Home Zdrowie i Uroda Epilacja a depilacja – czym się charakteryzują te metody?

Epilacja a depilacja – czym się charakteryzują te metody?

8 min czytania
0
0
590
Epilacja a depilacja - epilacja laserowa co to jest?

Epilacja jest profesjonalnym zabiegiem, z pomocą którego można usunąć trwale włosy z dowolnej części ciała. Epilacja a depilacja są to dwa pokrewne określenia, które cieszą się bardzo dużą popularnością w kontekście zabiegów medycyny estetycznej. W celu perfekcyjnego usunięcia niechcianego owłosienia, wykorzystuje się wiązki lasera. Zabieg ten usuwa nie tylko włosy ale i również cebulki. Po wykonaniu całej serii można cieszyć się spektakularnymi efektami. Warto pamiętać, że raz na jakiś czas po przeprowadzeniu serii, trzeba skorzystać z zabiegów przypominających. Epilacja laserowa co to za zabieg? Z całą pewnością jest to nowatorski i bezpieczny zabieg na miarę XXI wieku.

Epilacja a depilacja – podobieństwa i różnice

Wiele osób zastanawia się nad pytaniem: jakie są różnice pomiędzy zabiegiem epilacja a depilacja? Otóż, pierwsza z wymienionych metod trwale usuwa włos wraz z jego cebulką. Efekty zabiegowe są widoczne natychmiastowo a skóra nie jest podrażniona. Epilacja laserowa co to? Otóż, jest to profesjonalny i bezpieczny zabieg, z pomocą którego można usunąć niechciane owłosienie na przykład z okolic bikini, pach lub pleców. Z kolei depilacja nie usuwa trwale włosów, przez co zabieg ten jest mniej efektywny. Włosy szybko odrastają i często skóra w wyniku zabiegów zostaje podrażniona. Wśród metod depilacji można wymienić między innymi: usuwanie włosów depilatorem, woskiem lub jednorazową maszynką do golenia. Na dłuższą metę depilacja nie jest najtańszym zabiegiem, gdyż wymaga ona częstego powtarzania oraz dodatkowo kupowania niezbędnych akcesoriów. W celu przeprowadzania depilacji trzeba się wyposażyć w maszynki, depilatory, pianki, żele bądź kremy.

Epilacja laserowa co to za zabieg? Informacje w pigułce.

Wiele osób zastanawia się – epilacja laserowa co to jest? Otóż, jest to trwałe i efektywne usunięcie owłosienia z powierzchni ciała. W ramach informacji warto wiedzieć, że epilacja a depilacja różni się wieloma czynnikami. Epilacja trwale usuwa owłosienie, depilacja tylko na jakiś czas. Wśród najpopularniejszych zabiegów epilacji można wymienić: metodę laserową, elektrokoagulację oraz fotoepilację. Wszystkie wyżej wymienione zabiegi wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych jak i również w gabinetach medycyny estetycznej. Pierwsza z wymienionych czyli metoda wykorzystująca laser diodowy jest bardzo efektywna i nowatorska. Światło lasera precyzyjnie trafia do melaniny znajdującej się w cebulce włosa. Następnie, niszczy ją bezpowrotnie. W celu cieszenia się jak najlepszymi efektami, należy wykonać całą serię zabiegów. Bez wątpienia laser diodowy jest jedną z najskuteczniejszych form epilacji. Wiązka lasera działa szybko, efektownie i precyzyjnie w dany punkt.

Epilacja a depilacja – co warto wiedzieć o tych zabiegach?

Różnica pomiędzy zabiegiem epilacja a depilacja jest zasadnicza. Diodowe lasery świetnie sobie radzą z każdym rodzajem włosa. Epilacja radzi sobie zarówno z ciemnymi, grubymi jak i również z włosami cienkimi i jasnymi. Niszczy je w całości wraz z cebulką. Dodatkowo, metoda ta jest bardzo bezpieczna dla pacjenta. Co ważne, impulsy światła emitowane z urządzenia laserowego nie działają w żaden sposób negatywnie na organizm człowieka i nie powodują skutków ubocznych. Inaczej sprawa wygląda przy depilacji. Epilacja a depilacja – jaka jest największa różnica? Otóż, niestety bardzo często po zabiegu depilacji skóra jest przesuszona i zaczerwieniona. Pojawia się też zapalenie mieszków włosowych, które sprawia uczucie dyskomfortu. Depilacja działa tylko powierzchownie, usuwa włos lecz bez jego cebulki.

Epilacja a depilacja – kto może skorzystać z zabiegów usunięcia owłosienia?

Epilacja a depilacja różni się tym, że pierwsza z metod działa dogłębnie natomiast ta druga tylko powierzchownie. Jest to metoda bezpieczna, gdyż wykonywana jest pod okiem specjalisty. Dodatkowo zabieg przeprowadzany jest w sterylnych, odpowiednio dostosowanych warunkach. Przed przystąpieniem do serii zabiegów, lekarz weryfikuje stan pacjenta, szacuje ilość zabiegów. Epilacja laserowa co to za metoda i komu jest polecana? Tego typu metoda polecana jest wszystkim, a zwłaszcza osobom, które:

  • borykają się z nadmiernym owłosieniem,
  • chcą mieć estetycznie wyglądającą i gładką skórę,
  • borykają się z zapaleniem mieszków włosów po klasycznej depilacji,
  • cierpią na hirsutyzm.
Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…