Home Zdrowie i Uroda Hybryda czy żel, żele a hybrydy – co jest lepsze i czym się różnią?

Hybryda czy żel, żele a hybrydy – co jest lepsze i czym się różnią?

10 min czytania
0
0
2,122
Hybryda czy żel, żele a hybrydy - co jest lepsze i czym się różnią?

Zarówno paznokcie żelowe, jak i hybrydowe są uwielbiane przez kobiety. Lakier hybrydowy jest szczególnie popularny ze względu na łatwość aplikacji i trwałość. Bardzo chętnie odwiedzamy salony kosmetyczne lub samodzielnie wykonujemy manicure i pedicure w domowym zaciszu. Z pewnością nie raz każda kobieta zastanawiała się, na czy postawić na żel, czy też na hybrydę. Każda w tych opcji ma wiele zalet, którym warto się przyjrzeć. Czym różnią się te dwa pojęcia? Co jest lepsze – żel czy hybryda? Na jakie rozwiązanie postawić?

Hybryda czy paznokcie żelowe – czym się cechują?

Paznokcie żelowe czy hybrydowe – to spory dylemat wielu kobiet. Na początku warto pamiętać o tym, że nałożenie żelu wymaga większej precyzji i większych umiejętności. Jedynie doświadczona stylistka potrafi stworzyć piękne paznokcie żelowe z estetyczną linią C. Jeśli chodzi o malowanie hybrydą, jest ono podobne do korzystania ze zwykłego lakieru. Lakiery hybrydowe mają właściwości samopoziomujące, dzięki czemu powierzchnia paznokcia pozostaje lśniąca i gładka. Manicure hybrydowy na naturalnej płytce paznokcia wygląda bardzo naturalnie i nie tworzy grubych warstw. Pewnym minusem jest tutaj brak możliwości dowolnego modelowania paznokcia. Paznokcie łamliwe i kruche trudno jest skorygować z użyciem hybrydy. Nałożenie żelu natomiast wymaga sporej ingerencji w naturalną płytkę paznokcia i jej piłowania. Hybrydowe lakiery wymagają jedynie lekkiego zmatowanie powierzchni. Hybryda czy żel – w tym przypadku wiele zależy też od osobistych preferencji.

Żel a hybryda to nie mała różnica. Hybryda a żel - co lepsze?

Paznokcie żelowe a hybryda – jakie są różnice w trwałości?

Kolejne różnice między hybrydą a żelem wynikają z trwałości danej metody. Paznokcie żelowe są odporne na długotrwałe moczenie i uszkodzenia mechaniczne, co czyni je bardziej trwałymi i odpowiednimi dla naturalnej płytki paznokcia. Okazuje się, że żel dodaje twardości paznokciom, przy czym warto też podkreślić ich wytrzymałość. Hybrydowe lakiery tworzą bardziej cienką i elastyczną warstwę niż żele, przy czym odznaczają się większą podatnością na złamania lub odpryski. Metody te różnie wpływają na płytki paznokcia – żel może je wydłużać i wzmacniać, podczas gdy hybryda opiera się na naturalnej długości płytki paznokcia. Miękkie i słabe paznokcie naturalne z pewnością będą wymagały nałożenia żelu, gdyż hybryda może nie dać tak dużej ochrony. Różnią paznokcie hybrydowe i różnią paznokcie żelowe pod względem aplikacji, trwałości oraz procesu usuwania.

Żele a manicure hybrydowy – co wybrać?

Trudno jest ocenić, czy hybryda czy żel bardziej będą odpowiadać naszym potrzebom. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań oraz wskazówek specjalistów. Pamiętajmy o tym, że żel będzie lepszą opcją dla osób o słabych paznokciach, które pragną ładnie skorygować ich kształt i uzyskać trwałą stylizację paznokci. Ponadto, jeśli mamy do czynienia z długotrwałym moczeniem paznokci i innymi szkodliwymi czynnikami, warto postawić właśnie na żele. W sytuacji, gdy chcemy przedłużyć paznokcie hybrydowe lub żelowe, nie należy zapominać o tym, że metoda żelowa może osłabić naturalną płytkę. Paznokcie hybrydowe pozwalają uzyskać efekt naturalny i także stylowo się prezentują. Są z pewnością łagodniejsze dla paznokcia, gdyż aplikacja nie wymaga tutaj spiłowania jego powierzchni. Jednakże stylizacja z użyciem hybryd jest mniej trwała niż żele. Spełni swoje zadania w celu upiększenia kształtnych i mocnych paznokci naturalnych. Wzmocnienie paznokci jest kluczowe, a każda z metod może w tym pomóc na różne sposoby.

Żele a hybrydy stanowią często nie lada dylemat dla każdej kobiety. Każdy z tych rodzajów manicure pozwoli nadać paznokciom koloru ze sporej palety barw dostępnych w salonach kosmetycznych. Wybór zależy od indywidualnych oczekiwań kobiety i naturalnych uwarunkowań. Pomysły na paznokcie hybrydowe często można znaleźć w internecie lub zasugerować się propozycją kosmetyczki.

Żele a manicure hybrydowy – co wybrać?

Żel a hybryda – odświeżanie i usuwanie paznokci

Niezwykle ważne jest także zwrócenie uwagi na usuwanie i odświeżanie paznokci hybrydowych i żelowych. Jeśli chodzi o odświeżenie hybrydy, bazuje ono na całkowitym usunięciu starego lakieru za pomocą spiłowania frezarką. Plusem jest też fakt, że lakieru hybrydowego pozbędziemy się również z użyciem zmywacza acetonowego. Jeżeli mamy nałożony żel, manicurzystka nadbudowuje odrośniętą część paznokcia i modeluje go od początku, dlatego procedura jest nieco bardziej skomplikowana. Po zdjęciu hybrydowego lakieru paznokcie powinny zachować podobny stan do stanu początkowego. W przypadku usuwania żelu, często trzeba zastosować regenerację płytki paznokciowej, która po spiłowaniu może być łamliwa i miękka. To właśnie główne różnice między żelem a hybrydą, jakie dotyczą usuwania manicure.  Zobacz jak dbać o paznokcie.

Co w takim razie wybrać?

Żel a hybryda – to dwa różne pojęcia, które dotyczą manicure. Ta pierwsza opcja jest trwała, jednak wymaga doświadczenia i precyzji. Hybrydowe paznokcie również ładnie się zaprezentują i można je wykonać samodzielnie w domu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Klej do rzęs to kluczowy element w procesie aplikacji sztucznych rzęs, który wpływa na trw…