Home Zdrowie i Uroda Potrzebny mi implant – co teraz?

Potrzebny mi implant – co teraz?

5 min czytania
0
0
853
implanty er-dental.pl

W życiu doświadczamy różnych problemów i czasami w najmniej oczekiwanym momencie dopada nas coś, czego nie jesteśmy w stanie zignorować. Bardzo dużo osób obawia się kłopotów z zębami, bo jest to poważny wydatek, którego raczej nie będziemy w stanie odłożyć na później. Może się zdarzyć, że doznamy urazu lub podczas uprawiania sportu stracimy jeden ząb – co wtedy? Wtedy musimy zainteresować się opcją wszczepienia implantu zęba – to nasza jedyna nadzieja na odzyskanie ładnego i pełnego uśmiechu. 

Nie jest to jednak takie proste, bo wszystko to sporo kosztuje i konieczne będzie przygotowanie się do zabiegu – stomatolog nie może nam niestety wstawić implantu od razu. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że będziemy musieli odpowiedzieć na wiele różnych pytań. Protetyka wymaga trochę cierpliwości.

Przygotowania do wszczepiania implantu 

Na początek musimy oczywiście wybrać jakiś gabinet, w którym wykonana zostanie ta procedura. W Warszawie (na Bielanach i Żoliborzu) polecamy Er-dental. Warto tutaj trochę się rozglądać, bo czasami ceny w poszczególnych miejscach mocno się od siebie różnią – a zależy nam przecież na oszczędzaniu pieniędzy. Na spotkaniu zostaniemy na pewno zapytani o przyczynę pojawienia się ubytku. Stomatolog będzie musiał również wykluczyć kilka problemów zdrowotnych, które mogą stanowić przeciwwskazanie do wstawienia implantu – jest to np. alkoholizm, AIDS i niektóre problemy natury psychicznej. 

Potem zostaniemy poproszeni o wykonanie kilku badań diagnostycznych – jest to chociażby zdjęcie wykonane przy pomocy tomografu komputerowego. W ten sposób specjalista otrzymuje dokładny obraz tego, co znajduje się w jamie ustnej pacjenta. Później jesteśmy informowani o możliwym planie leczenia, który musimy zaakceptować. A na koniec pozostaje nam już tylko wybrać materiał, z którego będzie wykonana korona – musimy również dopasować kolor w taki sposób, aby jak najmniej różnił się on od naszych naturalnych zębów.  

Nie zapomnijmy zapytać o okres rekonwalescencji oraz o ewentualne problemy, które mogą przecież wystąpić – być może nie chcemy tego słuchać, ale musimy przecież być przygotowani na każdą ewentualność. Warto wykonać zabieg w gabinecie, w którym w momencie nieprzyjęcia się implantu – możemy wykonać wszystko jeszcze raz. Taka gwarancja na pewno sprawi, że poczujemy się bezpieczniej.  

Czy możemy w ogóle nie wstawiać implantu? 

Jeżeli nasz ubytek znajduje się gdzieś z boku – czasami pojawia nam się w głowie myśl, aby nic z nim nie robić. Tym bardziej, jeżeli nie mamy pieniędzy lub po prostu chcemy je przeznaczyć na inne wydatki. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł, ponieważ negatywnie wpłynie to na pozostałe zęby. Mogą one przemieszczać się w obrębie pustego miejsca i przez to całość będzie prezentować się o wiele gorzej. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Klej do rzęs to kluczowy element w procesie aplikacji sztucznych rzęs, który wpływa na trw…