Home Dom Ekologiczne sprzątanie  – zastosowanie sody oczyszczonej w domu

Ekologiczne sprzątanie  – zastosowanie sody oczyszczonej w domu

7 min czytania
0
0
1,977
jak czyścić sodą oczyszczoną?

Coraz więcej osób sięga po ekologiczne środki czystości. Nic dziwnego! W dzisiejszych czasach staramy się ograniczać wykorzystywanie sztucznych środków chemicznych, które często są niebezpieczne dla człowieka. Istnieje wiele ekologicznych produktów, które znajdują szerokie zastosowanie w domu. Pisaliśmy już o zastosowaniu cytryny przy sprzątaniu. Kolejnym środkiem, który zabierzemy pod lupę jest soda oczyszczona, którą używa się zarówno przy gotowaniu jak i sprzątaniu! W poniższym artykule podajemy kilka pomysłów na zastosowanie sody oczyszczonej w domu. Zapoznaj się z naszymi poradami i bądź eko!

Zastosowanie sody – ciekawe pomysły na ekologiczne sprzątanie

Soda oczyszczona posiada delikatne właściwości żrące, dlatego stosuje się ją przy sprzątaniu. Soda pochłania również wszelkie zapachy, dlatego jest niezastąpiona w czyszczeniu lodówek, desek do krojenia i wszelkich urządzeń, które mają kontakt z produktami spożywczymi. Jeżeli jednak nie mamy czasu na domowe przyrządzanie mieszanek z sodą oczyszczoną, warto zaopatrzyć się w gotowe środki czystości. Takie ekologiczne produkty możemy znaleźć między innymi na platformie handlowej firmy Europe Distribution Group (https://b2b.europedg.pl/). Przytoczmy jednak kilka najbardziej przydatnych zastosowań sody oczyszczonej w domu.

soda oczyszczona zastosowanie

  • Czyszczenie sodą oczyszczoną mikrofalówki

Wszyscy wiemy, że z mikrofalówki często wydobywa się nieprzyjemny zapach zmieszanego jedzenia. Aby się go pozbyć, należy na początku wytrzeć wnętrze mikrofalówki wilgotną gąbką. Następnie równomiernie rozprowadzamy sodę oczyszczoną po wnętrzu urządzenia i czekamy około 15 minut. Ostatnim krokiem jest ponowne przetarcie mikrofalówki wilgotną szmatką i wytarcie do sucha.

  • Czyszczenie fug sodą oczyszczoną

Częstym problemem w łazience i kuchni są brudne fugi. Jeżeli chcemy ekologicznie i porządnie wyczyścić ten element płytek, musimy sporządzić mieszankę sody oczyszczonej z wodą oraz płatkami szarego mydła. Jeżeli zabrudzenia są poważne, możemy dodać również odrobinę octu. Fugi myjemy gąbką i następnie wycieramy do sucha.

  • Czyszczenie żelazka

Przy prasowaniu ubrań musimy zawsze korzystać z czystego żelazka. Aby odpowiednio przygotować to urządzenie do prasowania, należy je regularnie czyścić. Dobrym sposobem jest czyszczenie lekko rozgrzanego żelazka za pomocą szmatki nasiąkniętej mieszaniną octu i sody oczyszczonej.

  • Usuwanie spalenizny z garnków

Przypalone garnki to częsty problem każdego zabieganego kucharza. Szorowanie spalenizny nikomu się nie uśmiecha, dlatego warto pomyśleć o wykorzystaniu sody oczyszczonej. Do silnie przypalonych garnków należy wlać wrzącą wodę, wsypać pół szklanki sody oczyszczonej, wymieszać i pozostawić na noc. Na następny dzień wylewamy brudną wodę i płuczemy garnek.

odświeżanie dywanów sodą

  • Czyszczenie dywanów sodą

Każdy z nas wie, że dywany wymagają regularnego czyszczenia. Dzięki temu, możemy cieszyć się ich pięknem przez długi czas. Jak wyczyścić dywan sodą oczyszczoną? Jest to niezwykle proste! Świeżą plamę zalewamy octem i czekamy pół godziny. Następnie zasypujemy zabrudzone miejsce sodą oczyszczoną i ponownie polewamy octem. Silne plamy najlepiej zostawić zasypane na całą noc, jednak gdy widzimy, że nie ma takiej potrzeby, po 30 minutach możemy wytrzeć miejsce dokładnie szmatką i odkurzyć. Pamiętajmy jednak, że soda oczyszczona pomoże w usunięciu świeżych plam oraz odświeży nasz dywan. Stare i zaschnięte plamy będą wymagały raczej silnych środków chemicznych.

Zastosowanie sody – tani i łatwy sposób na ekologiczne sprzątanie

Jak widzimy, istnieje wiele zastosowań sody w domu. Przytoczone pomysły to jedynie kilka z wielu zastosowań sody oczyszczonej. Jest to niezwykle tanie i proste rozwiązanie dla każdego, kto chce dbać o dom w ekologiczny sposób. Sprawdź nasze pomysły w swoim domu i ciesz się nieskazitelną czystością!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

Okna są istotną częścią każdego domu, biura i mieszkania. Nie powinny jednak pozostawać be…