Home Lifestyle Jak się wyciszyć po ciężkim dniu?

Jak się wyciszyć po ciężkim dniu?

6 min czytania
0
0
1,662
Jak się wyciszyć

Stres nagromadzony w ciągu dnia wyprowadza nas z równowagi, spina kark i wywołuje ból głowy. Marzymy o zrzuceniu z siebie ubrań, prysznicu i odpoczynku. Jak wyciszyć się po ciężkim dniu, aby czuć się wypoczętą i zrelaksowaną?

Jak się wyciszyć po ciężkim dniu?

Przede wszystkim zadbajmy o dobrą jakość swojego snu i odpowiednią dietę. Bez tych, nasz organizm nie ma szans zregenerować się po wysiłku psychicznym i fizycznym. Zadbajmy o zdrowe i regularne posiłki, bogate w niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Nie jedzmy w pośpiechu i nie „zapychajmy” się śmieciowym jedzeniem. Po ciężkim dniu zjedzmy zdrowy posiłek i postarajmy się o ulubiony deser. W końcu zasłużyłyśmy…

Coś dla ciała

Ważny jest ruch. Po całodniowym siedzeniu przy biurku w pracy nasz kręgosłup potrzebuje odpocząć. Jeśli czujemy się na siłach i mamy możliwość wygospodarowania czasu na zajęcia ruchowe, warto zapisać się na taniec, jogę, ćwiczenia rozciągające… Oprócz ćwiczenia ciała mamy szansę na „wypocenie” z siebie stresu i natrętnych myśli. To również dobra okazja do spotkań z uczestnikami zajęć i poruszania ciałem w rytm muzyki. Jeżeli jednak wolimy swoje własne towarzystwo, warto przejść się na spacer, pobiegać lub poświęcić chwilę na samotne ćwiczenia.

Dla ciała i ducha najlepsza będzie długa i relaksująca kąpiel. Zamknięcie się w łazience, w otoczeniu zapachowych świec i relaksującej muzyki pomoże nam się odprężyć. Przy okazji możemy zorganizować sobie domowe spa, z wykorzystaniem ulubionych kosmetyków. Dopieszczenie ciała i ciepła woda rozluźni spięte mięśnie i przygotuje nas do snu.

Jak się wyciszyć

Jak się wyciszyć – oddychaj!

Spróbuj ćwiczeń oddechowych. W sieci jest cała masa ćwiczeń i artykułów o technikach relaksacyjnych. Jak się wyciszyć oddychając? Wystarczy usiąść wygodnie, zamknąć oczy, skupić się na oddechu… Brzmi banalnie, niektórych frustruje, jednak wiele osób chwali sobie tą metodę. Jeśli nie zadziała – trudno! Na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni sposób.

Coś dla ducha

Poczytaj książkę. Nie musi to być bardzo trudna i mądra książka… Czasem po prostu chcemy sobie popłakać nad łamiącą serce historią, albo z wypiekami na twarzy pochłaniać romans lub kryminał. Książka może pomóc nam odkrywać nowe horyzonty, ale też… bawić. Nie chce Ci się czytać? Posłuchaj podcastu, albo obejrzyj coś. W końcu to najprostsza forma rozrywki.

Jeśli nie książka, to może kino, teatr albo jakieś inne wydarzenie kulturalne? Czasem potrzebujemy zmienić otoczenie, założyć ładną wyjściową sukienkę i rozkoszować się odrobiną kultury, towarzystwem inspirujących osób.

Rękodzieło, malarstwo, przesadzanie roślin… prasowanie. Te czynności potrafią niesamowicie wyciszyć. Każda z nich relaksuje i zajmuje nasze myśli. Możemy stworzyć arcydzieło, zadbać o nasze roślinki, albo po prostu odprężyć się przy pracach domowych (jeśli ktoś lubi!).

Odpowiedzi na pytanie, jak się wyciszyć, jest wiele. Wszystko zależy od tego, co lubimy robić, jakiego (i czy w ogóle) potrzebujemy towarzystwa i czy któreś z poradnikowych sposobów nam odpowiada. Kiedy w końcu odnajdziemy odpowiednią dla nas metodę, będzie nam łatwiej radzić sobie z nagromadzonym w nas niepokojem. Powodzenia!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Za co można kochać drugą osobę? Sprawdź, co wywołuje uczucia!

Za co można kochać drugą osobę? Zwykle zadajemy sobie to pytanie w dwóch skrajnie różnych …