Home Artykuły sponsorowane Świętuj z bliskimi dzięki kalendarzowi imienin

Świętuj z bliskimi dzięki kalendarzowi imienin

5 min czytania
0
0
394
Świętuj z bliskimi dzięki kalendarzowi imienin

Zwykle już latem na sklepowych półkach pojawiają się kalendarze na kolejny rok. Piękne papiernicze kolekcje, cudowny design, wygodne rozwiązania do planowania dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Wybór jest szeroki. A czego nie może zabraknąć w dobrym kalendarzu? Imienin, wolnych dni i praktycznego rozkładu dat.

Zdarza się jednak, że piękne i dizajnerskie kalendarze są pozbawione niektórych elementów, które wielu osobom wydają się konieczne, by móc zapisać w kalendarzu wszystko to, co ważne i o niczym nie zapomnieć. Jeśli lubisz celebrować różne ważne okazje ze swoimi bliskimi, kochasz sprawiać im niespodzianki i prezenty, przyda Ci się obszerny i praktyczny kalendarz z imieninami.

Czy kalendarze imienin to przeżytek?

Absolutnie nie! Wciąż mnóstwo osób świętuje imieniny swoje, swojej rodziny i bliskich. W niektórych regionach Polski oraz w starszych pokoleniach imieniny są nawet większą okazją do hucznej celebracji niż urodziny. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie musimy niczego zapisywać ani zapamiętywać – kalendarze z imieninami rozwiązują ten kłopot i pozwalają odpowiednio wcześnie zorientować się, że zbliża się ważny dzień kogoś bliskiego.

W moim wymarzonym kalendarzu nie ma imienin…

…Co robić? Nie musisz rezygnować z designu, który przypadł Ci do gustu, z idealnej gramatury papieru czy ulubionego tygodniowego układu dat. Jeśli zależy Ci na konkretnym produkcie, ale jednocześnie lubisz wiedzieć, kiedy złożyć imieninowe życzenia babci, mamie czy koleżance, możesz zacząć korzystać z internetowego kalendarza imienin.

Internetowy kalendarz z imieninami ma tę zaletę, że możesz go przejrzeć nawet wtedy, gdy nie masz ze sobą torebki ze swoim papierowym kalendarzem – wystarczy Ci telefon z dostępem do Internetu, który pewnie zawsze masz przy sobie.

Imieniny – jaki prezent kupić?

Życzenia imieninowe są oczywiście miłym gestem wobec solenizanta, niemniej najbliższym osobom dobrze jest podarować choć mały upominek. Nie istnieją żadne zasady, które określałyby, czy prezent imieninowy ma być jedynie symboliczny, czy też duży i kosztowny. Wszystko zależy od stopnia zażyłości między Tobą a solenizantem oraz od tradycji i zwyczajów panujących w danym regionie, środowisku czy konkretnej rodzinie.

Sporą podpowiedzią co do rangi tego święta w życiu solenizanta może być jego decyzja o wyprawieniu bądź niewyprawieniu przyjęcia imieninowego. Osoby, które same chętnie świętują i zapraszają bliskich na spotkanie w rodzinnym czy przyjacielskim gronie, zapewne pielęgnują tradycję hucznej celebracji imienin.

Nie wszyscy obchodzą imieniny!

Są osoby, które imienin nie obchodzą, bo nie miały takiej tradycji w rodzinie. Jeśli nie życzą sobie szumu wokół siebie tego dnia, należy to uszanować i nie wprawiać ich w zakłopotanie głośno odśpiewanym “Sto lat” w pracy czy wielkim bukietem kwiatów. Imienin nie świętują ponadto Ślązacy oraz Kaszubi.

Sprawdzaj na bieżąco kalendarz imienin, by pamiętać o tych, dla których imieniny to ważny dzień w roku.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…