Home Artykuły sponsorowane Przed czym chronią rolety zewnętrzne?

Przed czym chronią rolety zewnętrzne?

5 min czytania
0
0
621
Przed czym chronią rolety zewnętrzne?

Mając w planach inwestycje w rolety zewnętrzne, dobrze wiedzieć, jakie korzyści mogą zapewnić. Część tych rzeczy może być znajoma, z kolei o innych dopiero tutaj przeczytasz. Zapraszamy do lektury!

Rolety zewnętrzne chronią… przekonaj się sam!

Ochrona przed intruzami

To jeden z najczęściej wymienianych powodów, dla których decydujemy się na rolety antywłamaniowe. Stanowią one trudną do pokonania przeszkodę dla złodziei i włamywaczy. Jakiekolwiek próby sforsowania rolet wiążą się z dużym hałasem, który z pewnością zaalarmuje domowników i sąsiadów. Ponadto rolety natynkowe antywłamaniowe mogą być połączone z instalacją alarmową i próba ich otwarcia z zewnątrz spowoduje jego aktywację.

Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem

Rolety zewnętrzne nie wpuszczają do wnętrza domu nadmiernych ilości promieni słonecznych. Jest to przydatne latem, kiedy to właśnie one odpowiadają za zbyt szybkie nagrzewanie pomieszczeń. Wystarczy zamknąć rolety, aby cieszyć się w swoim mieszkaniu przyjemnym chłodem, tak w dzień, jak i w nocy. Nowość na rynku — sprawdź, czym są rolety screen: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-screen

Ochrona przed hałasem

O roletach zewnętrznych powinny także pamiętać osoby, których domy i mieszkania położone są w sąsiedztwie ruchliwych dróg. Dobiegający z nich hałas, może przedostawać się do środka pomieszczeń, utrudniając normalne i wygodne korzystanie z nich.

Ochrona przed chłodem

Nie każdy miał okazję obejrzeć rolety podtynkowe w przekroju poprzecznym. Gdy przyjrzymy się im z bliska, zauważymy, że wewnętrzna przestrzeń wypełniona jest pianką o właściwościach termoizolacyjnych. Mimo tego, że jej grubość nie przekracza kilku milimetrów, to jednak okazuje się znakomita w izolowaniu okien od zewnętrznych warunków atmosferycznych, w tym dużego chłodu oraz porywistych podmuchów wiatru.

Ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami

Na terenach o dosyć gęstej zabudowie dużym problemem mogą być wścibskie spojrzenia sąsiadów, zaglądających do okien naszego mieszkania. Jest to szczególnie irytujące po zmroku i stanowi idealny powód, by w oknie pojawiła się roleta zewnętrzna.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Znasz już zalety rolet zewnętrznych, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko dowiedzieć się, jakie rodzaje są dostępne na rynku. Są to rolety podtynkowe, natynkowe i wnękowe. Jeśli Twój dom jest dopiero w trakcie budowy, gorąco zachęcamy do montażu estetycznych rolet podtynkowych.

W przypadku obiektów już istniejących, w których nie chcesz niszczyć elewacji, polecamy rolety natynkowe lub montowane wewnątrz wnęki okiennej. Pod tym linkiem znajdziesz wiele innych, ciekawie opisanych zalet rolet zewnętrznych: https://familyrollo.pl/blog/rolety-screen-czy-warto-je-montowac-jakie-sa-ich-zalety.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…