Home Zdrowie i Uroda Catering dietetyczny – jaki ma wpływ na pracę mózgu i procesów poznawczych? Sprawdzamy!

Catering dietetyczny – jaki ma wpływ na pracę mózgu i procesów poznawczych? Sprawdzamy!

7 min czytania
0
0
1,198
Catering dietetyczny – wpływ na pracę mózgu i procesów poznawczych

Pojęcie cateringu dietetycznego stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Wszystko to za sprawą rozwiązania jakim jest dieta pudełkowa. Okazuje się, że jej zwolenników cały czas przybywa, a kierują nimi różnego rodzaju motywy. Najwięcej osób chce z pomocą cateringu zrzucić zbędne kilogramy lub wprowadzić zdrowy tryb życia. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego jaki wpływ ma on na funkcjonowanie mózgu i procesów poznawczych. Poniżej garść informacji na ten temat.

Dieta pudełkowa, a organizm człowieka

Tak jak wspomnieliśmy powyżej. Osoby decydujące się na dietę pudełkową najczęściej jako cel obierają smukłą sylwetkę, a także piękną, odżywioną cerę. Inni z kolei chcą rozpocząć długofalową przygodę ze zdrowym odżywianiem, które ma przynieść im pozytywne korzyści dodatkowe. Mowa tu o zachowaniu odpowiedniej wagi, poprawie wydolności, czy też zwiększeniu odporności. Okazuje się, że właśnie tak na organizm człowieka działa prawidłowa dieta. Warto ją oczywiście wzbogacić o aktywność fizyczną. Wówczas efekty pojawią się szybciej, a ciało nabierze odpowiedniej jędrności. Te aspekty są oczywiście bardzo ważne, ale warto wspomnieć jeszcze o jednym. Mianowicie dieta pudełkowa ma bardzo pozytywny wpływ na pracę mózgu. Wszystko to za sprawą odpowiednich, zdrowych, pełnowartościowych składników, z których tworzone są posiłki.

Catering dietetyczny, czyli przeciwieństwo fast food

W przeciwieństwie do dań typu fast food, catering dietetyczny mówi stanowcze NIE żywności przetworzonej, dosładzaniu produktów, a także białemu pieczywu. Warto o aspektach diet poczytac tutaj https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog/2017/05 Dlaczego jest to tak istotne? Mianowicie dlatego, że tego typu produkty są tzw bombami kalorycznymi. Sprawiają one, że człowiek ma zaburzenia koncentracji, a jego logiczne myślenie ulega pogorszeniu. Co więcej dania fast food jak udowodniono naukowo negatywnie wpływają na procesy myślowe, a także kojarzenie faktów. Przy jednorazowym spożyciu takiego posiłku efekt oczywiście nie utrzyma się zbyt długo. Problemy pojawiają się natomiast przy regularnym spożywaniu takich dań.

Catering dietetyczny w przeciwieństwie do wyżej opisanych wspomaga procesy myślowe, a także pozytywnie wpływa na koncentrację, czy logiczne myślenie. Skąd ta różnica? Mianowicie stosowany na szeroką skalę cukier w niezdrowych daniach powoduje wiele szkód w organizmie. Jak się okazuje nie tylko negatywnie wpływa on na sylwetkę, czy uzębienie, ale także na pracę mózgu. Nadmiar cukru powoduje upośledzenie pamięci krótkotrwałej, jak i długotrwałej. Niektórzy twierdza nawet, iż może być on jedną z przyczyn wywołujących chorobę Alzheimera. Z kolei białe pieczywo cechuje wysoki indeks glikemiczny. Oznacza to, ze powoduje ono nagłe skoki glukozy we krwi. Taki stan może oznaczać spowolnienie procesów myślowych, a także poważne zaburzenia koncentracji.

Catering dietetyczny – z jakich składników tworzone są dania

Catering dietetyczny – z jakich składników tworzone są dania?

Dieta pudełkowa, którą można zamówić między innymi na https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/kielce charakteryzuje się zastosowaniem zdrowych składników. To z nich przygotowuje się pełnowartościowe dania, które uwalniają energię przez długi czas. Dodatkowo wpływają one pozytywnie na pracę mózgu jak i całego organizmu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dzięki nim można zredukować masę lub cały czas utrzymywać proporcjonalną sylwetkę. Bardzo często wykorzystywane są: ryby, rośliny strączkowe, orzechy, kasze, zielone warzywa, ciemne pieczywo z nasionami, awokado, pestki np. słonecznika, a także zdrowe oleje i przyprawy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Klej do rzęs to kluczowy element w procesie aplikacji sztucznych rzęs, który wpływa na trw…