Home Trendy Odmładzające fryzury, czyli letnia i stylowa przemiana

Odmładzające fryzury, czyli letnia i stylowa przemiana

5 min czytania
0
0
2,039
Odmładzająca krótka fryzura - fryzury odmładzające

Szukasz pomysłu na letnią odmianę swojego wyglądu? Chcesz wyglądać nieco młodziej? W takim razie sprawdź nasz artykuł, w którym przybliżymy Ci odmładzające fryzury będące obecnie hitem. Podpowiemy również, które z nich najlepiej sprawdzą się podczas tegorocznego lata. Na koniec spróbujemy znaleźć ten uniwersalny, najskuteczniejszy wzór.

Lato jest okresem, kiedy człowiek chce głównie odpoczywać, ale również nieco odmienić swój wygląd. Piękny wygląd znajdując się np. na plaży, między innymi dzięki swojemu ciekawemu stylowi, to cel, który warto spróbować osiągnąć. Lepsze samopoczucie, większa pewność siebie lub pochwały od znajomych czy rodziny to tylko kilka z możliwych profitów, jakie może zapewnić modna fryzura.

Odmładzające fryzury nie istnieją bez odrobiny szaleństwa

Fryzury odmładzające - odmładzająca krótka fryzura

Jeśli chcesz poczuć się młodziej, to musisz być zdecydowana i gotowa na pewne poświęcenie. Bez tego nie osiągniesz tak spektakularnego efektu, na jakim Ci zależy. Mowa tutaj o oryginalnych cięciach, ale również o długości włosów oraz ich kolorze. Specjaliści od wizerunku, jak i fryzjerzy podkreślają, że ścinanie włosów to czas zawodowych i personalnych zmian. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się zaszaleć i pójść w krótkie, bardziej odważne propozycje. Oczywiście możliwe wyjścia z sytuacji się na nich nie kończą, ale zdecydowanym hitem tego sezonu są krótkie fryzury.

O czym warto pamiętać?

Skuteczność nowej, odmładzającej fryzury zależy od kilku czynników. Przede wszystkim kluczowy jest sam kształt twarzy danej osoby. Jeśli masz owalną buzię, to celuj w krótkie włosy  z mocno wyeksponowaną grzywką. Dla osób z okrągłą twarzą polecane są fryzury z tzw. „pazurkami”. Powinny one zachodzić na twarz, zasłaniając przy tym uszy i skronie. Kobiety z  bardziej kwadratową twarzą powinny dodać do swojej fryzury ściętą ukośnie lub wycieniowaną grzywkę. Najlepiej sprawdzi się przy tym styl na „boba”, czyli fryzura bombka, znany od wielu pokoleń. Do trójkątnej twarzy pasować będzie dłuższe i mniej męskie cięcie, pozwalające na zakrywanie skroni, np. grzywką.

Odmładzające fryzury

Co w przypadku, gdy masz wysokie czoło? To najlepszy moment na to, aby spróbować przekuć je w zaletę i zacząć eksponować na nim modną w tym sezonie grzywkę. Jeśli połączysz ją z krótką, odświeżającą fryzurą, Twoje potencjalne kompleksy powiązane z czołem znikną. Postaraj się, aby Twoja fryzura wyglądała naturalnie i nie sprawiała wrażenia przestylizowanej. Do takich fryzur należy także warkocz dobierany, który pasuje kobiecie w każdym wieku. Młodość to dynamizm, spontaniczność i energia witalna. Najlepiej odda to kontrolowany nieład na głowie, który poprzez odpowiednie lakiery i pielęgnację może wyglądać naprawdę intrygująco. W tym sezonie powinnaś pomyśleć o wizycie u fryzjera z zamiarem wstrzelenia się w letnią modę na odmładzające fryzury. Dzięki temu w prosty sposób odejmiesz sobie przynajmniej kilka lat. Poczuj się młodziej!

Aktualizacja: 15.11.2021r.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jakie spodnie łączyć z damskim golfem? Najlepsze połączenia modowe

Golf, choć kojarzony przede wszystkim z wygodą i ciepłem, może być równie stylowym element…