Home Lifestyle Tajemnice podświadomości – jak kontrolować myśli?

Tajemnice podświadomości – jak kontrolować myśli?

8 min czytania
0
0
2,991
Tajemnice podświadomości

Szczęście. Pasja. Spokój. Zadowolenie. Wolność. Jak często wypowiadamy te słowa w kontekście naszego życia? Jeżeli uważacie, że zbyt rzadko, czas to zmienić. Kluczem do sukcesu są… słowa. Te wypowiedziane i te pozostawione samym sobie, myśli. Zacznij wykorzystywać moc swojej podświadomości i stwórz życie, w którym będziesz szczęśliwa. Codziennie.

Wydarzenia w naszym życiu są zewnętrznymi projekcjami tego, co czai się w naszej podświadomości. Dotyczy to własnych myśli, uczuć, percepcji i przekonań. Jesteśmy tym, kim myślimy, czujemy i wierzymy, że jesteśmy. Działa to zarówno w dobrą jak i złą stronę. Jeśli tak jest, czy możemy celowo wprowadzić myśli, uczucia i przekonania do naszej podświadomości, by kreować rzeczywistość? Odpowiedź brzmi: TAK! To, w jaki sposób myślisz i odbierasz świat odzwierciedlają sytuacje, które Cię spotykają. Wykorzystaj twórczą siłę podświadomości do kreowania przyszłości. Wszystko jest możliwe! Jedynym ograniczeniem jest to, czego nie możesz sobie wyobrazić.

Świadomy umysł

Każdy z nas krąży w małej bańce zwanej ludzkim umysłem. Zewnętrzna strona bańki to nasza świadomość, bardzo ważna i wpływowa część istnienia, która odróżnia nas od zwierząt. Jest domem naszego poznawczego i racjonalnego procesu myślenia oraz zdolności do organizowania i kategoryzacji. Dzięki niej myślimy dedukcyjnie, zbieramy i sortujemy informacje, a następnie wyciągamy wnioski. Świadomy umysł jest niesamowitą maszyną myślącą. Po prostu się nie zatrzymuje.

Podświadomość

U podstaw ludzkiej świadomości leży nasza podświadomość. O jej obecności nie myślimy na co dzień. Podczas gdy rutynowo realizujemy plan dnia, głęboko pogrążeni w świadomym umyśle, jego podświadoma część leży cicho pod powierzchnią. To miejsce, gdzie „przechowujemy” sny, emocje, pomysły. Dzięki jej obecności mamy wyobraźnię i kreatywne myślenie. Podświadomość odpowiedzialna jest za nasze przekonanie o tym, kim jesteśmy i jak widzimy otaczający nas świat.

Podświadomość

Krytyczny umysł

Jak to się dzieje, że jedni z nas są przekonani o słuszności swoich racji, a inni stale wątpią w siebie? Większość ładunków emocjonalnych jest zaprogramowana w naszej podświadomości przez osobę trzecią lub jakieś zewnętrzne zdarzenie. Ma to miejsce w bardzo wczesnym dzieciństwie, gdy podświadomy umysł jest całkowicie odsłonięty. Emocjonalna wrażliwość osiąga wówczas szczyt, zanim rozwinie się zdolność naszego umysłu do obiektywnego oceniania opinii usłyszanych z ust innych.

Wchodzimy w ten świat pełen krytyki i osądów jako czyste naczynia, szeroko otwarte i absorbujące życie jak gąbka. Gdziekolwiek wylądujemy, tam zaczyna się nasza podróż, czy nam się to podoba, czy nie. Nasze emocjonalne ładunki rozwijają się w skrajnie różnych warunkach otaczającego nas świata.

Siła wyboru

Życie to maraton, w którym musisz widzieć własny cel, zależny tylko od Ciebie. Możesz biec do niego szybko, możesz iść powoli. Nie bój się zatrzymywać, a nawet cofać, ale tylko po to, by znów ruszyć ze zdwojoną siłą. Czasami jednak nasze cele ulegają modyfikacji, zmieniają się wartości, priorytety. Pewne sprawy wymagają przewartościowania. Wówczas musimy nauczyć się odpuszczać. Aby być szczęśliwym, zdrowym i dobrze przystosowanym pozostaw za sobą to, na co nie masz już wpływu. Nie rozpamiętuj, nie analizuj. Usuń tą myśl ze swojej świadomości, by nie stała się zarodkiem żalu i gniewu, który będzie rzutował na Twoją podświadomość, a co za tym idzie, poczucie szczęścia i zadowolenia.

Sposób na szczęście

Tajemnice podświadomości sposób na szczęście

Kiedy poczujesz się wypalona, zła, nieszczęśliwa poświęć kilka chwil na obiektywną ocenę sytuacji. Zbierz myśli, zapisuj je, jeśli Ci to pomoże. Skup się na najbardziej znaczących trudnościach, jakie miałaś w swoim życiu lub na kłopotach, których doświadczasz teraz. Zastanów się czy któreś z nich zależy od Ciebie. Nie skupiaj się na rzeczach, na które nie masz wpływu. Jeśli jest coś, co możesz zmienić, spróbuj pomyśleć jak to zrobić. Nie szukaj rozwiązań na siłę, jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy porzuć temat i powróć do niego za kilka dni. Świeży umysł to lepsze rozwiązania.

Nie stawaj się więźniem własnego myślenia! Pozytywne nastawienie do siebie i świata sprawi, że zyskasz więcej energii i łatwej osiągniesz zamierzony cel. Powtarzaj go sobie regularnie, koniecznie w czasie dokonanym. Najważniejsze, żebyś Ty w to uwierzyła, reszta to tylko kwestia czasu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Za co można kochać drugą osobę? Sprawdź, co wywołuje uczucia!

Za co można kochać drugą osobę? Zwykle zadajemy sobie to pytanie w dwóch skrajnie różnych …