Home Artykuły sponsorowane Kosze Mojżesza — czy to dobry wybór dla Twojego dziecka? Sprawdzamy!

Kosze Mojżesza — czy to dobry wybór dla Twojego dziecka? Sprawdzamy!

6 min czytania
0
0
328
Kosze Mojżesza — czy to dobry wybór dla Twojego dziecka_ Sprawdzamy!

Kosz Mojżesza świetnie sprawdzi się dla niemowląt do 6 miesiąca życia. Dziecko może spokojnie przesypiać każda noc w koszu mojżeszowym, który przyjemnie otula dziecko z każdej strony i poprawia jego poczucie bezpieczeństwa. Jeśli interesuje Cię to ponadczasowe rozwiązanie, które jest bezpieczne i zdrowe dla Twojego dziecka to koniecznie przeczytaj nasz artykuł — zapraszamy do lektury na temat Kosza Mojżesza!

Kosze Mojżesza — co to takiego?

Kosze Mojżesza zawdzięczają swoją nazwę opowieści ze Starego Testamentu, gdzie wiklinowy kosz uratował życie małego Mojżesza przed wyrokiem Egipskiego króla. Dziś kosz Mojżesza z pewnością ułatwia opiekę nad niemowlęciem. Niemowlęta są bardzo wrażliwe i wciąż po narodzinach uwielbiają ciasne przestrzenie, które prawdopodobnie kojarzą z warunkami, w których przebywały przed narodzinami. Kosz mojżeszowy doskonale się sprawdza również z tego powodu. Otula dziecko i tworzy azyl, w którym maluch może bezpiecznie wypoczywać. Kosze mojżeszowe mają doskonały wpływ na dzieci. Kosz mojżeszowy jest bardzo mobilny, wystarczy postawić go na podłodze i maluch będzie w nim bezpieczny.

Kosze Mojżesza — dlaczego są najlepsze dla niemowląt?

Kosz Mojżesza sprawdzi się najlepiej do 6 miesiąca życia. To właśnie wtedy będzie bardzo bezpiecznym rozwiązaniem i miejscem dla małego dzidziusia. Nie ma ryzyka, że dziecko umieści główkę między szczebelkami łóżeczka ani że w jakiś sposób wypadnie z kosza. Kosz jest miękki, a czas do 6 miesiąca życia nie jest podany przypadkowo. Kosze Mojżesza najlepsze są dla dzieci, które jeszcze nie wstają ani się nie podnoszą same. Nie powinien być używany, gdy dziecko zaczyna już samodzielnie siadać. Moc kosza tego typu polega na tym, że dziecko spoczywa w bezpiecznej pozycji, która jest zdrowa dla jego kręgosłupa i przyszłego rozwoju kości. Kosz Mojżesza wykonany z naturalnych tworzyw jest bezpieczny, nie uczula i jest zdrowy dla dziecka. Do kosza Mojżesza warto zaopatrzyć się także w specjalną pościel do tego typu kosza, która nie będzie zawadzać. Specjalna pościel do Kosza Mojżesza będzie idealnie dopasowana. Sprawdzą się tez kocyki, tzw. otulacze, w które można dziecko owinąć tak, że czuje się bezpiecznie, jak w łonie matki.

Kosze Mojżesza — mobilne i wygodne rozwiązanie dla rodziców!

Kolejnymi zaletami koszy Mojżesza jest to, że są one bardzo mobilne. Dziecko może sypiać w nim w podróży z rodzicami, nawet w hotelu, czy na świeżym powietrzu w ogrodzie. Możemy go także zabrać na plażę, czy działkę rekreacyjną. Będzie w 100% bezpiecznym miejscem dla niemowlęcia. Do kosza Mojżesza może dokupić specjalny stojak. Przenośny i stabilny stojak do kosza Mojżesza pozwoli na to, by przenosić konstrukcję, np. na noc do sypialni rodziców, a dziecko będzie bezpiecznie na wysokości np. łóżka. Może to mieć znaczenie w przypadku, kiedy posiadamy zwierzęta domowe i nie chcemy, by ciekawski kot czy pies zbliżał się do śpiącego dziecka. Poza zwykłymi stojakami możemy zdecydować się na kołyskę. Taka konstrukcja pozwoli na to, by dziecko leżące, czy śpiące w koszu kołysać. Jak wiadomo kołysanie kojarzy się niemowlętom ze środowiskiem z życia płodowego, usypia dzieci i sprawia, że się relaksują.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień – fryzury włosy półdługie!

Posiadaczki średniej długości włosów do ramion zapewne niejednokrotnie zastanawiały się, j…