Home Artykuły sponsorowane Witaminy i minerały, które wspomagają proces odchudzania

Witaminy i minerały, które wspomagają proces odchudzania

5 min czytania
0
0
480
Witaminy na odchudzanie

Walka z nadprogramowymi kilogramami powinna opierać się przede wszystkim na zdrowej, zróżnicowanej diecie oraz aktywności fizycznej. Niemniej jednak możemy też sięgnąć po różnego rodzaju witaminy i minerały, wspomagające proces odchudzania. Które z nich będą nam szczególnie pomocne?

Witaminy na odchudzanie

Chcąc zdrowo schudnąć, warto sięgnąć przede wszystkim po witaminy z grupy B, takie ja:

  • witamina B9,
  • witamina B6,
  • witamina B1,
  • witamina B12.

Witamina B12 niezbędna do metabolizmu białek i tłuszczów, jednak do prawidłowego dziania potrzebuje witaminy B6 oraz B9. Dobrym wyborem będzie także witamina D, którą większość osób powinna suplementować nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Warto mieć na uwadze, że witaminy D nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi w odpowiednich ilościach wraz z pożywieniem. Tymczasem odpowiada ona za:

  • wytwarzanie i wydzielanie insuliny,
  • budowanie procesów odpornościowych,
  • regenerację struktur kostnych.

Badania wykazują, że osoby otyłe mają niższy poziom witaminy D, niż osoby szczupłe. W praktyce oznacza to, że niedobory witaminy D mogą być współodpowiedzialne za odkładanie się tkanki tłuszczowej, a w efekcie za nadwagę czy nawet otyłość.

Minerały dla osób na diecie

Osoby na diecie odchudzającej powinny zadbać o odpowiednią podaż następujących minerałów:

  • wapnia,
  • żelaza,
  • magnezu.

Wapń pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi, bierze również udział w procesie budowy i regeneracji kości. Zwiększona dawka wapnia pozytywnie wpływa na proces utraty masy ciała. Tymczasem niski poziom żelaza w organizmie powoduje, że nasze mięśnie nie są odpowiednio dotlenione. W takim przypadku nie są one w stanie efektywnie spalać tłuszczu, przez co treningi siłowe czy wytrzymałościowe okazują się o wiele mniej skuteczne. Prawidłową pracę mięśni wspomaga także magnez, którego nie może zabraknąć w diecie osób odchudzających się. Dzięki niemu można efektywnie budować masę mięśniową, jednocześnie pozbywając się nagromadzonego tłuszczu.

Dieta czy suplementy?

Nie ulega wątpliwości, że dieta osób odchudzających się nie zawsze dostarcza im wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych. Dlatego też w wielu przypadkach konieczna okazuje suplementacja, tak aby dostarczyć organizmowi odpowiednich dawek witamin i minerałów. Warto sięgnąć po produkty marki Avetpharma – https://avetpharma.pl/, która dostarcza nam suplementy najwyższej jakości, dopasowane przede wszystkim do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że efektywne odchudzanie to proces, a na osiągnięcie sukcesu składa się wiele czynników, w tym między innymi odpowiednia suplementacja.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…