Home Podróże Najciekawsze miejsca na wakacje, czyli spędź przyjemnie czas!

Najciekawsze miejsca na wakacje, czyli spędź przyjemnie czas!

6 min czytania
0
0
108
najciekawsze miejsca na wakacje

Wakacje już trwają, ale w dzisiejszych czasach wystarczy parę dni wolnego i trochę budżetu, żeby spędzić niezapomniane wakacje. Last minute, internet i wiele innych sposobów wystarczają, aby wybrać się w ciekawe miejsce. Gdzie warto spędzić swój cenny czas? Jak wybrać najciekawsze miejsca na wakacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Warto przede wszystkim zacząć od pewnych niezbędnych formalności. Aby wyjechać gdzieś w ostatniej chwili, zdecydowanie należy zaufać sprawdzonym biurom podróży. Często ich oferta gwarantuje bezpieczeństwo i pewność, że dotrzemy na miejsce i przetrwamy wakacje w jednym kawałku. Te mniej pewne biura czy oferty internetowe mogą być nastawione na spontanicznych, początkujących klientów i wciskać im najgorsze oferty. Dodatkowo odradzamy planowanie samemu zagranicznych wakacji na ostatnią chwilę, chyba, że macie już spore doświadczenie. Ustalanie wszystkiego samodzielnie na szybko może skończyć się niepowodzeniem i przegapieniem wielu ukrytych miejsc, które można by zwiedzić.

Najciekawsze miejsca na wakacje w Europie Wschodniej?

Z pewnością ciekawym i różniącym się od standardowych miejsc wypoczynkowych jest węgierski Balaton. Największe polskie jeziora o tej nazwie co roku przyciąga setki turystów, choć w dalszym ciągu nie osiągnęło pełni swoich możliwości, jeśli chodzi o popularność. Dlatego też warto to wykorzystać. Na rodzinne wakacje z dziećmi polecany jest południowy brzeg z wielkimi płyciznami i szybko nagrzewającą się wodą. Dla osób bardziej nastawionych na sport i przygodę lepszy będzie brzeg północny. Można tam popływać, spróbować windsurfingu, a nawet nurkować. Aby odpocząć, można też spróbować udać się do Heviz, aby spróbować kąpieli w wodach termalnych. Najlepsze miesiące na przyjazd to czerwiec lub wrzesień, gdzie korzystne temperatury łączą się z mniejszą ilością odwiedzających.

ciekawe wakacje

Ostatnio większą popularność zdobył również inny kraj Europy Wschodniej, czyli Czarnogóra. Szczególnie warta uwagi jest Boka Kotorska, czyli zatoka o ciekawym kształcie i położeniu, wpisana na Listę Świętego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz niej, można też zwiedzić trochę średniowiecznej architektury, dostępnej w miasteczkach Bar czy Budva i w większych, takich jak Kotor i Herceg Novi. Ciekawym aspektem Czarnogóry są też góry, jednak nie są one polecane dla początkujących entuzjastów, z racji słabo rozwiniętych szlaków i noclegów. Jest to z pewnością kraj, który można dodać do listy o nazwie „Najciekawsze miejsca na wakacje”.

Trochę zieleni i brytyjskich klimatów

Anglia kojarzy nam się z brzydką pogodą i Londynem. Nic bardziej mylnego, bo wiele miejsc w tym kraju warto sprawdzić, tak jak np. Kornwalię. Piękna, zielona i co najważniejsza ciekawa. Posiada setki zabytków, głównie z czasów średniowiecza, niezapomniane widoki, przypominające pejzaże i wybrzeże Portugalii. Z charakterystycznych elementów Kornwalii szczególnie nietypowo przedstawia się Projekt Eden, czyli kopuła pod którą znajdują się setki różnych gatunków roślin z całego świata, pozwalających poczuć się jak w Arce Noego, jeśli zastąpimy faunę florą. Najłatwiej dostać się do Kornwalii z Bristolu, co nam będzie na rękę, bo tam wylądujemy, jeśli skorzystamy z tanich linii lotniczych w Polsce.

kornwalia na wakacje

Oczywiście istnieje jeszcze masa destynacji, które można zaliczyć w poczet, taki jak najciekawsze miejsca na wakacje. Jednak my wybraliśmy te trzy, ponieważ nie są one standardową plażą, morzem i hotelem all-inclusive. Posiadają w sobie pewną dozę tajemnicy i czegoś jeszcze nieodkrytego. Polecamy je sprawdzić na własną rękę i odpocząć w trochę bardziej nietypowych wakacyjnych miejscach.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Paulina Nowak
Load More In Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Riwiera Olimpu – ukryty skarb Grecji

Nadal planujesz swoje wakacje i zastanawiasz się gdzie mogłabyś się udać? Jeśli poszukujes…