Home Artykuły sponsorowane Pecunia forgot me not – nowa historyczna biżuteria pozłacana

Pecunia forgot me not – nowa historyczna biżuteria pozłacana

6 min czytania
0
0
1,205
Biżuteria pozłacana

A gdyby tak przenieść się w czasie do XVII wieku i poznać tamtejszą modę biżuteryjną? Dzięki marce Forget me not możesz stać się Emmetem Brownem i powracać do przeszłości dzięki wyjątkowej biżuterii pozłacanej z serii Pecunia. To nie tylko ukłon w stronę historii, ale także sposób na stanie się osobą oryginalną, podkreślenie swojej osobowości oraz pokazanie umiłowania do tradycji swoich przodków.

Jak zmieniało się podejście do biżuterii

Pierwsza prosta biżuteria powstawała już 100 lat temu. Początkowo składała się z kamienia, kości zwierząt, muszelek czy kłów. Z czasem biżuteria zmieniał swój status i materiał wykonania został zamieniony na metale tj. miedź, żelazo, ołów, złoto i srebro. Kiedyś biżuteria spełniała rolę amuletów, chroniących przed złem, by z czasem stanowić poświadczenie pochodzenia czy statusu właściciela. Stała się oznaką władzy.

Dopiero w średniowieczu, biżuteria zmieniał nieco swój charakter, stając się w pierwszej kolejności oznaką religijności (wyrabiano m.in. krzyże), a za czasem również ozdobą dla kobiet w postaci naszyjników i kolii.

Całkowity rozkwit nastąpił w XVI wieku, gdy powszechne stały się medaliony czy puklerze, z włosami ukochanych osób. To epoka biżuterii klasycznej, naturalistycznej.

W czasach współczesnych natomiast biżuteria pozłacana stała się elementem estetycznym i ozdobą codziennych stylizacji. Jeśli korzystamy z naszyjników naszych babć, lub wzorowanych na babcinych – maja one charakter sentymentalny czy pamiątkowy.

Czym jest Pecunia Forget me not

Linia biżuterii pozłacanej Pecunia od forget me not stara się wrócić do korzeni, do naszego umiłowania historii i sentymentalizmu. Proponowane w tej linii biżuterii bransoletki, naszyjniki czy kolczyki, zawierają autentyczne polskie monety historyczne pecunia tzw. „Zygmuntówki”, pochodzące z XVII wieku. Biżuteria z monetami i kamieniami szlachetnymi, jest pozłacana 24-karatowym zlotem to propozycja wyjątkowa i oryginalna, tworzona przez czołowych artystów jubilerów. Pecunia forget me not ma certyfikat autentyczności i jest, wspaniale i efektownie wygląda, a także charakteryzuje się dużą trwałością.

Dla kogo jest idealna?

Biżuteria pozłacana zawsze jest wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, ale nie tylko. Pecunia Forget me not do biżuteria nadająca charakter, niezwykle oryginalna, potrafiąca odmienić każdą stylizację. Nie ważne, czy chcesz iść na biznesowe spotkanie, romantyczną kolację czy na zwykłe zakupy i spotkanie z przyjaciółką – sprawdzi się w każdej sytuacji. Co więcej, zakładając naszyjnik z medalionem, pierścionek z monetą rzymską czy bransoletkę opatrzoną monetą i kamieniami szlachetnymi – na pewno wzbudzisz zainteresowanie!

Biżuteria linii Pecunia to propozycja dla osób odważnych, jak również tych, które kochają historię. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które klasyczne, tradycyjne rozwiązania biżuteryjne odkładają na półkę i szukają czegoś nadzwyczajnego. Pozłacana biżuteria forget me not przyciąga wzrok, nadaje jej nosicielce nietuzinkowości i z pewnością skieruje na was wzrok osób postronnych. Jeśli zatem nie lubicie konwencjonalnych rozwiązań i chcecie podkreślić swoją indywidualność – Pecunia forget me not jest właśnie dla was!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…