Home Lifestyle Cytrusowe orzeźwienie

Cytrusowe orzeźwienie

4 min czytania
0
0
1,463
cytrusowe orzeźwienie

Smak i zapach owoców cytrusowych nierozerwalnie kojarzy się z wakacjami w tropikach. Egzotyka, drinki z palemką i niezmącony niczym relaks. Te pozytywne skojarzenia perfumiarze od lat przekuwają na nienaganny styl i szyk niezwykłych perfum dających nam cytrusowe orzeźwienie na co dzień.

Cytrusowe orzeźwienie perfum

Choć orzeźwiające i lekkie, zapachy z rodziny cytrusowej są bardzo uniwersalne i spotkać je można w wielu kompozycjach, zarówno przeznaczonych dla pań, jak i dla panów. Co ciekawe, występują nie tylko w nutach sportowych, lekkich i nieformalnych – jako główny składnik, ale towarzyszą też znacznie bardziej ‘poważnym’ biznesowym kompozycjom, jako nuty uwydatniające kluczowe zapachy. Nie powinno to dziwić, skoro do gamy zapachowej wchodzą tak odmienne wonie jak słodycz pomarańczy, lekko kwaskowa cytryna, czy gorzkawy grapefruit.

Dla kogo?

Dzięki takiej różnorodności, nuty te dają się łatwo łączyć zarówno z zapachami owocowymi, czy kwiatowymi – a więc lekkimi i rześkimi, jak i szyprowymi, drzewnymi i fougere – tworząc ciężkie, ziołowe kompozycje. Soczyste cytrusowe nuty są też częstym dodatkiem dla zmysłowych orientalnych nut. Innymi słowy – cytrusy potrafią podkreślić zarówno poważny styl biznesowy, jak i styl lekki, sportowy. Sprawdzą się zatem dla każdego bez względu na wykonywany zawód czy środowisko w jakim obracają się na co dzień.

Połączenia zapachowe

Oprócz typowych owoców, jak na przykład bergamotka, kumkwat, limonka, czy pomelo, jako członkowie tej rodziny pojawiają się rośliny nie będące owocami, jednak dzięki swej specyficznej nucie doskonale wpasowują się w kompozycje. Przykładem może być melisa, werbena, czy trawa cytrynowa – obie rześkie, odświeżające i energetyczne. Takie połączenia zapachowe sprawiają, że perfumy okazują się być niezwykle orzeźwiające i dodają nam energii każdego dnia.

Jak widzicie, cytrusy to fantastyczna nuta. Bardzo popularna w perfumach – zarówno jako główny zapach, jak i dodatek, podkreślający niezwykłość kompozycji. Nie musisz się zatem obawiać, że taki orzeźwiający zapach nie pasuje do sytuacji czy Twojego stanowiska pracy. Wystarczy wybrać takie w odpowiednim połączeniu i już możesz cieszyć się cytrusową nutą w swoich perfumach.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak zagęścić włosy? Dowiedz się!

Czy marzysz o gęstszych włosach? Zastanawiasz się, „jak zagęścić włosy?” lub &…