Home Podróże Najciekawsze miejsca na wakacje, czyli spędź przyjemnie czas!

Najciekawsze miejsca na wakacje, czyli spędź przyjemnie czas!

7 min czytania
0
0
1,771

Wakacje już trwają, ale w dzisiejszych czasach wystarczy parę dni wolnego, trochę budżetu i spontaniczne usposobienie, żeby spędzić niezapomniane wakacje. Last minute, internet i wiele tego innych sposobów wystarczy, aby wybrać się w ciekawe miejsce. Gdzie warto spędzić ten czas? Jak wybrać najciekawsze miejsca na wakacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Swoje plany należy zacząć od niezbędnych formalności. Aby wyjechać gdzieś w ostatniej chwili, warto zaufać sprawdzonym biurom podróży. Ich doświadczenie w branży zazwyczaj gwarantuje bezpieczeństwo, pewność, że dotrzemy na miejsce bez większych problemów i nasz wyjazd będzie przebiegał planowo. Mniej renomowane biura podróży czy niesprawdzone oferty internetowe mogą być nastawione na niedoświadczonych turystów i sprzedawać im kiepskie pod względem jakości oferty za duże pieniądze. Dodatkowo raczej odradzamy planowanie samemu zagranicznych wakacji na ostatnią chwilę bez większego doświadczenia w tej tematyce. Ustalanie wszystkiego samodzielnie i w pośpiechu, może skończyć się jedynie turystycznym zawodem.

Najciekawsze miejsca na wakacje w Europie Wschodniej?

Naszym zdaniem ciekawą i niedaleką dla Polaków wakacyjną destynacją jest węgierski Balaton. Największe węgierskie jezioro o tej nazwie co roku przyciąga setki turystów. Jeśli nie przeszkadzają Wam prawdziwe tłumy turystów, to odnajdziecie się w tym miejscu bez problemu. W przypadku chęci spędzenia ostatnich wakacyjnych dni w bardziej kameralny sposób, polecamy wybrać się tam przed rozpoczęciem sezonu, np. na początku maja. Na rodzinne wakacje z dziećmi polecany jest południowy brzeg z wielkimi płyciznami i szybko nagrzewającą się wodą. Dla osób nastawionych na uprawianie sportu i przeżycie przygody, lepszy będzie brzeg północny. Można tam bez problemu popływać w jeziorze, spróbować windsurfingu, a nawet nurkować na większe głębokości. Aby odpocząć, można też spróbować udać się do Heviz. Tam też koniecznie trzeba spróbować zdrowotnych kąpieli w wodach termalnych. 

Najciekawsze miejsca na wakacje - ciekawe wakacje

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się również inny kraj Europy Wschodniej, czyli Czarnogóra. Szczególnie warta uwagi jest Boka Kotorska, czyli zatoka o ciekawym kształcie i położeniu, wpisana na Listę Świętego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz niej, można zwiedzić średniowieczną architekturę, znajdującą się w miasteczkach Bar oraz Budva, a także w większych ośrodkach, takich jak Kotor i Herceg Novi. Ciekawym aspektem Czarnogóry są tereny górzyste, jednak nie są one polecane dla początkujących entuzjastów wspinaczki, z racji słabo rozbudowanych szlaków i bazy noclegowej. Czarnogóra to z pewnością kraj, który można dodać do listy o nazwie „Najciekawsze miejsca na wakacje”, bo kusi aurą tajemnicy i nieodkrytym potencjałem.

Do takich miejsc najszybciej i najwygodniej podróżuje się za pomocą samolotu. Jeśli wybierzesz taką opcję, pamiętaj o tym czego nie można zabrać do samolotu. Inaczej możesz się ciężko zdziwić.

Trochę zieleni i brytyjskich klimatów

Anglia kojarzy nam się z brzydką pogodą, Londynem i herbatą. Nic bardziej mylnego. Ten wyspiarski kraj składa się z wielu miejsc, które potrafią zachwycić. Jedynym z nich jest na pewno Kornwalia. Piękna, zielona i co najważniejsza ciekawa. Posiada setki zabytków, głównie z czasów średniowiecza, a także niezapomniane widoki, przypominające morskie pejzaże. Do charakterystycznych elementów, jakie ma do zaoferowania Kornwalia, należy Projekt Eden. Jest to wielka kopuła, pod którą znajduje się ogród botaniczny, mający na celu zachować dla potomnych setki różnych gatunków roślin z całego świata. Jeśli chcecie się poczuć jak na Arce Noego, zastępując faunę florą, to zdecydowanie polecamy tę turystyczną atrakcję. Najłatwiej dostać się do Kornwalii z Bristolu, co jest korzystne dla osób korzystających z tanich linii lotniczych, zazwyczaj lądujących właśnie w tamtym mieście.

Najciekawsze miejsca na wakacje

Oczywiście istnieje jeszcze masa miejsc, które można zaliczyć w poczet najciekawszych miejsc na wakacje. Osobiście wybraliśmy te trzy, ponieważ nie są one standardową plażą, morzem i hotelem all-inclusive. Polecamy je sprawdzić na własną rękę, odkrywać nowe kierunki turystycznych wyjazdów i odpocząć przy tym w bardziej nietypowy sposób.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Nudzą Cię zwykłe imprezy klubowe? Spróbuj NOCY BASENÓW w Termach BUKOVINA!

Zdarzyło Ci się kiedyś tańczyć w wodzie? Jeśli nie, a ta propozycja brzmi dla Ciebie intry…