Home Artykuły sponsorowane Żel aloesowy na włosy – jakie korzyści niesie jego zastosowanie?

Żel aloesowy na włosy – jakie korzyści niesie jego zastosowanie?

5 min czytania
0
0
1,441
Żel aloesowy na włosy

Żeby posiadać zdrowe oraz zadbane włosy, nie wystarczy chodzić do fryzjera. Potrzebna jest jeszcze właściwa pielęgnacja i nakładanie odpowiednich odżywek po umyciu. Skóra głowy musi mieć regularnie dostarczane substancje odżywcze oraz minerały. Szczególnie dobre właściwości posiada aloes, który doskonale nawilża skórę głowy oraz sprawia, że włosy stają się mniej łamliwe. Jednocześnie po zastosowaniu żelu aloesowego znacznie łatwiej jest włosy rozczesać. Warto jednak zanim zdecydujesz się zastosować aloes przeprowadzić testy uczuleniowe, żeby mieć pewność, że nie jesteś uczulony. W innym przypadku może nastąpić nieprzyjemna wysypka oraz świąd skóry, czyli zupełnie inne efekty od tych, których oczekiwałeś.

Gdzie rośnie aloes?

Aloes rośnie naturalnie na terenach pustynnych Teksasu i jest stamtąd sprowadzany do Europy. Warunki atmosferyczne w Europie nie są sprzyjające do uprawy aloesu, jednak mimo to wielu ludzi decyduje się hodować swój aloes. Sprawia on świetne wrażenie ozdobne stojąc na parapecie, a do tego można go w każdej chwili wykorzystać. Żeby pozyskać sok aloesowy na rany wystarczy nacisnąć lekko liść aloesu i wycisnąć sok. Będzie on miał lepką, żelową konsystencję, ponieważ w 99% składa się z wody, a jeden procent stanowić minerały oraz cenne witaminy. Jeżeli natomiast nie zamierzasz uprawiać aloesu, możesz przekonać się o jego potencjale, wykorzystując gotowe produkty, dostępne pod adresem https://www.foreveraloes.eu.

Sposób użycia

Tak pozyskaną substancję wystarczy nakładać codziennie po umyciu na włosy i po tygodniu możemy się spodziewać pierwszych efektów. Oczywiście trzeba być regularnym, ponieważ jednorazowe zastosowanie nawet najlepszych kosmetyków nie wprowadzi żadnych zmian. Stosowanie aloesu potrafi znacznie przyspieszyć gojenie się ran oraz podrażnień, a także wielu stanów zapalnych skóry. Odpowiedzialnych jest za to ponad 200 aktywnych substancji, które w swoim składzie zawierają antyoksydanty, minerały, witaminy, a także aminokwasy.

Efekty

Skóra wygląda lepiej oraz jest znacznie bardziej odporna na zakażenie, jeżeli regularnie spożywamy sok aloesowy. Dodatkowo jest on szczególnie polecany osobom cierpiącym na refluks i problemy z żołądkiem. Wystarczy kieliszek soku aloesowego spożywany codziennie, żeby pozbyć się problemów z zaparciem oraz niepełnym wypróżnianiem. Aloe vera jest odmianą aloesu uznawaną za najbardziej wartościową i dlatego też najpopularniejszą. Kolejnym pozytywnym aspektem działania tej rośliny jest uelastycznienie skóry głowy oraz wzmocnienie cebulek włosowych.

Właściwości aloesu

Wielu ludzi twierdzi, że potrafi on zatrzymać proces łysienia, jednak nie jest to udowodnione naukowo. Należy jednak pamiętać, żeby używać żelu tylko najwyższej jakości. Metoda pozyskiwania żelu na zimno jest uznawana za najlepszą. Inne metody nie zatrzymują tak skutecznie substancji aktywnych, które czasami ulegają uszkodzeniu. Żeby odczuć efekty najlepiej raz dziennie nakładać żel aloesowy na skórę głowy. Nie musimy go nawet zmywać, ponieważ nie powinien zostawić żadnych śladów. Warto także zainwestować w napój aloesowy, który pity codziennie wzmacnia naszą odporność.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …