Home Lifestyle Czy wiesz, że zabawki drewniane są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka?

Czy wiesz, że zabawki drewniane są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka?

7 min czytania
0
0
1,413
czy-wiesz-ze-zabawki-drewniane-sa-swietnym-pomyslem-na-prezent-dla-dziecka

Szukanie prezentu dla dziecka bywa trudne – nie zawsze jest jasne, co przypadnie do gustu kilkulatkom, a przecież trafiona zabawka to taka, z której dziecko rzeczywiście będzie korzystać. Dlaczego warto kupić dziecku drewniane klocki i jak zachęcić je do kreatywnej zabawy?

Kreatywność pobudzają często najprostsze drewniane zabawki

Dziś w sklepach z zabawkami pełno jest różnego rodzaju zabawek świecących, grających, śpiewających i wymalowanych we wszystkie najsilniejsze barwy. Każdy z producentów stara się, aby jego zabawka przyciągnęła uwagę dziecka. Niestety maluch, który cały dzień otoczony jest głośnymi grającymi zabawkami, zwykle szybko staje się rozdrażniony, znudzony i niechętny do zrobienia czegokolwiek. Dla tak małego dziecka zbyt duża ilość dźwięków czy świateł to przytłaczające bodźce, które dostarczają zbyt wielu męczących wrażeń. Maluch potrzebuje prostych zabawek, które rozwiną jego umiejętność kreatywnej zabawy. Jedną z najczęściej polecanych propozycji dla kilkulatków są zabawki drewniane – proste w swoim wykonaniu, całkowicie bezpieczne i trwałe. Z pozoru mogą się one wydawać mało atrakcyjną zabawką w oczach dziecka. Dobrze, jeśli to rodzic zainteresuje malucha klockami i wprowadzi go w świat, w którym jedynym ograniczeniem jego drewnianej architektury będą możliwości dziecięcej wyobraźni.

Podczas gdy większość nowoczesnych zabawek interaktywnych ma stały schemat zabawy, proste drewniane zabawki w żaden sposób nie ograniczają dziecka w możliwościach ich wykorzystania. Drewniane klocki kupić można w zestawach różniących się ilością części, kształtem i kolorem elementów. Ze względu na zastosowanie naturalnego materiału, są one w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci.

viga-51436-puzzle-na-podkladce-9-elementow-kaczuszki

Zabawki edukacyjne, za którymi dzieci przepadają

Kupując dziecku prezent, każdy chciałby, aby maluch rzeczywiście zainteresował się otrzymaną zabawką, a przy okazji podczas zabawy mógł nauczyć się czegoś nowego. Zabawki edukacyjne słyną ze swojego dobrego wpływu na rozwój różnych umiejętności manualnych i umysłowych dziecka. Skąd można mieć jednak pewność, że maluch faktycznie będzie nimi zainteresowany?

Gdy podczas trwającej już od miesięcy pandemii wiele dzieci wciąż pozostaje w domach, do ich codziennej rutyny od dawna już wkrada się nuda. Zabawki i akcesoria dla najmłodszych – jakie wybrać, by pobudzić dzieci do kreatywności w czasach pandemii? Producenci zabawek mają na to swoje sposoby – malują swoje modele na żywe kolory, uzupełniają je ciekawymi wzorami czy nawet fakturami. Z pewnych sposobów na zainteresowanie dziecka zabawą mogą skorzystać także rodzice, a najlepszym z nich jest dołączenie do dziecka. Nie od dziś wiadomo, że maluchy niemalże nieustannie naśladują swoich rodziców. Zaproponowanie im wspólnej zabawy to przepis na miło spędzone popołudnie, zdobycie nowych umiejętności przez malucha, a w dodatku wzmacnianie więzi z własnym dzieckiem.

viga-44003-polarb-jez-januszek-do-ciagniecia

Jaką zabawkę wybrać dla chłopca, a jaką dla dziewczynki?

Kilkadziesiąt lat temu granica pomiędzy zabawkami przeznaczonymi dla chłopców a tymi, które przeznaczone były dla dziewczynek, była dość wyraźna. Dziś powoli się ona zaciera – dziewczynki coraz częściej bawią się samochodami, natomiast chłopcy pomagają w kuchni czy przytulają do snu pluszowe misie. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego ani niepokojącego – maluchy przejawiają zainteresowania zgodne ze swoją płcią dopiero w wieku szkolnym, a i przecież nie brak na świecie mężczyzn na stanowisku szefów kuchni, czy kobiet pracujących na stałe za kierownicą dużych pojazdów.

Dla chłopców, którzy wykazują zainteresowanie motoryzacją i wszelkimi jeżdżącymi zabawkami, najczęściej wybierane drewniane modele to zabawki do ciągnięcia na sznurku, samochody, czy lokomotywy. Dla dziewczynek znacznie częstszym wyborem są drewniane zestawy dziecięcych kuchni, na których małe panie domu mogą szykować swoje pierwsze dania. Warto jednak pamiętać, że podczas wyboru zabawek dla malucha najważniejsze powinny być jego zainteresowania, nie zaś utarte schematy co do płci.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…