Home Trendy Foliowe reklamówki – jak wykorzystywać?

Foliowe reklamówki – jak wykorzystywać?

6 min czytania
0
0
1,403
foliowe reklamówki - jak wykorzystywać

W dzisiejszej dobie nieustannego dbania o środowisko sklepy wprowadziły dodatkowe opłaty za  foliowe reklamówki. Jest to zdecydowany krok ku ochronie środowiska, jak wiadomo potrafią one rozkładać się kilkaset lat. Dlatego warto nadać im drugie życie, aby po zakupach nie lądowały w koszu na śmieci. Zobacz jak!

Foliowe reklamówki – co warto wiedzieć?

Czy z przyjściem ustawy o zwiększeniu opłaty za foliowe reklamówki staniemy się bardziej eko? Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki mamy punkt widzenia. Jednak co najważniejsze, widać pewną zmianę wiele ludzi na zakupy udaje się już z materiałowymi torbami. Przede wszystkim warto na nie postawić gdyż są zdecydowanie trwalsze – dobrej jakości torby bawełniane posłużą nam naprawdę długo. Od momentu zakupu do przetransportowania zakupów do domu, życie sklepowej reklamówki trwa do kilkunastu minut. Warto sobie zadać pytanie co się dzieje z nimi kiedy wyrzucimy je do kosza. Trafiają na wysypisko gdzie negatywnie wpływają na przyrodę. Dodatkowym atutem materiałowych toreb jest to, że możemy nadać im niepowtarzalny charakter, naszyć bądź ozdobić je wyrażając swoją osobowość. Przede wszystkim mogą być idealnym dodatkiem do naszej stylizacji. Dlatego warto łączyć przyjemne z pożytecznym – bawełniane torby na zakupy (na przykład od polskiego producenta: Natura Słupsk) zawsze się przydadzą!

Wykorzystanie reklamówek…

Jeżeli musisz skorzystać z takowej reklamówki, weź ją ale pamiętaj, że możesz wykorzystywać je na kilka innych sposobów. Dlatego też nie wyrzucaj jej od razu po wejściu do domu. Sprawdź co możesz z nią zrobić!

  1. Większe reklamówki po dużych zakupach świetnie nadadzą się jako worki na śmieci. Zmieszczą taką sama bądź podobną ilość odpadów jak standardowe worki. Dlatego warto mieć je zawsze pod ręką.
  2.  Jeżeli wysyłasz paczkę, a nie chcesz, aby dane rzeczy obijały się o siebie. Możesz do ochrony wykorzystać zwinięte woreczki, które zamortyzują uderzenia czy wszelkie wstrząsy.
  3.  Foliowe reklamówki przydadzą się również przy wyjściu na basen. Schowaj do nich mokry stój i ręcznik, jednak pamiętaj żeby wyjąć go zaraz po przyjściu do domu, aby uniknąć rozwoju pleśni. Przydadzą się również do przetransportowania kosmetyków, dzięki czemu unikniesz przemoczenia torby w razie rozlania.
  4. Schowaj do nich ozdoby świąteczne, bądź inne przedmioty, z których korzystasz raz do roku w okresie świąt czy innych uroczystości.
  5. Wykorzystaj je do owinięcia mniejszych roślin. W ten sposób uchronisz je przed morem. Szczególnie pomocne podczas pierwszych przymrozków.
  6. Bezbarwne reklamówki możesz wykorzystać do zamrożenia żywności, musisz uprzednio sprawdzić czy nie posiadają żadnych zabrudzeń.
  7. Gdy przewozisz przetwory bądź inne płyny, owiń je najlepiej dwoma woreczkami, dzięki temu unikniesz rozlania zawartości w momencie pęknięcia naczynia.

Teraz już wiesz jak odpowiednio wykorzystać foliowe reklamówki. Dzięki temu skorzystasz na tym Ty, jak i samo środowisko. Jedno jest pewne, nie pozbędziemy się ich w stu procentach, jednak warto minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Postaw również na kreatywność i stwórz swoją zupełnie niepowtarzalną torbę na zakupy. Bądź zarazem modna, jak i eko!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…