Home Artykuły sponsorowane Dezynfekcja rąk – dlaczego jest konieczna?

Dezynfekcja rąk – dlaczego jest konieczna?

6 min czytania
0
0
480
Dezynfekcja rąk – dlaczego jest konieczna?

Mycie rąk od dawna należy do podstawowych zasad higieny. Pamiętamy o nim po powrocie z pracy lub szkoły, po wyjściu z toalety, po kontakcie z zanieczyszczoną powierzchnią czy przed jedzeniem. Czas pandemii przyzwyczaił nas również do dezynfekowania rąk. Kiedy jest ono konieczne i jak wybrać dobry płyn do dezynfekcji?

Dezynfekcja rąk jest niezbędna nie tylko w celu ochrony przed koronawirusem. Mydła czy żele antybakteryjne zapewniają nam lepszą barierę, niż zwykłe środki czystości. Dobrze jest, gdy znajdują się w toaletach publicznych, jak i domowych. Dezynfekcję rąk powinno się przeprowadzać również w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do wody i mydła, na przykład w podróży, na zakupach, wszędzie tam, gdzie jest potencjalne zagrożenie drobnoustrojami chorobotwórczymi. Płyn do dezynfekcji bez spłukiwania warto nosić przy sobie, by móc go użyć w każdej chwili. Skutecznie ochroni nas przed przenoszeniem bakterii czy wirusów z dotykanej powierzchni na ręce.

Skuteczny płyn do dezynfekcji – sprawdź ofertę Gold Drop

Aby płyn do dezynfekcji rąk spełniał swoją rolę, powinien mieć w swoim składzie co najmniej 60% alkoholu. Należy również zwrócić uwagę na jego konsystencję i zapach, aby wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Płyn nie powinien być zbyt rzadki, jest wówczas niewygodny w użyciu. Może spływać z dłoni i w efekcie zużyjemy go dużo więcej, niż to konieczne. Praktyczny w użyciu jest płyn o takiej gęstości, by nie spływał i dobrze się rozprowadzał po skórze.

Bardzo dobre są delikatne środki w piance lub żelu. Zapach wybierzmy według upodobań. Zwykle płyny do dezynfekcji są aromatyzowane, by zneutralizować nieprzyjemną  woń alkoholu. W ofercie polskiej marki Gold Drop, na golddrop.eu znajdziesz wydajny i delikatny, antybakteryjny żel do rąk bez spłukiwania, o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym, zawierający wyciąg z aloesu i witaminy. Jest on wyposażony w wygodny i higieniczny dozownik z pompką.

Jak stosować płyn do dezynfekcji bez spłukiwania?

Środki odkażające bez spłukiwania nie mogą mieć kontaktu z wodą. Stosuje się je na suche ręce. Jeśli chcemy zastosować płyn do dezynfekcji po umyciu rąk, wcześniej trzeba wytrzeć je do sucha. Jeśli na dłoniach zostaną resztki wody lub mydła, rozcieńczą one środek dezynfekujący, który w konsekwencji będzie mniej skuteczny. Po zastosowaniu płynu bez spłukiwania, nie należy wycierać rąk ręcznikiem, tylko zaczekać, aż będą suche. Żel marki Gold Drop jest bardzo wygodny w użyciu, szybko się wchłania i nie pozostawia na dłoniach lepkiej warstwy.

Nie należy też stosować płynów do dezynfekcji na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Należy pamiętać, by rozprowadzić go na całej powierzchni dłoni, również w zagłębieniach, szczelinach między palcami. Bezpośrednio po aplikacji środka do dezynfekcji nie można stosować kremów pielęgnacyjnych, ani dotykać niesterylnych powierzchni. Płyn do dezynfekcji zaczyna działać dopiero po kilkunastu sekundach od zastosowania.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…