Home Artykuły sponsorowane Jak wybrać pierwszy wózek spacerowy?

Jak wybrać pierwszy wózek spacerowy?

4 min czytania
0
0
279
Jak wybrać pierwszy wózek spacerowy

Wózek to niezwykle ważny element w życiu każdego rodzica. To od niego będzie zależeć wygoda całej rodziny w trakcie spacerów, podróży, czy nawet wnoszenia urządzenia do mieszkania. Warto zastanowić się nad kluczowymi potrzebami i ustalić, czy wózek spacerowy je spełnia.

Wózek spacerowy – zalety

Decydując się na wózek spacerowy, warto pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku. Wyznacznikiem, według którego rodzice mogą korzystać z wózka spacerowego, jest umiejętność samodzielnego siedzenia pociechy. Zazwyczaj korzysta się ze spacerówek od 6 lub 7 miesiąca życia dziecka.

Z pewnością ogromną zaletą wózka spacerowego jest jego poręczność. Jest zdecydowanie lżejszy od tradycyjnej gondoli, praktycznie się składa, dzięki czemu sprzyja korzystaniu z komunikacji miejskiej czy zabieraniu w podróże. Dodatkowo spacerówka cieszy się dłuższą żywotnością od gondoli, w której rosnące niemowlę szybko przestaje się mieścić – wózek spacerowy kupiony raz starcza nawet na kilka lat.

Istnieje wiele modeli spacerówek, dlatego każdy rodzic może znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadać potrzebom zarówno dziecka, jak i jego samego. Popularnym rozwiązaniem są tzw. spacerówki kubełkowe, które przez specjalną przednią, sztywną obręcz zapewniają, że dziecko nie wyślizgnie się czy nie wypadnie z wózka.

Spacerówka czy wózek wielofunkcyjny?

Wózek wielofunkcyjny to rodzaj urządzenia, które ma w sobie cechy kilku różnych modeli. Typ 2w1 to produkt, w ramach którego jeden wózek posiada funkcje gondoli i spacerówki. Dzięki mechanizmowi może być złożony do odpowiedniego kształtu, zależnie od aktualnej potrzeby rodzica. Z kolei wózki typu 3w1 zazwyczaj mają funkcję, która pozwala na korzystanie z siedziska jako fotelika samochodowego.

Wózek wielofunkcyjny to z pewnością świetne rozwiązanie, jednak niekiedy może okazać się zbędne. Warto wziąć pod uwagę, że posiadanie takiego wózka wiąże się z o wiele większymi kosztami na starcie. Ponadto nie sprawdzi się w sytuacji, gdy ważna jest mobilność wózka – będzie cięższy niż tradycyjna spacerówka, niekoniecznie składany, a jego rozmiary znacznie mogą utrudniać przewóz. Dodatkowo można łatwo przepłacić za funkcje, które będą wykorzystywane jedynie sporadycznie. 

W sytuacji, gdy wszystkie możliwości będą intensywnie wykorzystywane, lub gdy planowane jest posiadanie większej ilości dzieci, jeden, wielofunkcyjny wózek może okazać się niezwykle trafioną inwestycją.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…