetleniowe, gwarantujące swobodę przemieszczania się i wykonywania rozmaitych czynności. W łazienkach szczególnie ważna jest przestrzeń w pobliżu lustra, która wymaga perfekcyjnego oświetlenia.

Dlaczego lampa nad lustro jest tak ważna? To właśnie przed nią przeprowadza się podstawowe zabiegi higieniczne, a także wykonuje makijaż, stylizuje fryzurę. Do każdej z tych czynności potrzebne jest mocne oświetlenie zadaniowe, pochodzące z dobrze rozmieszczonych lamp.

Idealne oświetlenie do łazienki – jakie powinny być lampy nad lustro?

Lampy najczęściej montuje się symetrycznie nad powierzchnią lustra. Muszą być zamontowane tak, by równomiernie doświetlały całą przestrzeń, bez tworzenia cieni, które mogłyby utrudniać wykonywanie jakichkolwiek czynności.

Jakie powinny być oprawy oświetleniowe nad lustro? Przede wszystkim warto zainwestować w solidne produkty wysokiej jakości, jak te od Azzardo. Dlaczego? Lampy w łazience są nieustannie narażone na ekstremalnie trudne warunki. W tej części domu panuje wyższa wilgotność. Istnieje też realne ryzyko zachlapania oprawy wodą. Z tych też względów lampy nad lustro wykonuje się z materiałów odpornych na korozję, a cały produktów powinien wyróżniać się wysokim współczynnikiem ochronnym IP.

Kilka słów o źródłach światła nad lustro

Równie ważne jak same oprawy są źródła światła. Lampy nad lustro mają gwarantować dobre warunki do realizacji precyzyjnych zadań, jak golenie się lub wykonywanie makijażu. Lampy w tej przestrzeni spełniają rolę oświetlenia zadaniowego, więc natężenie światła powinno być dość wysokie. Zazwyczaj kształtuje się na poziomie między 500 a 1000 luksów.

W łazienkach przy lustrze najlepszym rozwiązaniem są żarówki emitujące światło zimne, o temperaturze barwowej jak najbardziej zbliżonej do światła naturalnego. Takie światło zwiększa kontrasty, przez co lepiej dostrzegamy najmniejsze nawet szczegóły.

Kolejnym ważnym parametrem jest współczynnik oddawania barw. Jeśli przed lustrem chcemy na przykład wykonywać makijaż lub zajmować się innymi czynnościami, przy których prawidłowy odbiór kolorów ma duże znaczenie, wówczas trzeba postawić na żarówki o współczynniku powyżej 90.

Jakie lampy nad lustrem wybrać?

Podstawowym produktem oświetleniowym nad lustra wciąż pozostają praktyczne kinkiety, przytwierdzane do powierzchni ściany. Zazwyczaj montuje się dwie oprawy po obu stronach tafli. Nieco rzadziej użytkownicy decydują się na zastosowanie pojedynczej długiej oprawy, umieszczanej nad lustrem. Wybór opraw oświetleniowych, dostępnych na rynku, jest naprawdę olbrzymi. Bez trudu da się znaleźć modele sprawdzające się w łazience skandynawskiej, minimalistycznej, klasycznej lub art déco.

Innym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą sympatię nie tylko w małych łazienkach, są lustra połączone z lampą. W takich produktach stosuje się zintegrowane źródła światła LED o wysokiej trwałości. Lustra zintegrowane odznaczają się ciekawym wzornictwem i idealnie wpisują się w większość popularnych aranżacji.

Oświetlenie do łazienki – połączenie funkcjonalności i stylu

Nowoczesne oprawy oświetleniowe do łazienki stanowią idealne połączenie wysokiej funkcjonalności oraz ciekawego designu. Dzięki temu można precyzyjnie oświetlić przestrzeń przed każdym lustrem, by bez trudu wykonywać wszelkie potrzebne czynności, a także cieszyć się z pięknie zaaranżowanej łazienki, dopracowanej estetycznie w każdym najmniejszym nawet detalu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…