Home Lifestyle Witamina D – poznaj jej korzyści

Witamina D – poznaj jej korzyści

3 min czytania
0
0
1,338
Witamina D

To prawda, że większość witaminy D wytwarzana jest w naszej skórze. Niestety nasz klimat nie pozwala nam czerpać z niej wystarczających korzyści. I mimo, że sport jest coraz popularniejszy to większość z nas ma jej niedobór. Nawet gdy się opalamy to smarujemy się wysokimi filtrami, chcąc jak najbardziej ochronić nasze ciało, co sprawia, że chronimy się również przed witaminą D.

Witamina D – skąd czerpać?

Jednak dobra wiadomość to taka, że niedobór witaminy D możemy uzupełnić stosując odpowiednią dietę: np. włączając do naszej diety:ryby morskie, jajka, ser, duże ilości wody mineralnej. Możemy sobie również pomóc biorąc suplementy diety w których głównym składnikiem jest właśnie witamina D. Osoby uprawiające sport często wychodzą z założenie, że niedobór witaminy D im nie grozi. Warto jednak sprawdzić jej stężenie we krwi, udając się na specjalne badania. Na podstawie wyników specjalista jest w stanie stwierdzić czy dodatkowy zasób witaminy nie jest nam potrzebny.

Witamina D – korzyści

Warto także poznać najistotniejsze korzyści na jakie wpływa odpowiednia dawka witaminy D:

  • wzmacnia kości i zęby
  • zmniejsza szanse zachorowania na nowotwór
  • poprawia nasze samopoczucie
  • poprawia odporność
  • reguluje nasze ciśnienie
  • chroni nas przed cukrzycą
  • poprawia płodność

Warto pamiętać, że nawet intensywne przebywanie na słońcu nie powoduje jej przedawkowania – każdy organizm potrafi bowiem zapewnić sobie jej odpowiednią ilość. Jeżeli jednak zbyt często przyjmujesz suplementy diety zawierajcie tą witaminę i pojawiają się u ciebie niepokojące objawy: osłabienie, ból głowy, brak apetytu, nudności czy biegunka powinieneś natychmiast skontaktować się ze specjalistą.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…