Home Podróże Riwiera Olimpu – ukryty skarb Grecji

Riwiera Olimpu – ukryty skarb Grecji

5 min czytania
0
0
84
riwiera olimpu

Nadal planujesz swoje wakacje i zastanawiasz się gdzie mogłabyś się udać? Jeśli poszukujesz mniej popularnego miejsca, które nie kosztuje majątku, to sprawdź taki kierunek jak Riwiera Olimpu i nasz artykuł, w którym dowiesz się więcej o tym ukrytym skarbie w greckiej koronie.

Charakterystyczną cechą tego malowniczego miejsca jest położenie niedaleko gór znanych z mitologicznych opowieści, czyli Olimpu. Znajduje się tam cały park narodowy, chroniący cały obszar gór wraz z przylegającymi do nich terenami. Na szczęście nie oznacza to ograniczeń względem turystów, którzy bez problemu mogą uprawiać wspinaczkę czy zwyczajnie powędrować po szlakach turystycznych.

Riwiera Olimpu to unikalne miejsce

Samo umiejscowienie wpływa też na pojawianie się wielu skalnych półek czy innych stromych, pozornie niedostępnych wzniesień. Wpływa to na odbiór tego miejsca, dodając mu niepowtarzalnego uroku. Momentami można poczuć się jak bohater Iliady, patrząc z takiego wzgórza na piękny krajobraz krainy Riwiera Olimpu. Przede wszystkim warto odwiedzić Meteory, nazywane „skałami zawieszonymi w powietrzu” położone na zachodnim krańcu Tesalii. Jest to prawdopodobnie dno słonego jeziora, pełne skalnych słupów, maczug i innych kształtów. Naprawdę robią wrażenie!

riwiera olimpu

A coś dla miłośników plażowych wrażeń? Spokojnie, wszystkiego jest pod dostatkiem. Riwiera Olimpu, pomimo położenia wśród górzystych terenów, posiada przepiękne, piaszczyste plaże, niczym nie ustępujące nawet tym najbardziej egzotycznym i wymarzonym. W połączeniu z otoczeniem skał, małych, portowych miasteczek, potrafią zachwycić, a relaksowanie się na nich to sama przyjemność.

Na Riwierze można również nastawić się na zwiedzanie. Dwoma najważniejszymi ośrodkami miejskimi ze starożytną i średniowieczną zabudową są większe i bardziej popularne Saloniki oraz kameralne Ano Skotinas. Pierwsza z wymienionych miejscówek posiada bizantyjskie korzenie i jest pełne zabudowy w tym stylu, takiej jak zamki i baszty. Dodatkowo tętni życiem w dzień, jak i w nocy. Druga z propozycji to otoczona bukami osada rybacka, wypełniona kamiennymi domami z początków XVIII wieku. Podczas zwiedzania można poczuć naprawdę unikalne emocje i romantyczny klimat miejsca.

riwiera olimpu

Portfel i żołądek bez problemu wytrzyma

Te okolice Grecji słyną również z wysokiej jakości sera feta, znanego i cenionego na całym świecie. Ogromny wybór restauracji z lekkimi posiłkami, jakie można znaleźć np. w Salonikach, z pewnością zaoferuje Ci najpyszniejsze dania kuchni greckiej z tym właśnie charakterystycznym w smaku serem. Oprócz niego polecamy również oliwki w najróżniejszych smakach i konfiguracjach.

Jeśli przez ten czas ciągle zastanawiałaś się, jak drogo będziesz musiała zapłacić za takie przyjemności, to muszę Cię uspokoić. Ceny turnusów z biur podróży zaczynają się już od 1500 zł od osoby (7 dniowy wyjazd), a to nie jest jakaś wygórowana cena za odwiedzenie tak pięknego miejsca, które jest mniej popularne i w którym z pewnością odpoczniesz jak nigdy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Paulina Nowak
Load More In Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Najciekawsze miejsca na wakacje, czyli spędź przyjemnie czas!

Wakacje już trwają, ale w dzisiejszych czasach wystarczy parę dni wolnego i trochę budżetu…