Home Artykuły sponsorowane Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

6 min czytania
0
0
548

MATERIAŁ PRASOWY

Chcesz, aby twoje dziecko było radosne i pełne pozytywnej energii? Odkryj w nim pasję do sportu! Warto wynagrodzić naszym dzieciom trud związany z częstą nauką zdalną
i godzinami spędzonymi przed komputerem, planując wspólny czas na sportowo!

Czas pandemii sprawił, że wiele dzieci jest zdecydowanie mniej aktywnych sportowo. Przekłada się to na problemy zdrowotne, brak kondycji fizycznej, stany apatyczne, a także relacje z rówieśnikami. Aktywność fizyczna została zdominowana godzinami spędzonymi przed telewizorem i komputerem. Czas to zmienić i zadbać o kondycje naszych pociech.

Wyskakać radość

Już od najmłodszych lat warto pokazywać dziecku różne formy aktywności i zaszczepić w nim pasję do sportu. Najlepiej jeśli będą to kreatywne i niebanalne zajęcia, na których dziecko będzie mogło odpocząć od codziennych zmagań. Czasem tradycyjne formy aktywności nudzą dzieci, które potrzebują dodatkowego bodźca i ekscytacji.  Jednym z przykładów niebanalnej aktywności jest skakanie na trampolinie. Jest to bardzo efektywny trening cardio. Poprawia ogólną sprawność ciała, koordynację ruchów oraz zwiększa wydolność organizmu. Niewątpliwie, łączy dobrą zabawę z pozytywnym ruchem.

Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World
w Warszawie oraz Radomiu: – Trampoliny są fajną aktywnością przede wszystkim dlatego, że nie trzeba szczególnie przygotowywać się do tych zajęć i mieć doświadczenia w skakaniu. Nie musimy wynajmować trenerów, kupować drogich sprzętów. Jest do doskonały sport dla całej rodziny. W naszym parku trampolin jest wiele stref zabaw i każdy znajdzie cos dla siebie – basen z gąbkami, tyrolka, zjeżdżalnia, poducha powietrzna, siatkówka, koszykówka, piłka nożna. Wystarczy przyjść w luźnym stroju, w dobrym nastroju i ponieść się zabawie. Nie trzeba być sportowcem, aby się tam odnaleźć.  

Dużym atutem parków trampolin, jest możliwość korzystania z nich przez cały rok. Nie ogranicza nas pogoda. Dlatego też, regularne wypady do takiego parku mogą stać się rodzinną tradycją, którą można na stałe wpisać w kalendarz. – Na pewno wyróżnia nas to, że wejścia w naszym parku nie są o pełnych godzinach. Można przyjechać o dowolnej porze w ramach godzin otwarcia. Nasz obiekt w Warszawie mieści się na 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, na których jest 14 różnych stref atrakcji – są to trampoliny i nie tylko. Mimo że, nazywamy się parkiem trampolin, to u nas się nie tylko skacze. Po prostu fajnie, aktywnie, wspólnie spędza się czas, pobudzając endorfiny do życia – podkreśla Dorota Kierznikowicz.

Bezpieczeństwo i zabawa

Co ważne, w obiekcie sportowym takim jak parki trampolin są wykwalifikowani trenerzy oraz animatorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i zapewniają opiekę, aby każdy mógł czuć się komfortowo. Przed wejściem na salę ważne, aby się rozgrzać, a także odpowiednio przygotować. Obowiązkowo trzeba założyć skarpetki antypoślizgowe, które mają od spodu specjalne ABS-y. Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz, współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World w Warszawie oraz Radomiu – W parku zapewniamy wykwalifikowanych trenerów oraz animatorów. Służą oni pomocą, udzielają wskazówek, prezentują jak można korzystać
z danych atrakcji. Nasz park jest w 100 proc. zabezpieczony na miękko, nie ma ostrych krawędzi, miejsc, gdzie można się uderzyć i zrobić sobie krzywdę. Także wszelkie środki ostrożności są zachowane, dbamy o to, aby każdy mógł u nas beztrosko i miło spędzić czas.

 

Więcej informacji na: www.kochamskakac.pl

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…