Home Artykuły sponsorowane Szatka i świeca na chrzest – dlaczego są tak ważne?

Szatka i świeca na chrzest – dlaczego są tak ważne?

6 min czytania
0
0
1,041
Szatka i świeca na chrzest

Szatka i świeca to dwa bardzo ważne symbole chrztu świętego. To właśnie one są elementami obowiązkowymi na liście rzeczy, które należy zakupić przygotowując się do chrztu świętego dziecka. O czym warto pamiętać dokonując ich wyboru? Jakie mają znaczenie i co symbolizują?

Szatka do chrztu świętego – co warto o niej wiedzieć?

Podczas chrztu świętego dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty osób wierzących, otrzymuje wówczas nowe życie w wierze katolickiej, dzięki któremu staje się umiłowanym dzieckiem Boga. Można powiedzieć, że w momencie przyjęcia chrztu świętego w człowieku dokonuje się wewnętrzna przemiana, a symbolem tej przemiany jest właśnie biała szatka do chrztu. To biel jest, bowiem kolorem czystości i niewinności, a ponadto symbolizuje ona triumf i radość. Dziecko podczas chrztu świętego otrzymuje białą szatkę, którą nakłada na nie matka chrzestna. Dzieje się tak, ponieważ staje się ono nowym stworzeniem i przyobleka się w Chrystusa. Rodzice i rodzice chrzestni są zobowiązani za pomocą słowa i przykładu pomagać dziecku żyć godnie tak jak przystało na dziecko Boże.

Świeca na chrzest – dlaczego to właśnie ona jest tak ważnym symbolem chrztu świętego?

Należy również zaznaczyć, że świeca na chrzest jest tak ważnym symbolem pierwszego sakramentu świętego dziecka, ponieważ to właśnie ona symbolizuje wewnętrzne oświecenie oraz życie duchowe, które człowiek rozpoczyna wraz z przyjęciem chrztu. Duże znaczenie ma również to, że świecę chrzcielną zapala się od Paschału, który to jest symbolem zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Dziecko zostaje, więc oświecone przez Chrystusa i na znak tego powinno postępować tak jak postępuje dziecko światłości. Na rodzicach i chrzestnych spoczywa, więc od tego momentu bardzo ważne zadanie, a mianowicie muszą troszczyć się oni o to, aby nowo ochrzczony mały człowiek w swoim przyszłym życiu trwał w wierze.

O czym warto pamiętać kupując szatkę do chrztu i świece na chrzest?

Warto również zwrócić uwagę na to, że biała szatka i świeca chrzcielna będą bez wątpienia stanowiły bardzo ważne pamiątki z tego wyjątkowego dnia. Należy, więc odpowiednio przemyśleć ich wybór i zdecydować się na zakup produktów dobrej jakości. Wysokiej klasy, pięknie wykonane szatki i świece na chrzest święty odnajdziemy w sklepie internetowym Balumi.com.pl. To właśnie tu dostępne są gustowne i subtelne szatki do chrztu, na których wyszywane zostają imię dziecka oraz data jego chrztu. Taka szatka na brzegach ozdobiona jest bawełnianą koronką, a pod wyhaftowanym napisem umieszczona jest delikatna kokardka. Jest to klasyczne, a przy tym niezwykle eleganckie rozwiązanie chętnie wybierane przez wiele osób. Jeżeli zaś chodzi o świece na chrzest to w sklepie Balumi dostępne są bardzo pięknie prezentujące się świece w kolorze białym i ecru z ręcznie wykonaną podprofitką. Całości uroku dodaje subtelna wstążeczka. Warto również dodać, że aby jak najlepiej dopasować do siebie te dwa ważne symbole, świecę i szatkę możemy kupić w specjalnie stworzonym zestawie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…