Home Artykuły sponsorowane Jakie garnki warto mieć w swojej kuchni?

Jakie garnki warto mieć w swojej kuchni?

4 min czytania
0
0
607
Jakie garnki warto mieć w swojej kuchni?

Garnki są takim elementem kuchennego wyposażenia, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Mimo, że niektórzy decydują się na zakup robotów kuchennych posiadających funkcję gotowania, to garnki ciągle cieszą się nieprzemijającą popularnością i chyba nie ma gospodarstwa domowego, w którym nie znalazłby się chociaż jeden.

Na jakie garnki się zdecydować?

Wybór garnków zależy w głównej mierze od typu kuchenki, bądź płyty grzewczej, którą posiadamy. Indukcja bowiem rządzi się swoimi prawami i nie każdy garnek będzie dla niej odpowiedni. Tu pamiętać należy o odpowiedniej grubości dna i materiale, z którego został wykonany. Abstrahując jednak od typu kuchenki istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, które pomogą nam wybrać garnki służące na lata:

  • grubość dna – im grubsze, tym lepsze, grube dno zapewnia równomierne rozprowadzanie temperatury po jego powierzchni, co z kolei niweluje ryzyko przypalenia potrawy
  • rączki – przede wszystkim powinny być wykonane z materiału, który nie nagrzewa się podczas gotowania, a ich wielkość powinna sprawiać, że dobrze leżą w dłoni, dzięki czemu trzymamy garnek stabilnie
  • materiał – garnki powinny być bezpieczne dla zdrowia, zatem materiał, z którego zostały wykonane nie powinien uwalniać podczas gotowania żadnych szkodliwych substancji, najlepsze będą te, które posiadają atest PZH (Państwowy Zakład Higieny)
  • powłoka – powinna być trwała i solidna, nie wchodzić w reakcję z żywnością czy chemią

Zanim jednak przejdziemy do etapu wyboru konkretnych modeli trzeba odpowiedzieć sobie na dwa pytania: jaki mamy budżet i jakie mamy potrzeby. Jeżeli dysponujemy większą ilością gotówki warto zainwestować w dobrej jakości garnki, które posłużą nam na lata, a w przypadku gdy gotujemy dla całej rodziny idealnym rozwiązaniem będzie zestaw garnków.

Zestaw garnków – co powinien zawierać

Jednym z podstawowych rodzajów garnków, który powinien znaleźć się w wybranym przez nas zestawie jest rondel. Jest to garnek o długiej rączce, który sprawdzi się podczas przygotowywania różnego rodzaju sosów. Dodatkowo warto pomyśleć o standardowych garnkach o różnych wielkościach: minimum trzy rozmiary, dzięki czemu możemy jednocześnie ugotować np. ziemniaki i mięso. Jeśli jesteśmy zwolennikami zdrowego odżywiania można również poszukać zestawu, który zawiera garnek do gotowania na parze, ewentualnie dedykowany ku temu wkład. Priorytetem powinna być jednak jakość produktów, a taką z pewnością może zagwarantować sklep Recucina – https://recucina.pl/, gdzie znaleźć można garnki aluminiowe, ze stali nierdzewnej, kamienne, emaliowane czy ceramiczne.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…