Home Artykuły sponsorowane W jakim wieku wysłać dziecko na kolonię?

W jakim wieku wysłać dziecko na kolonię?

7 min czytania
0
0
326
W jakim wieku wysłać dziecko na kolonię?

Pamiętasz czasy swoich pierwszych kolonii? Chcesz zapewnić także i swojemu dziecku możliwość wyjazdu z rówieśnikami? Na początek trzeba zastanowić się, czy pociecha jest już gotowa na spędzenie kilku dni i nocy poza domem. Kolonia dla dzieci to pasjonująca przygoda, ale w jakim wieku można już na nią pojechać? Podpowiadamy!

Pierwszy wyjazd na kolonię – o czym trzeba pomyśleć?

Skąd wiedzieć, czy pociecha jest gotowa, żeby pojechać na kolonię dla dzieci? Każdy przecież rozwija się we własnym tempie. Jedni w wieku 6-7 lat czują się już całkiem dobrze, gdy rodziców nie ma w pobliżu. Inni z kolei tęsknią i są zaniepokojeni nieobecnością opiekunów. Rozważając zatem wysłanie dziecka na kolonię, upewnij się, czy:

  • jest ono samodzielne, jeżeli chodzi o ubieranie się i porządkowanie swoich rzeczy,
  • lubi nawiązywać nowe znajomości i nie ucieka od obcych dzieci,
  • jest śmiałe i ciekawe świata,
  • spało już kiedyś poza domem rodzinnym i z dala od rodziców, np. u babci na wakacjach.

Jeśli tak – wygląda na to, że dziecko będzie czuć się dobrze na kolonii, wśród rówieśników. Co jednak, gdy maluch jest nieco wycofany i nieśmiały? Na początek można wybrać miejsce na wakacje, które jest niezbyt oddalone od domu. W miarę możliwości pierwsza kolonia powinna być krótka. Wówczas jest szansa, że dziecko nie będzie tak bardzo tęsknić podczas kilkudniowej rozłąki z rodziną.

Kolonie dla dzieci: kiedy jest na nie najlepszy czas?

Organizowane przez Vogue Travel kolonie dla dzieci mają dolny limit wiekowy. Jest to 7 rok życia. Siedmiolatki zazwyczaj potrafią już samodzielnie wykonywać wiele czynności, takich jak jedzenie, ubieranie się i pakowanie. Co więcej, to taki moment w życiu, w którym młody człowiek jest ciekawy świata i zaczynają się klarować jego pasje. Sprawdź, jakie kolonie dla dzieci znajdują się w ofercie Vogue Travel: https://voguetravel.pl/kolonie-dla-dzieci.

Wyjazdy kolonijne, to oczywiście nie tylko świetna zabawa. Dzieciaki mają możliwość rozwijać w trakcie ich trwania swoje kompetencje społeczne. Nauka samodzielności, współpraca grupowa, koncentracja na wykonywanych zadaniach i angażowanie się w zajęcia – wszystko to jest niezbędne, gdy dziecko się rozwija. To także świetny czas na tworzenie więzi.

Jakie zajęcia są realizowane na koloniach dla dzieci?

Ze względu na rozmaite zainteresowania starszaków, w Vogue Travel przygotowaliśmy ciekawą i różnorodną ofertę wakacji. Są tutaj zarówno typowo sportowe wyjazdy, jak np. kolonie dla dzieci w klimacie survivalowym, jak i te artystyczne czy tematyczne. Podążając za zainteresowaniami współczesnych dzieciaków, zadbaliśmy o to, aby program kolonii był interesujący i bogaty. Zapraszamy m.in. na:

  • kolonię gadżetomaniaków, rozwijającą zdolności manualne i kreatywność,
  • wyjazdy tylko dla dziewcząt,
  • programy dla młodych odkrywców i miłośników skautingu,
  • wyjazd skierowany do miłośników gier komputerowych (Minecraft, Fortnite),
  • kolonię dla maniaków świata Harry’ego Pottera.

Gdy pierwszy wyjazd na kolonię dla dzieci będzie obfitował w pasjonujące zajęcia, pociecha pokocha takie wakacje. I na pewno nie będzie to jedyny turnus w jej życiu!

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, w jakim wieku wysłać dziecko na kolonię. Niektóre szkraby są już na to chętne w wieku 7 lat. Inne z kolei czują się pewniej dopiero po 10 roku życia. Najlepiej porozmawiać z dzieckiem, poobserwować jego zainteresowania i rozeznać się, jak czuje się w gronie rówieśników. To pomoże podjąć decyzję, czy czas już na samodzielny, kolonijny wyjazd. Zapraszamy do Vogue Travel – doświadczeni wychowawcy ułatwią aklimatyzację na kolonii.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…