Home Podróże Riwiera Olimpu – ukryty skarb Grecji

Riwiera Olimpu – ukryty skarb Grecji

6 min czytania
0
0
1,864
Riwiera Olimpu

Nadal planujesz swoje wakacje i zastanawiasz się gdzie mogłabyś się udać? Jeśli poszukujesz mniej popularnego miejsca, do którego wyjazd nie kosztuje majątku, to sprawdź taki kierunek wakacyjny jak Riwiera Olimpu i nasz artykuł, w którym dowiesz się więcej o tym interesującym turystycznie miejscu.

Charakterystyczną cechą tego malowniczego regionu jest jego położenie geograficzne. Olimpijska riwiera znajduje się niedaleko szczytu znanego z mitologicznych opowieści, czyli Olimpu. Istnieje tam park narodowy, chroniący cały obszar gór wraz z przylegającymi do nich terenami. Na szczęście nie oznacza to ograniczeń względem turystów, którzy bez problemu mogą uprawiać wspinaczkę czy zwyczajnie wędrować po turystycznych szlakach.

Riwiera Olimpu to unikalne miejsce do wypoczynku

Samo umiejscowienie Riwiery łączy się z naturalną obecnością wielu półek skalnych czy innych pozornie niedostępnych wzniesień. Wpływa to na jeszcze bardziej pozytywny odbiór tego miejsca. Górzyste krajobrazy połączone z Morzem Egejskim dodają mu niepowtarzalnego uroku, dzięki czemu napawając się widokami, można poczuć się jak bohater Iliady czy innych mitologicznych opowieści. Względem tego typu górskich atrakcji, przede wszystkim warto odwiedzić Meteory, nazywane potocznie „skałami zawieszonymi w powietrzu”. Są one położone na zachodnim krańcu Tesalii. Ich geneza odnosi się do bycia pozostałością po wyschniętym dnie słonego jeziora, pełnego skalnych słupów i innych fantazyjnych kształtów. 

Ukryty skarb Grecji - Riwiera Olimpu

Szukasz czegoś dla miłośników plażowych wrażeń? Na szczęście wszystkiego jest pod dostatkiem, a Riwiera Olimpu, pomimo położenia wśród górzystych terenów, posiada przepiękne, piaszczyste plaże. Niczym nie ustępują one nawet tym najbardziej egzotycznym. W połączeniu z otoczeniem skał oraz małych, portowych miasteczek, zdecydowanie potrafią zachwycić, a relaksowanie się na nich to sama przyjemność.

Na Riwierze można również zwiedzić naprawdę ciekawe miejsca. Dwoma najważniejszymi ośrodkami miejskimi ze starożytną i średniowieczną zabudową są większe Saloniki oraz bardziej kameralne Ano Skotinas. Pierwsze z wymienionych miast posiada bizantyjskie korzenie i jest pełne zabudowy pochodzącej z czasów cesarskich. Na turystów czeka wiele zamków, baszt i innych kamiennych budowli. Dodatkowo Saloniki tętnią życiem niemal całą dobę, co będzie dużą zaletą dla turystycznych imprezowiczów. Druga z propozycji to otoczona klimatycznymi lasami bukowymi osada rybacka, pełna kamiennych domów z początków XVIII wieku. Podczas zwiedzania tych dwóch miejsc można spędzić naprawdę romantyczne chwile, a my zachęcamy do odkrywania również tych mniej znanych, ale równie ciekawych, okolicznych miasteczek.

Riwiera Olimpu - ukryty skarb Grecji

Portfel i żołądek bez problemu wytrzymają takie wakacje

Opisywany w artykule region Grecji słynie również z wysokiej jakości sera feta, znanego i cenionego na całym świecie. Ogromny wybór restauracji z lekkimi posiłkami, z pewnością zaoferuje Ci najpyszniejsze dania kuchni greckiej. Oprócz wspomnianego sera polecamy również jakościowe oliwki w najróżniejszych smakach i konfiguracjach.

Jeśli podczas lektury zastanawiałaś się, jak dużo będziesz musiała zapłacić za takie przyjemności, to muszę Cię uspokoić. Ceny turnusów w biurach podróży zaczynają się już od 1500 zł od osoby (7 dniowy wyjazd).  To zdecydowanie nie jest wygórowana cena jak na możliwość odwiedzenia tak pięknego miejsca. Za wybraniem się do Riwiery Greckiej przemawia również fakt, że jest ona mniej popularna niż inne greckie regiony, co pozwoli Ci na spokojniejszy odpoczynek. Aby przyjemnie spędzić czas, wystarczy jedynie dokładnie zaplanować cały wyjazd i chcieć eksplorować ciekawe turystyczne zakątki okolic Olimpu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Nudzą Cię zwykłe imprezy klubowe? Spróbuj NOCY BASENÓW w Termach BUKOVINA!

Zdarzyło Ci się kiedyś tańczyć w wodzie? Jeśli nie, a ta propozycja brzmi dla Ciebie intry…