Home Artykuły sponsorowane Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

6 min czytania
0
0
274
Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb? Sprawdź!

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim domownikom. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by kupić idealną szczoteczkę soniczną. Poniżej krótka ściągawka, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości.

Czy szczoteczka ma wymienne główki?

To podstawowy warunek, by z jednej szczoteczki mogła korzystać cała rodzina. O ile „rączka” może być wspólna, to już główkę każdy musi mieć swoją.

Większość szczoteczek renomowanych producentów umożliwia stosowanie części wymiennych, ale zawsze warto się upewnić przed zakupem.

Ile trybów pracy ma szczoteczka soniczna?

Nawet jedna osoba może chcieć korzystać z różnych trybów pracy szczoteczki, tym bardziej cała rodzina. Dobre szczoteczki mają kilka trybów pracy, np. delikatny, średni i intensywny. Każdy może sam zdecydować, jaki tryb będzie dla niego najlepszy.

Szczoteczka soniczna SD100B ma aż pięć trybów pracy, co praktycznie wyklucza jakikolwiek dyskomfort przy czyszczeniu nią zębów.

Czy jest wbudowany timer i określony czas pracy?

Nie jest to opcja konieczna, ale trzeba przyznać, że znacząco poprawia komfort użytkowania szczoteczki i zwiększa jej skuteczność. Szczoteczka, która pracuje nieprzerwanie przez dwie minuty i sygnalizuje upływ czasu co trzydzieści sekund sama „pilnuje” odpowiednio długiego mycia zębów. To opcja, którą docenią szczególnie rodzice młodszych dzieci, ale i dorośli mogą się przekonać, że do tej pory myli zęby zbyt krótko.

Czy działa czujnik nacisku w szczoteczce?

Przyzwyczajenie do ręcznego mycia zębów skutkuje często zbyt mocnym naciskiem szczoteczki na płytkę lub dziąsła. Sami tego nie poczujemy, ale wbudowany czujnik natychmiast da znać o nieprawidłowości. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia szkliwa.

Jaki jest czas pracy na jednym ładowaniu szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki elektryczne zwykle są zasilane akumulatorowo i trzeba je ładować. Nie jest to duża niedogodność, ale rzecz, o której trzeba pamiętać. Im dłuższy jest czas pracy na jednym ładowaniu, tym większa wygoda zarówno dla pojedynczego użytkownika, jak i dla całej rodziny. Szczoteczka używana dwa razy dziennie może pracować około trzech tygodni. Jeśli będzie używana częściej, tempo wyładowania akumulatora będzie odpowiednio szybsze.

Warto też upewnić się, czy szczoteczka sygnalizuje stan rozładowania akumulatora.

Czy szczoteczka soniczna jest wodoszczelna?

Nie jest to opcja obowiązkowa, bo nikt nie będzie ze szczoteczką nurkował, niemniej jest to urządzenie użytkowane w łazience, gdzie bardzo łatwo o zachlapanie. I właśnie dlatego warto się upewnić, czy szczoteczka ma odpowiednią klasę wodoszczelności. Przykładowo IPX7 oznacza, że nawet jeśli szczoteczka wpadnie nam przez przypadek do wanny z wodą, nie powinno stać się nic złego, o ile wyjmiemy ją przed upływem 30 minut. Taką klasą wodoszczelności mogą pochwalić się szczoteczki z górnej i średniej półki cenowej.

Czy do szczoteczki jest przypisana aplikacja mobilna?

Aplikacja mobilna nie jest obowiązkową opcją w połączeniu ze szczoteczką soniczną, ale nie ma się co oszukiwać – dzieci, nawet nastolatki, uwielbiają takie rozwiązania. Jeśli jednak szczoteczka spełnia wszystkie inne warunki bycia idealną, o aplikacji można zapomnieć.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…