Home Artykuły sponsorowane Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

5 min czytania
0
0
875
acusdent.pl protetyka stomatologiczna

Człowiek w swoim życiu wielokrotnie udaje się do różnych lekarzy i specjalistów, którzy mają za zadanie pomóc mu w zachowaniu zdrowia. Jest to koniecznie, ponieważ nasz organizm nie jest niezniszczalny i musimy się o niego troszczyć. Najlepiej jest oczywiście o siebie dbać, ale nawet wtedy nie jesteśmy odporni na choroby i inne problemy, które wynikają po prostu z upływu czasu. Tak też dzieje się w przypadku zębów. Wraz z przemijającymi latami stan naszych zębów pogarsza się i konieczne jest regularnie chodzenie do stomatologa.  

Czasem zdarza się również, że wizyta jest bardzo pilna – przyczyną może być utrata zęba. Do kogo udajemy się w takiej sytuacji? Pomóc może nam protetyk. Nie wolno nam ignorować żadnego ubytku – nawet jeżeli ząb znajduje się z tyłu szczęki i jego brak wcale nie rzuca się w oczy. Dlaczego? Ponieważ w dalszym ciągu jego brak ma znaczący wpływ na pozostałe zęby – mogą się one wtedy przemieszczać i dojdzie do znacznego wykrzywienia całego uzębienia. Warto wiedzieć, z czym dokładnie może pomóc nam protetyka stomatologiczna i co nam ona oferuje. 

Protezy stałe i ruchome – o co w tym wszystkim chodzi? 

Jeżeli nie mamy jakiegoś zęba – na pewno czujemy się z tym źle. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby go odzyskać i chcemy, aby był on trwały. Tymczasowe rozwiązania nie gwarantują nam bezpieczeństwa i nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Aby znaleźć najlepszy sposób na poradzenie sobie z problemem należy po prostu udać się do gabinetu i dokładnie wyjaśnić swoją sytuację – protetyk pomoże nam znaleźć najlepszy sposób na to, aby cieszyć się z osiągniętych efektów.  

Protetyka stomatologiczna oferuje nam protezy stałe lub ruchome. Bardzo dużo zależy tutaj oczywiście od ilości pieniędzy, którą jesteśmy gotowi przeznaczyć na leczenie – pamiętajmy jednak o tym, że dobrze jest wydać więcej. Oszczędzanie na uzębieniu nie jest nigdy dobrym pomysłem – nawet w odniesieniu do bardziej prozaicznych zabiegów, takich jak zakładanie plomby czy piaskowanie. 

Protezy stałe to przede wszystkim implanty, czyli zastąpienie korzenia zęba sztucznym. W ten sposób mamy zarówno korzeń, jak i koronę – a wszystko to przy prawidłowej higienie powinno nam wystarczyć na całe życie. Wśród protez ruchomych mamy szkieletowe, osiadające i akrylowe. Są one umieszczane najczęściej na naturalnym zębie i mogą być niestety o wiele mniej stabilne.  

Co lepiej wybrać? 

Wszystko zależy od naszych potrzeb, a ostateczną decyzje podejmiemy już w porozumieniu ze specjalistą. Najpierw konieczne będzie wykonanie wszystkich zdjęć i zastanowienie się nad tym, co jest dla nas faktycznie najlepsze w obecnej sytuacji. 

We Wrocławiu warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z gabinetu stomatologicznego Acusdent

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…