Home Artykuły sponsorowane W czasie deszczu turyści się nie nudzą – co robić w Zakopanem gdy pada deszcz?

W czasie deszczu turyści się nie nudzą – co robić w Zakopanem gdy pada deszcz?

5 min czytania
0
0
1,915
co robić w Zakopanem gdy pada deszcz?

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Przede wszystkim charakteryzuje je urokliwe położenie u stóp najwyższych polskich gór, czyli Tatr, których bogata siatka szlaków umożliwia zarówno rodzinne spacery, jak i wymagające wysokogórskie wycieczki. Niestety kapryśna pogoda czasem je utrudnia. A jednak w Zakopanem nie można narzekać na nudę, nawet w czasie deszczu. Całodzienny odpoczynek w komfortowym apartamencie, który można wynająć od JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/ – jest oczywiście jedną z opcji spędzenia czasu, gdyby jednak pojawiły się chęci na coś więcej – poniżej kilka propozycji.

A może jednak wycieczka?

Jest takie powiedzenie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio przygotowani turyści. Oczywiście, gdy warunki są niesprzyjające, nie ma co porywać się na najtrudniejsze szlaki. Jednakże w polskich Tatrach nie brakuje też łatwiejszych opcji wycieczek, bezpiecznych nawet w deszczowej aurze. Spacer po reglowych dolinkach, czy do Morskiego Oka zawsze może być urokliwy, wystarczy tylko założyć wodoodporną kurtkę i nieprzemakalne buty. A na końcu najczęściej czeka schronisko, w którym można się ogrzać i wynagrodzić sobie niepogodę pyszną szarlotką.

Miasto z duszą

Zakopane to miasto o bogatej historii, a przy tym odznaczające się oryginalną architekturą. Już samo przespacerowanie się po jego najstarszych ulicach – chociażby ul. Kościeliskiej, dostarczy ciekawych wrażeń. Ciekawym punktem na mapie Zakopanego jest Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywa wiele osób zasłużonych dla miasta, jak i dla gór. Kto jednak nie przepada za moknięciem, może poszukać ducha miasta w licznych tutejszych muzeach, takich jak Muzeum Tatrzańskie albo Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Warto też rozważyć wybranie się do Teatru Witkacego, w którym panuje szczególna atmosfera.

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi członkowie rodziny mogą nie docenić muzealnych wrażeń, a po trudach wędrówki w deszczu zażądać rekompensaty większej niż szarlotka. Bez obaw, Zakopane jest dobrze przygotowane na odwiedziny młodych turystów. Nie brakuje tu atrakcji takich jak papugarnia, motylarnia, wystawa figur woskowych czy mysi park rozrywki. Jest też oczywiście kino 7D. W celach bardziej edukacyjnych wybrać się można do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dzieciom zaimponuje też pewnie odwiedzenie Wielkiej Krowki – skoczni, gdzie odbywają się konkursy w skokach narciarskich o światowej randze.

To nadal nie wszystko, co można robić w Zakopanem w czasie deszczu. W mieście i jego okolicy znajduje się wiele aquaparków, wieczory można spędzać w klimatycznych knajpkach z tradycyjną góralską muzyką graną na żywo. W zależności od okresu roku, odbywa się tutaj wiele różnorodnych i ciekawych festiwali. Kilkudniowy urlop może okazać się wręcz za krótki, by odkryć wszystkie możliwości tego miasta.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…