Home Lifestyle Odmładzające fryzury, czyli letnia i stylowa przemiana

Odmładzające fryzury, czyli letnia i stylowa przemiana

5 min czytania
0
0
53
odmładzające fryzury

Szukasz pomysłu na letnią odmianę swojego wyglądu? Chcesz nieco młodziej wyglądać? W takim razie sprawdź nasz artykuł, w którym przybliżymy Ci które odmładzające fryzury są obecnie hitem i najlepiej sprawdzą się podczas tegorocznego lata. Znajdziemy też ten uniwersalny, najskuteczniejszy wzór.

Lato jest okresem, kiedy chce się odpocząć, ale również odmienić nieco swój wygląd. Brylowanie np. na plaży, dzięki swojemu ciekawemu stylowi, to na pewno cel, który warto osiągnąć. Lepsze samopoczucie, pochwały od znajomych, to tylko kilka z możliwych profitów, jakie spowoduje sama modna fryzura.

Odmładzające fryzury potrzebują nieco szaleństwa

odmładzające fryzury

Zacznijmy od tego, że jeśli chcesz podążyć szlakiem sezonowego odmłodzenia, musisz być gotowa na pewne poświęcenia. Bez tego nie osiągniesz tak spektakularnego efektu, na jakim powinno Ci zależeć. Dotyczy to oryginalnych cięć, ale również długości włosów oraz ich koloru, bo kto powiedział, że dobrze dobrany kolor farby nie jest kluczowym dodatkiem do fryzury. Specjaliści od wizerunku, jak i sami fryzjerzy podkreślają, że ścinanie włosów to czas zawodowych i personalnych zmian. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się zaszaleć i pójść w krótkie, bardziej chłopięce propozycje. Oczywiście odmładzające fryzury i ich propozycje się na nich nie kończą, ale zdecydowanym hitem tego sezonu są krótkie włosy.

O czym warto pamiętać?

Odmładzające fryzury, a głównie ich skuteczność zależy od pewnych czynników. Przede wszystkim kluczowy jest kształt twarzy. Jeśli masz owalną buzię, to celuj w krótką fryzurę z mocno wyeksponowaną grzywką. Dla osób z okrągłą twarzą polecane są włosy z tzw. „pazurkami”. Powinny one zachodzić na twarz, zasłaniając przy tym uszy i skronie. Osoba z tego typu kształtem buzi musi o tym pamiętać, aby fryzura wyglądała korzystnie. Kobiety z kwadratową twarzą zdecydowanie nadają się do tego, aby dodać do swojej fryzury ściętą ukośnie lub wycieniowaną grzywkę. Najlepiej sprawdza się przy tym styl na „boba”, znany i lubiany od wielu pokoleń. Trójkątna twarz najlepiej będzie wyglądać z nieco dłuższym, mniej męskim cięciem, pozwalającym na zakrywanie skroni, np. grzywką.

odmładzające fryzury

A jeśli masz wysokie czoło? To najlepszy moment na to, aby zmienić jego wydźwięk, zwyczajnie zakrywając je grzywką. Jeśli połączysz ją z krótką, odświeżającą fryzurą, Twoje potencjalne kompleksy i problemy przerodzą się w okazję do odmłodzenia. Staraj się, aby Twoja fryzura wyglądała naturalnie i nie sprawiała wrażenia przestylizowanej. Młodość to też w pewnym sensie dynamizm i energia witalna. Najlepiej odda to delikatny artystyczny nieład na głowie, który poprzez odpowiednie lakiery i pielęgnację, może wyglądać naprawdę niesamowicie. Dlatego ten sezon powinnaś przeznaczyć na wizytę u fryzjera, wstrzelenie się w letnią modę na krótkie, odmładzające fryzury i odebranie sobie kilku lat, przynajmniej z wyglądu. Poczuj się młodziej!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Paulina Nowak
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Najmodniejsze tatuaże – pomysły na oryginalną ozdobę

Kiedyś tatuaże kojarzono z osobami zbuntowanymi, bądź odbywającymi wyrok w zakładzie karny…