Home Artykuły sponsorowane Przebarwienia na twarzy – jak z nimi walczyć?

Przebarwienia na twarzy – jak z nimi walczyć?

4 min czytania
0
0
709
Przebarwienia na twarzy – jak z nimi walczyć?

Przyczyny powstawania przebarwień na twarzy

Przebarwienia na twarzy to nie koniec świata. Przyczyn pojawiania się przebarwień należy doszukiwać się przede wszystkim w niewłaściwej pielęgnacji, która nie zawiera kremów z filtrem ochronnym. Istnieje mylne przekonanie, że tego typu produkty powinno używać się jedynie w okresie letnim. Tak naprawdę, kremy z wysokim filtrem muszą być stosowane pod makijaż, ale także przez osoby, które na co dzień się nie malują.

Kolejną przyczyną jest trądzik, a dokładniej jego wyciskanie i rozdrapywanie, co prowadzi do zmian skórnych. Przebarwienia są także oznaką i skutkiem występowania niektórych chorób, na przykład nadczynności nadnerczy lub problemów dotyczących pracy wątroby. Plamy mogą mieć podłoże genetyczne, hormonalne, pojawiać się wraz z wiekiem, lub być skutkiem przyjmowania niektórych leków.

Skuteczne sposoby na redukcję przebarwień na twarzy

Decydując się na usunięcie plam na twarzy, warto zasięgnąć rady doświadczonego kosmetologa. W domowym zaciszu można także samodzielnie zawalczyć o gładką i jednolitą skórę, inwestując w skuteczne urządzenia rozjaśniające przebarwienia, na przykład w szczoteczkę soniczną.

Domową pielęgnację warto wzbogacić w dermokosmetyki, bazujące na witaminie C, E oraz pantenolu. Na bardzo widoczne przebarwienia poleca się wykonanie kilku zabiegów laserem. Warto wspomnieć, że użycie kosmetyków pielęgnacyjnych nie przyniesie aż tak spektakularnych efektów, jak regularne poddawanie się zabiegom z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.

Zapobieganie przebarwieniom na twarzy

Aby zapobiegać pojawianiu się problematycznych zmianom na skórze, warto o nią dbać najlepiej, jak się da. Podstawą zachowania pięknej i jednolitej cery jest systematyczne stosowanie kremów nawilżających z wysokim filtrem ochronnym. Jest to ważne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Filtry są szczególnie ważne, gdy stosuje się kurację bazującą na kwasach złuszczających. Wszelkie zmiany pojawiające się na twarzy należy traktować produktami wyciszającymi, na przykład kwasem salicylowym lub maścią ichtiolową. Zabrania się ich wyciskania i drapania. Aby dodatkowo zabezpieczyć twarz w ciągu dnia przed negatywnym działaniem promieniowania, można ją psikać lekkimi mgiełkami zawierającymi ochronny filtr.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…