Home Artykuły sponsorowane Szukamy adwokata od rozwodów w Gdyni i Gdańsku

Szukamy adwokata od rozwodów w Gdyni i Gdańsku

5 min czytania
0
0
381
Szukamy adwokata od rozwodów w Gdyni i Gdańsku

Sprawy rozwodowe potrafią być skomplikowane, przez co i bardzo długo trwać. Z tego powodu zatrudnienie do nich odpowiedniego prawnika jest wręcz koniecznością, jeśli zależy nam na korzystnym wyroku sądu. Jak znaleźć dobrego adwokata od rozwodów w Gdyni i Gdańsku?

Sprawy rozwodowe — czym się charakteryzują?

Głównym punktem charakterystycznym spraw rozwodowych jest stres. Pojawia się on praktycznie w każdym wypadku. Rozwiązanie związku małżeńskiego to w końcu naprawdę skomplikowana kwestia. Wymaga załatwienia wielu formalności i tak naprawdę ułożenia sobie życia na nowo. Stres i skomplikowanie sprawy jest tym większe, o ile bardziej burzliwie zakończyła się relacja współmałżonków. 

Ponadto sprawy rozwodowe to tak naprawdę kilka postępowań naraz. Oprócz ewentualnego określenia winy jednego ze współmałżonków, sąd debatuje też nad innymi rzeczami. Mowa tu o podziale wspólnego majątku wypracowanego przez małżeństwo, kwestiach związanych z alimentami, czy też prawami rodzicielskimi. Nie można też zapomnieć o ustaleniu zasad dotyczących kontaktu jednego z małżonków z dzieckiem, jeśli takowe się pojawiło. 

Dlaczego do sprawy rozwodowej warto zatrudnić adwokata?

W związku z dużym skomplikowaniem spraw rozwodowych, adwokat będzie niezwykle potrzebną pomocą. Samodzielnie łatwo będzie o przeoczenie bardzo ważnych informacji, czy też formalności. To może skutkować nawet niekorzystnym wynikiem w sprawie o rozwód z orzeczeniem winy. 

Od dokładności i odpowiedniego dobrania argumentów oraz znalezienia dowodów dotyczących sprawy rozwodowej, zależy bardzo wiele. Błędy mogą spowodować utratę majątku, praw rodzicielskich, czy też ograniczenie kontaktów z dzieckiem. Doświadczony prawnik będzie jednak w stanie zdjąć z barków większość tych zmartwień.

Prawnik, który zna się na sprawach rozwodowych, przede wszystkim zadba o dopełnienie formalności. Będzie przypominać o przygotowywaniu najważniejszych dokumentów, a także pomoże w ich sporządzeniu. Znajdzie także odpowiednie dowody oraz dobierze linię argumentacji, która zostanie użyta w trakcie procesu w sądzie. 

Jak znaleźć dobrego adwokata od spraw rozwodowych?

Potrzebny jest Ci dobry i doświadczony w sprawach rozwodowych prawnik i zastanawiasz się nad tym, gdzie pracują najlepsi adwokaci? Gdańsk to miejsce, w którym z pewnością takiego znajdziesz. Działa tu wiele znanych, istniejących od lat kancelarii prawnych. 

Działające w Trójmieście kancelarie łatwo odnajdziesz w internecie. Szybko wyszukasz je np. za pomocą frazy „adwokat od rozwodów Gdynia”. Przeglądając działające tam kancelarie, trafisz między innymi na tą prowadzoną przez Michała Mindykowskiego. Jest to doświadczony prawnik, który specjalizuje się między innymi właśnie w sprawach rozwodowych. Dzięki niemu z pewnością rozwód stanie się dużo prostszy i mniej stresujący.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…