Home Zdrowie i Uroda Ile kosztuje depilacja laserowa – koszt zabiegu, szczegóły, sprawdź!

Ile kosztuje depilacja laserowa – koszt zabiegu, szczegóły, sprawdź!

18 min czytania
0
0
457
Laserowe usuwanie owłosienia - na czym polega?

„Ile kosztuje depilacja laserowa?” to jedna z pierwszych kwestii, jaka pojawia się przed wizytą w salonie. Rozważając wybór metod usuwania owłosienia, takich jak depilacja laserowa cena i skuteczność zabiegu mają kluczowe znaczenie. W przypadku depilacji laserowej cena nie jest najniższa, za to efekty są najbardziej długotrwałe. Jest to jeden z powodów, dlaczego coraz więcej klientów decyduje się na zabiegi laserowego usuwania niechcianych włosków. Co wyróżnia zabieg depilacji laserowej na tle innych metod? Przed podjęciem decyzji, warto poznać zalety tej metody.

Depilacja laserem cena – ile kosztują zabiegi usuwania zbędnego owłosienia

Cena depilacji laserowej zależna jest od wielu czynników. Usuwanie włosków z różnych części ciała będzie różnić się ceną pojedynczego zabiegu, ale także ilością zabiegów konieczną do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Ceny różnią się także w zależności od lokalizacji gabinetu oraz sprzętu stosowanego przy zabiegach depilacji laserowej. Niemniej, należy nastawić się, że cena depilacji laserowej może wynosić nawet kilkaset złotych za pojedynczy zabieg.

W przypadku ilości niezbędnych zabiegów wiele zależy od rodzaju owłosienia, typu włosów, a także indywidualnych cech klienta oraz miejsca, którego depilacja laserowa dotyczy. Nie u każdego ta sama część ciała będzie wymagała tylu samych zabiegów. Doświadczenie pracowników renomowanych gabinetów pozwala na zaplanowanie ilości i częstotliwości zabiegów depilacji laserowej jeszcze przed pierwszą depilacją. Pozwala to klientom na oszacowanie kosztu całości zabiegu. Warto pamiętać, że za wyższą ceną idzie także skuteczność. Depilacja laserowa uznawana jest obecnie za najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia.

Sprawdź też nasz artykuł o złuszczaniu skóry: https://kobietanaczasie.pl/zluszczanie-niezbedny-etap-pielegnacji-skory/.

Na czym polega i ile kosztuje depilacja laserowa twarzy?

Gładka skóra bez niechcianych włosków jest szczególnie ważna w obrębie twarzy. Warto wiedzieć, że zabiegi laserowe usuwają także włoski znajdujące się na twarzy. Najczęstszym miejscem, gdzie na twarzy pojawia się niechciane owłosienie, jest górna warga. Skuteczność zabiegów depilacji laserowej gwarantuje dobre samopoczucie i wzrost pewności siebie. Warto jednak pamiętać, że aby efekt depilacji laserowej był skuteczny i długotrwały procedura nie kończy się po pierwszym zabiegu, 4 zabiegi to zwykle minimum.

Zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny. Z tego względu można usuwać w ten sposób owłosienie z każdej partii ciała, w tym z tak newralgicznych miejsc jak twarz. Depilacja laserowa jest skuteczniejsza i mniej bolesna niż inne metody usuwania owłosienia. Depilację laserową twarzy można wykonać w obrębie górnej wargi, brody, przestrzeni między brwiami czy szyi. Przy serii zabiegów ceny mogą różnić się między sobą. Czynnikami wpływającymi na cenę jest lokalizacja gabinetu, sprzęt, a także ilość i struktura włosków. Warto zapłacić więcej i mieć gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

Ile kosztuje depilacja laserowa - koszt zabiegu, szczegóły, sprawdź!

Laserowe usuwanie owłosienia – partie ciała a cena depilacji laserowej

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia. Największa różnica w cenach zabiegów widoczna jest w zależności od części ciała i wielkości obszaru do depilacji. Nogi, tors czy plecy są zwykle droższe niż depilacja samych łydek, czy okolic bikini. Warto wiedzieć, że w zależności od indywidualnych cech danej osoby, takich jak:

 • kolor włosków,
 • rodzaj i struktura włosków,
 • ilość i gęstość włosów,
 • karnacja.

inna będzie cena zabiegu. Dodatkowo niezależnie od tego czy bierzemy pod uwagę okolice bikini, czy depilację całego ciała konieczne jest ustalenie optymalnej ilości zabiegów. Warto także sprawdzić w trakcie próby laserowej jak laser działa na konkretne włosy i skórę. Aby utrzymać gładką skórę przez długi czas, zabieg należy powtarzać kilka, a nawet kilkanaście razy w odpowiednich odstępach czasowych. Ilość koniecznych sesji ma bez wątpienia wpływ na całkowity koszt zabiegu. Warto omówić szczegóły w gabinecie przed podjęciem decyzji o depilacji, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądał i ile kosztował zabieg depilacji laserowej.

Zabiegi depilacji laserowej krok po kroku

Zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne i skuteczne, aby jednak uniknąć niemiłych niespodzianek, warto się do nich odpowiednio przygotować. Istnieje kilka ważnych punktów, które warto zrobić przed podjęciem decyzji, należą do nich.

 1. wykluczenie przeciwwskazań,
 2. wykonanie próby laserowej,
 3. unikanie opalania i stosowanie filtrów na dwa tygodnie przed zabiegiem,
 4. unikanie depilacji woskiem i depilatorem,
 5. unikanie kosmetyków i ziół światłouczulających,
 6. przed zabiegiem ogól włoski maszynką.

Do przeciwwskazań w przypadku laserowego usuwania owłosienia należą: ciąża, infekcje i choroby skóry, rozrusznik serca. Warto także wykonać próbę laserową, aby sprawdzić, jak skóra toleruje laser. Unikanie słońca sprawia, że skóra jest jaśniejsza i zawiera mniej melaniny, a to z kolei wpływa na efektywność pracy lasera. Warto także unikać kosmetyków i preparatów uczulających na światło. Mogą one prowadzić do podrażnień. Wśród ziół światłouczulających można wymienić: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny czy pokrzywę.

Depilacja laserowa – cena a jakość

Bez wątpienia w dużych miastach znaleźć można więcej gabinetów oferujących takie usługi jak depilacja laserowa. Większy wybór wiąże się także z większymi różnicami pomiędzy tym, ile kosztuje depilacja laserowa w poszczególnych gabinetach. Na cenę depilacji z pomocą lesera wpływ ma wiele czynników. Należą do nich:

 • jakość wykorzystywanego urządzenia,
 • typ lasera,
 • warunki panujące w gabinecie,
 • komfort zabiegu,
 • doświadczenie i wykształcenie kadry,
 • standard pracy
 • i inne.

W przypadku serii zabiegów laserem w celu usunięcia niechcianych włosów warto oddać się w ręce specjalistów. Renomowany gabinet, wyposażony w nowoczesny sprzęt i profesjonalną kadrę nie będzie najtańszy, za to zapewni zarówno bezpieczeństwo jak i skuteczność zabiegów. W tym wypadku oszczędność może okazać się pozorna. Wybierając najtańszy gabinet, w najlepszym wypadku zabieg może okazać się nieskuteczny, w najgorszym wypadku, proces może zakończyć się podrażnieniem skóry. Warto postawić na jakość, aby mieć gładką skórę bez niechcianego owłosienia.

Depilacja laserem - cena i przebieg zabiegu!

Cennik depilacji laserowej- co należy wliczyć co całkowitego kosztu zabiegu

Depilacja laserem różnych części ciała wiąże się z koniecznością wykonania nie jednego, a serii zabiegów. W zależności czy będzie to depilacja wzgórka łonowego czy klatki piersiowej inna będzie powierzchnia depilacji, a tym samym koszt zabiegu i czas jego trwania. Niemniej, aby móc mówić o tym, ile kosztuje depilacja laserowa, należy uwzględnić ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.

W przypadku depilacji laserowej najskuteczniejsze jest usuwanie włosów, które są w fazie wzrostu. Niestety, nie ma możliwości, aby w tej samej fazie znajdowały się wszystkie włosy z danego obszaru. Dla przykładu wzgórek łonowy, na którym wykonujemy depilację laserową, może mieć niecałe 20% włosków w fazie wzrostu w momencie depilacji. W takim wypadku, pomimo niewielkiego obszaru konieczne może być wykonanie większej niż początkowo planowana liczba zabiegów.

Depilacja laserowa obawy i zalety

Wiele osób wie, że depilacja laserowa jest najskuteczniejszą ze znanych metod. Mimo to pozostają obawy, które utrudniają podjęcie decyzji o depilacji laserowej. Do najczęstszych obaw, z jakimi borykają się klientki, należy wstyd i wyjście poza strefę komfortu. Dotyczy to szczególnie depilacji strefy bikini. Warto podkreślić, że w gabinetach pracują profesjonaliści, którzy zadbają o to, aby klient czuł się komfortowo, nawet przy depilacji stref intymnych.

Inną kwestią, z jaką spotykają się pracownicy gabinetów, jest obawa przed bólem i dyskomfortem podczas zabiegu. Nowoczesny laser stosowany w renomowanych gabinetach przez większość osób uznawany jest za metodę całkowicie bezbolesną. Dodatkowo wiele głowic wyposażona jest dodatkowo w końcówki chłodzące, które dodatkowo niwelują jakikolwiek dyskomfort.

Największymi zaletami zabiegów depilacji laserowej jest ich skuteczność i długotrwały efekt. Dzięki temu klienci przez naprawdę długi czas mogą cieszyć się gładkimi partiami ciała bez niechcianego owłosienia. Technologia laserowa jest bezpieczna, z tego względu istnieje możliwość skorzystania z depilacji laserowej w przypadku włosów na całym ciele.

Pakiety zabiegów – korzyść dla konsumenta

Depilacja laserowa wyróżnia się tym, że skuteczność i satysfakcjonujący efekt może zapewnić po wykonaniu serii zabiegów. W zależności od obszaru, typu cery, rodzaju włosków i innych czynników, ilość koniecznych zabiegów może być inna. Niemniej, zawsze trzeba się liczyć z wykonaniem kilku, a nawet kilkunastu zabiegów. W związku z tym warto rozważyć możliwość wykupienia pakietów na zabiegi depilacji laserowej. Wiele gabinetów oferuje atrakcyjniejszą cenę, kiedy klient decyduje się wykupić pakiet na komplet zabiegów, a nie płacić za każdy zabieg osobno.

Depilacja laserowa zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, to bardzo bezpieczna, wygodna i co najważniejsze – skuteczna metoda depilacji. Warto rozważyć ją jako inwestycję w siebie. Bez wątpienia gładka skóra bez niechcianych włosków dodaje pewności siebie i wpływa na dobre samopoczucie.

Sprawdź też, czym różni się epilacja a depilacja.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…