Home Lifestyle Co warto zobaczyć w Los Angeles? Miasto Aniołów, czyli piaszczyste plaże, palmy i sławni ludzie

Co warto zobaczyć w Los Angeles? Miasto Aniołów, czyli piaszczyste plaże, palmy i sławni ludzie

9 min czytania
0
0
2,778
Co warto zobaczyć w Los Angeles

Wyglądasz za okno siedząc w pracy, a tam ciemno, wiatr, mróz. Nie ma nawet śniegu, by jakoś zrekompensować zimowe przygnębienie. Zaraz, przecież mamy Styczeń! Zwany też miesiącem planowania urlopów. Koleżanka obok zabukowała już lot do Grecji, kolega z sąsiedniego działu wyjeżdża w góry. A gdyby tak, spełnić w końcu marzenia i wybrać się za Wielką Wodę? Kalifornia, czyli słońce, plaża, palmy, piękni, opaleni ludzie. Chcesz spędzić wakacje w miejscu, gdzie plaża i miejski zgiełk się przeplatają? Postaw na atrakcje Los Angeles, Miasto Aniołów Cię nie zawiedzie. Czytając dalej dowiesz się co warto zobaczyć w Los Angeles.

Los Angeles to miejsce, gdzie warto wybrać się na urlop. To tam narodziło się amerykańskie kino, a kto nie widział chociaż jednej z ich produkcji? A gdzie filmy i seriale tam też sławni aktorzy. Miło byłoby wpaść na George’a Clooneya  czy Angelinę Jolie w restauracji, czy wybierając się na popularną wspinaczkę po wzgórzach.

Los Angeles co warto zobaczyć

Gwiazdy z gwiazdami

Mówiąc o sławach, należy wspomnieć o jednej z najpopularniejszych atrakcji Los Angeles. Sunset Boulevard to miejsce, które zdecydowanie jest na liście – co warto zobaczyć w Los Angeles. Aleja gwiazd (Walk of Fame) znajduje się właśnie wzdłuż Bulwaru Zachodzącego Słońca. Składa się z prawie 3 tysięcy pięcioramiennych gwiazd, by znaleźć się w jej składzie trzeba zostać “gwiazdą”, osobą z show- biznesu lub np. Myszką Mickey.

Co zobaczyć w Los Angeles

Powrót do dziecięcych marzeń

Skoro o Disneyu mowa, tym co warto zobaczyć  w Kalifornii jest w pierwszy Disneyland. Jazda do Anaheim czyli miejsca, gdzie spełniają się dziecięce marzenia, zajmuje tylko godzinę. Może to nie jest atrakcja Los Angeles, ale warto się tam wybrać! W Disneyland Park, drugim co do wielkości obiekcie Disneya możemy przejść się po Miasteczku Myszki Mickey, albo udać się do Krainy Czarów. Gdzie indziej moglibyśmy w dorosłym życiu znów poczuć się jak dziecko?

Gdzie na urlop

Znak Hollywood

Jedna z największych atrakcji Los Angeles to ten wysoki na 14 i długi na 110 metrów biały gigant. Kiedyś składał się z dodatkowych 4 liter, tworzących napis Hollywoodland. Wtedy znak pełnił zupełnie inną funkcję, był swego rodzaju reklamą nowego osiedla.  Ta atrakcja Los Angeles była też miejscem śmierci 24-letniej aktorki  Peg Entwistle, która skacząc z litery H popełniła samobójstwo. Na przestrzeni lat, napis miał wiele problemów, na jego drodze stanęły nawet termity. Za sprawą wielu ludzi, m.in. Hugh Hefnera, Alice Coopera i Studia Warner Bros możemy go wciąż podziwiać, tyle że w metalowej wersji. Do napisu nie da się jednak zbyt blisko podejść, pamiątkowe zdjęcie z wycieczki do Los Angeles można zrobić sobie z pewnej odległości.

Atrakcje Los Angeles

Plaża

Bez leżenia nad brzegiem oceanu pobyt w Los Angeles się nie liczy. Szum fal z jednej strony a z drugiej wielkie miasto. Jedną z najbardziej znanych w Mieście Aniołów plaż jest Venice Beach. Prowadzi do niej kolejna atrakcja turystyczna Los Angeles, czyli  Ocean Front Walk. To miejsce pełne różności, wszędzie wokół sklepy z pamiątkami i restauracje. Możesz tam spotkać masę ciekawych, zaskakujących ludzi.

Los Angeles atrakcje

Co warto zobaczyć w Los Angeles? Mały Nowy Jork

Warner Bros to miejsce, gdzie powstało wiele znanych na całym świecie produkcji. Stanowi obowiązkowy punkt na mapie każdego fana seriali i filmów takich jak: Przyjaciele, Kochane Kłopoty, The Big Bang Theory, Batman czy Spiderman. Przyjaciół pomimo tego, że kojarzeni są z Nowym Jorkiem nakręcono właśnie w Kalifornii. Na potrzeby wielu produkcji studio zbudowało sobie własny skrawek Nowego Jorku w Los Angeles. Ich wersja to kilka ulic i budynków, które odgrywają uniwersalną rolę w wielu filmach i serialach. Na wycieczce po Warner Bros możecie poczuć się jak wasi ulubieni bohaterowie. Kto nie chciałby wypić kawy na aksamitnej, pomarańczowej kanapie? Kawiarnia, do której Rachel wbiega w sukni ślubnej w pierwszym odcinku serii już nie istnieje, jednak Central Perk doczekało się swojej repliki. Dla tych, pragnących zobaczyć więcej niż kalifornijskie ulice Nowego Jorku polecamy nasz ostatni artykuł o mieście, które nigdy nie śpi.

Los Angeles zwiedzanie

Podsumowując w Mieście Aniołów każdy znajdzie coś dla siebie. Dni wypełnione zwiedzaniem można przeplatać odpoczynkiem nad oceanem i wędrówkami po wzgórzach. Miasto ma dużo do zaoferowania, ekskluzywne sklepy dla wielbicieli mody, studia filmowe dla kino maniaków, parki rozrywki dla rodzin z dziećmi. To tylko kilka miejsc z listy ”Co warto zobaczyć w Los Angeles”. Wycieczki do tego miasta nie da się zapomnieć.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Bawełna – wady i zalety. Jakie są właściwości bawełny?

Bawełna to najbardziej popularne włókno, które króluje w produkcji tekstyliów. Historia ba…