Home Artykuły sponsorowane Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

5 min czytania
0
0
60
acusdent.pl protetyka stomatologiczna

Człowiek w swoim życiu wielokrotnie udaje się do różnych lekarzy i specjalistów, którzy mają za zadanie pomóc mu w zachowaniu zdrowia. Jest to koniecznie, ponieważ nasz organizm nie jest niezniszczalny i musimy się o niego troszczyć. Najlepiej jest oczywiście o siebie dbać, ale nawet wtedy nie jesteśmy odporni na choroby i inne problemy, które wynikają po prostu z upływu czasu. Tak też dzieje się w przypadku zębów. Wraz z przemijającymi latami stan naszych zębów pogarsza się i konieczne jest regularnie chodzenie do stomatologa.  

Czasem zdarza się również, że wizyta jest bardzo pilna – przyczyną może być utrata zęba. Do kogo udajemy się w takiej sytuacji? Pomóc może nam protetyk. Nie wolno nam ignorować żadnego ubytku – nawet jeżeli ząb znajduje się z tyłu szczęki i jego brak wcale nie rzuca się w oczy. Dlaczego? Ponieważ w dalszym ciągu jego brak ma znaczący wpływ na pozostałe zęby – mogą się one wtedy przemieszczać i dojdzie do znacznego wykrzywienia całego uzębienia. Warto wiedzieć, z czym dokładnie może pomóc nam protetyka stomatologiczna i co nam ona oferuje. 

Protezy stałe i ruchome – o co w tym wszystkim chodzi? 

Jeżeli nie mamy jakiegoś zęba – na pewno czujemy się z tym źle. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby go odzyskać i chcemy, aby był on trwały. Tymczasowe rozwiązania nie gwarantują nam bezpieczeństwa i nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Aby znaleźć najlepszy sposób na poradzenie sobie z problemem należy po prostu udać się do gabinetu i dokładnie wyjaśnić swoją sytuację – protetyk pomoże nam znaleźć najlepszy sposób na to, aby cieszyć się z osiągniętych efektów.  

Protetyka stomatologiczna oferuje nam protezy stałe lub ruchome. Bardzo dużo zależy tutaj oczywiście od ilości pieniędzy, którą jesteśmy gotowi przeznaczyć na leczenie – pamiętajmy jednak o tym, że dobrze jest wydać więcej. Oszczędzanie na uzębieniu nie jest nigdy dobrym pomysłem – nawet w odniesieniu do bardziej prozaicznych zabiegów, takich jak zakładanie plomby czy piaskowanie. 

Protezy stałe to przede wszystkim implanty, czyli zastąpienie korzenia zęba sztucznym. W ten sposób mamy zarówno korzeń, jak i koronę – a wszystko to przy prawidłowej higienie powinno nam wystarczyć na całe życie. Wśród protez ruchomych mamy szkieletowe, osiadające i akrylowe. Są one umieszczane najczęściej na naturalnym zębie i mogą być niestety o wiele mniej stabilne.  

Co lepiej wybrać? 

Wszystko zależy od naszych potrzeb, a ostateczną decyzje podejmiemy już w porozumieniu ze specjalistą. Najpierw konieczne będzie wykonanie wszystkich zdjęć i zastanowienie się nad tym, co jest dla nas faktycznie najlepsze w obecnej sytuacji. 

We Wrocławiu warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z gabinetu stomatologicznego Acusdent

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Czy warto kupować zamienniki perfum?

Zamienniki perfum to produkty, po które chce sięgać coraz większa rzesza klientów. Dlaczeg…